I#: 2%% 4 I vw> I w< bWi1 <>w f. 21 Het onderhoud der babies van hun eersten tot hun tweeden verjaardag bedroeg omstreeks 1000 dollars per maand. Het honorarium van Dr. Dafoe en de salarissen van twee kindermeisjes, drie politie agenten, een huishoudster en de waschvrouw zijn hieronder niet begrepen. Gedurende hun eerste levensjaar waren de kosten bijzonder hoog ze konden ten slotte uit hun verdiensten bestreden worden. Het echtpaar Dionne ontvangt vervolgens iedere-maand een bedrag van 100 dollars uit het trust-fonds. Wanneer de kinderen allemaal in leven blijven, zuilen ze op hun derden verjaardag een kapitaal bezitten van 300.000 dollars, hoofdzakelijk verkregen uit foto's en film-reportages. De rente van dit kapitaal is voldoende om hen 'n uitstekende opvoeding te geven. Vermoedelijk zal de N.V. Dionne-vijfling op haar achttienden verjaardag wanneer de voogdijschap van Dr. Dafoe en Rechter Valin ten einde loopt de beschikking krijgen over de respectabele som van 1.500.000 dollars De vijf partners der N.V. behooren reeds tot de best betaalde film-actrices. Ze verleenden hun mede werking aan de samenstelling van eenige interessante film-reportages en zijn dezer dagen opgetreden in de film „De plattelandsdokter", waarvoor ze niet minder dan 50.000 dollars ontvingen. Ze werkten gedurende zes dagen achtendertig minuten per dag in totaal 228 minuten a raison van 43.87 per minuut voor iedere baby. De film-negatieven werden voor 2.000.000 verzekerd en hun regisseur, Henry King, en Jean Hersholt en Dorothy Peterson, die de rollen van dokter en verpleegster in deze film vervulden, ver klaarden naderhand dat de babies voor 'i filmwerk uitstekend geschikt waren. Niet alléén zijn de babies thans in staat in hun eigen levensbehoeften te voorzien, ze hebben liet plaatsje Callander over de jarenlange depressie heen geholpen en den staat Ontario bijna 1.000.000 aan extra-ontvangsten bezorgd. Meer dan een half millioen personenwaarvan 95 uit de Vereenigde Staten hebben de zusjes vorig jaar met een bezoek vereerd. De inkomsten der posterijen stegen aanzienlijk door de verzending van millioenen baby-ansichtkaartenhet departe ment voor wegen van Ontario incasseerde 74.000 dollars in den vorm van benzine-belasting. Onder nemende zakenlui hebben zelfs heele toeristen- kampen gebouwd en tallooze bewoners van Callander en omgeving verdienen een lief sommetje aan kamer huur en voeding van duizenden vijfling-enthou siasten. De vijf Dionnetjes zijn hen dierbaar geworden en ze zouden ze voor geen geld ter wereld meer willen missen't Zal niet iedere plaats ge beuren, dat ze op zoo'n unieke wijze de crisis te boven komt Mevrouw Dionne met haar andere vijf kinderen V.l.n.r. PaulineDanielTheresePos a en Ernst. Een leuke scène in de, slaapkamer. Dijken ze niet op elkaar f Copyright Fox-Film - Ne» Service. onttrokken zijn. Hij laat geen gelegenheid voorbij gaan om te vertellen hoe weinig hij 't met Dr. Dafoe eens is. Daar heb je bijvoorbeeld Mr. Dionne's klaag brief aan Koning Edward, welke door dezen constitutioneelen mo narch aan z'n vice-regent in Canada, Lord Tweedsmuir, doorgezonden werd en ten slotte via „de aange- J t wezen instanties" op de tafel van ;y Mr. Croll, minister van sociale zaken in de regeering van Ontario, belandde. Mr. Dionne schoot hier niet erg veel mee op Mr. Croll is immers de man door wiens wets ontwerp hij uit de ouderlijke 1 macht ontzet werd Vervolgens richtte Mr. Dionne een brief aan den Paus. Dit schrij ven bereikte op ongeveer dezelfde wijze den bisschop van het diocees, «j waaronder het plaatsje Callander 'l behoort. De bisschop ried hem y, aan z'n leed met christelijk geduld v| te dragen. Vermeldenswaardig is een brief van Mr. Dionne aan den corres pondent van het Fransch-Cana- deesche dagblad „La Patrie" te Montreal. „De staat Ontario heeft ons met zooveel geringschatting en onrechtvaardigheid behandeld," schrijft hij, „dat we, zoodra men ons de babies teruggeeft, naar Quebec willen uitwijken om daar de lucht der vrijheid te ademen." Mr. Dionne heeft zich contrac tueel aan een New Yorksch dag blad verbonden om 'n film te ver- vaarvaardigen, getiteld „Waar zijn m'n kinderen". Deze rolprent heeft betrekking op het leven van mevrouw Dionne en andere bijkomstige zaken. Evenals zoovele boksers en filmsterren heeft ook Mr. Dionne moei lijkheden ondervonden met z'n managers. Z'n eerste manager „10% Kerwin" is sedert kort van 't tooneel verdwenen. De stappen die Mr. Dionne onlangs gedaan heeft, om op de regeering van On tario pressie uit te oefenen, verraden schranderheid en talent voor organisatie. De strijd welke met ar gumenten omtrent ras en godsdienst begonnen is en door middel van verzoekschriften en ingezonden stukken werd voortgezet, wordt nu klaarblijkelijk op 't witte doek uitgevochten. Stel u 'ns voor dat de Dionne-vijflingen 'n N.V. waren. Sinds de geboorte der vijf partners heeft deze denkbeeldige D.V.-maatschappij, dank zij 't uitstekend beheer harer directeuren Dr. Dafoe en Rechter Valin, reeds meer dan 300.000 gulden verdiend. Honderd en twintig duizend dollars 24.000 voor ieder meisje zijn belegd in veilige regeerings-papieren. Het kindertehuis en de grond waarop het gebouwd is, vertegenwoordigen een waarde van 25.000 dollars. Meer dan 10.000 dollars werd gedurende het afgeloopen jaar besteed aan uitbreidingen en verbeteringen, terwijl bovendien een fiksche som moest worden uitgelegd voor de con structie en uitrusting van een openlucht-speeltuin. wit, die de rol van dokter verruitspeelt met de vermaarde babies. Film - N«» Service. kleuters hebben. We zijn er stellig van overtuigd, dat de vijfling bij hun ouders in Callander hooren ie blijven. Wanneer ze den leerplichtigen leeftijd bereikt hebben, zullen we in de onmiddellijke om geving een leslokaal voor hen laten bouwen. Ook stellen we. er bijzonder prijs op hen in de naaste toekomst met hun broertjes en zusjes van den over kant te laten spelen. En ten slotte achten we het onze voornaamste plicht de ouders en kinderen nader tot elkaar te brengen. Reeds meenden we hierin geslaagd te zijn, toen we Mr. Dionne een zeker bedrag voor z'n land, een percentage van de ont vangsten van het parkeer-terrein en een deel van de verdiensten der babies aanboden, 't Zou hem de niet te versmaden som van 30.000 gulden per jaar opgebracht hebben. In 't eerst scheen hij zeer vol daan te zijn, maar later kwam ie terug en zei dat ie 't contract niet kon onderteekenen." A/Téér wilde Dr. Dafoe over den vader van 't ver maarde vijftal niet zeggen. Mr. Dionne is er nog steeds hevig verontwaardigd over, dat de babies op last der autoriteiten aan z'n vaderlijk gezag Copyright Fox-Film - N«a Service.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 21