CUTEX FLITj (ieneesmibbelen ?en VLIEGEN N. bederven" Cutex voor mooie Nagels MENEER BEENTJES EN ZIJN TYPISTE 76 en Afd eelitig Holland d 1 Piccadilly. London W. I. F.ngland. wÊ UW VOEDSEL DOODT ZE t De FLIT prijzen zijn aanzienlijk verlaagd. £UTEX Nagelriem water tevens Nagel reiniger Cuticle Remover and Nail Cleanser") vormen de basis van een volmaakte nagelverzorging. Gebruikt deze middelen om Uw nagelriemen een mooien vorm te geven en Uw nageltoppen schoon te houden. IMTET het olie-houdende Lak-afneemwa- ter Cutex Oily Polish Remover verwijdert U de oude nagellak. U houdt hiermede Uw nagelriemen soepel en U voorkomt het broos worden en inscheuren der nagels. IT IEST een der moderne tinten van Cutex Nagellak. Cutex is hekend omdat het uitstekend houdt, prach tig glanst en heel gemakkelijk is aan te brengen. A11 n o n ccs bet reffen1 e worden ui iht blad slecht.* opgenomen, indien zij vooraf voorzien zifii van bet stempel „Geen bezwaar tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan liet Secretariaat is gevestigd Ne^broeklaan 53. s-Cravenbage. Vervolg van pag. 23 Nou, waar zit die W?" Hij keek nijdig naar de. toetsen, schudde lief lioofd en haalde zijn schouders op. „Daar heb je "t al," zei hij. ..De W mankeert. Ik dacht al. dat die ouwe. ..Ilier is de W." wees zij. Beentjes beleefde een ingespannen, maar zeer aangenamen ochtend en mid dag. Eerst onderweg naar zijn kamers in de Curzon Street schoot hem te binnen, dat hij de vrij belangrijke salaris-kwestie niet geregeld had. Hij voorzag 11 dg een prettigen ochtend, om dat verzuim goed te maken. Het was zijn gewoonte, minstens driemaal per week laat op kantoor te blijven, want Beentjes ging op in zijn nieuwe loopbaan. „N.V. Plannen" was geen holle term. Beentjes had plannen, die zich op dlerlei gebied bewogen. Hij had plan nen voor huizenbouw en plannen voor den aanplant van rozen langs alle spoorlijnen. Hij had plannen voor de c onstructie van auto's, voor het stich ten van landbouwkolonies, voor het nuttig gebruik der krachten van eb en vloed, voor de inrichting van een theater, waarin het publiek op een groot e draaischijf zat. en aan 't eind van een bedrijf kon worden gekeerd, zonder daarvan ongemak te onder vinden, naar een tweede tooneel. dat verst achter hen stond. Vol ergernis over een staking, die hem nogal last had berokkend, was hij op een avond bezig aan een ontwerp voor een ge meentelijken taxi-dienst, en hij was zoozeer in zijn totaal foutieve bereke ningen verdiept, dat hij niet zoo gauw de booze stemmen hoorde, die zich buiten de deur van zijn privé-kantoor verhieven. Misschien was liet gedeelte van zijn geest, dat vrij bleef om indrukken te ontvangen, totaal in beslag genomen door een plan dat nergens werd op- geteekend om het salaris van zijn nieuwe secretaresse te verhoogen. Eindelijk echter drong het rumoer zelfs tot hèm door en keek hij met een tikje ongeduld op. ..Is dat een tijd.goeie genade.. fatsoenlijk gebouw Zijn onsamenhangende bemerkingen werden afgebroken door een geschuifel, een vloek, een bons tegen zijn deur en een kreungeluid. en Beentjes sprong naar de deur en rukte die open. Toen hij dit deed, viel 'n man. die er tegen leunde, naar binnen. „Deur dicht, gauw hijgde hij, en Beentjes gehoorzaamde. De bezoeker, die zich zoo onbeholpen naar binnen had begeven, was een man van middelharen leeftijd, en droeg een ruigen jekker en een blauwe zeemans trui zijn pet zat vol stof. gelijk Beentjes later bemerkte, toen het ge luid van snelle voetstappen was weg gestorven. De man omklemde zijn linkerarm, alsof hij daar pijn had. en een dun rood straaltje liep langs den rug van zijn groote hand. ..Ha zitten, ouwe waterrat," zei Beentjes bezorgd. ..Wat heb je Wat scheel 1 er aan. zeerob De man keek hern met een ver wrongen gezicht aan. ..Ze hadden 't ha-ast. de beesten gromde hij. Hij rolde zijn mouw op, draaide vlug een zakdoek om een roode plek en grinnikte. ./t Is maar een se bram,'' zei hij. „Ze zitten me al twee dagen achterna, Harry Went Iteratie en Jim Curtis. Maar recht is recht, de heele wereld rond. fk bvb genoeg geleden, om te krijgen, wal ik heb honger geleden op de woeste zeeën, en honger geleden op Lomo- eiland. Zou ik hen dan mee laten deelen f" Beentjes schudde het hoofd. „Ga zitten, beste kerel." zei hij har telijk. De man stak met groot gebaar zijn handen in zijn binnenzak en haalde er een plat taffen doosje uit. Daaruit bracht hij een opgevouwen en ver bleekte kaart te voorschijn. „Ik moest hier in 't gebouw een heer spreken," zei hij. ..een zeiveren meneer Tibbetts." Beentjes deed zijn mond open. maar zei toch niets. ,.Ik en Jim Curtis en Jonge Ilarrv hadden samen in 't Koningshoofd ge zeten mijn naam is Dibbs. Daar hadden we die geschiedenis van 't Lomo-eiland gehoord, en we «geloofden d'r geen steek van. Maar toen die halve nikker stierf. „Welke halve nikker vroeg Been tjes. „Die knul die d'r alles van wist," zei Dibhs ongeduldig. ..Toen we den rommel uit z'n kist samen deelden, vond ik dit." Hij schudde het doosje, langs Beentjes' gezicht. „Nou. 't eerste wat ik dee, toen ik in Sydney kwam, was deserteeren. en in Wellington vond ik iemand, die me geld voorschoot, om een boot te huren, om me naar homo te brengen. We leden op de kust van Lomo schipbreuk." „Dus je kwfim er toch leefde Been tjes mee. „Ik ben zes weken op Lomo geweest. Niks gegeten dan krabben en niks ge dronken dan regenwater. Maar 't spul zat er, alleen" hij sprak met groot en nadruk, die eenvoudige oude zeerob „niet onder den derden boom, maal ouder den vierden. Ik heb de eerste kist er uit gekregen, maar verdei kon ik niet komen. Die Kanaka-jongens, die ik bij me had. kon ik geen van allen vertrouwen." „Dat spreekt," zei Beentjes. „Ze vertrouwden jou zeker ook niet. die leelijke Kanaka's." „Kijk," zei Dibbs, en uit zijn zak haalde hij een handje gouden munten, die de borstbeelden droegen van een heer en dame met een buitenlandse!) voorkomen. „Da's Spaansch goud." zei hij. „In dat kistje zaten er vier duizend. Ik heb allebei mijn zakken ge vuld. en ze meegenomen naar Sydney, toen we opgepikt waren. Ik dorst in Australië niet te probeeren. Dat goud blijft wel goed, zei ik bij mezelf. Ik ga naar Engeland en ik zal iemand zien te vinden, die geld uitschiet voor een expeditie een héér, begrijpt u „Ik begrijp 't volkomen," zei Been tjes, trillend van belangstelling. „En toen ben ik Harry en Jim tegen gekomen. Zij hadden al iemand, die 't geld er in wou steken, zeien se, een Amerikaan, Rockefeller. Wel eens van gehoord „Jawel." zei Beentjes. „Hij heeft 'n pa raff ine-mijn." „Dat zou kunnen, 't zou ook kunnen van niet," zei Dibbs en hij stond op. „Enfin, ik dank n wTel voor de hulp, meneer. Als o me nu even 't kantoor van meneer Tibbetts wou wijzen Het was een dramatisch oogenblik. „Ik ben meneer Tibbetts." zei Been tjes vol eenvoud. Het gelaat van den heer Dibbs stond vol verbaasd ongeloof. Schrijf ons hoeveel tijd U ter beschikking hebt en wat U het liefst zoudt zien. Wij houden dan daarmee rekening bij het ontwerpen van een reisplan, dat U de pret- tigst-denkbare vacantie verzekert en zenden U dit onverplicht, com pleet met hotelprijzen. Onze 220 hotels en inns zijn verspreid over de plaatsen, die het meest voor een bezoek in aan merking komenmatige prijzen en speciale con ditiën voor rondreizen. De Trust JTouse-Qids wordt U gratis toegestuurd op aanvrage aan Trust Houses Ltd.. Onderschat niet de schade en het gevaar veroorzaakt door vliegen. Neemt FLIT. FLIT doodt onherroepelijk alle insecten en...FLIT maakt geen vlekken. Slechts het gele blik met den soldaat en zwarten band ver zekert U de goede kwaliteit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26