Hoera De Zee!.' A mmm Kodak Kodakfilm - de ideale combinatie 77 Neem vandaag de foto's, waar (I morgen naar verlangt. 's - GRAVENHAGE „U V zei hij. „Meneer Tibbetts is toch 'n ouwere heer „Beste schatgraver," zei Beentjes, „ik verzeker je, dat ik meneer Tibbetts ben. Dit is mijn kantoor en dat is mijn bureau. De menschen denken, dat ik ouder ben, omdat...." Hij glimlachte een beetje droevig, en bulderde toen „Ga zitten Ik wil die zaak onderzoe ken." Hij onderzocht de zaak, en de klokken galmden één, toen hij zijn bevaren vriend naar buiten leidde. Hij kwam den volgenden morgen laat op kantoor, want hij was jong en gezond en had negen uur van den diep- sten slaap noodig, die Morpheus in voorraad had. Het meisje met de grijze oogen zat- met heel aardige snelheid de aantee- keningen te typen, die Beentjes haar den vorigen middag gegeven had. Er lag een telegram voor hem, en hij las het met voldoening. Toen sprak hij gebiedend „Laat uw werk liggen, mijn jeugdige typiste. Ik heb een zeer gewichtige zaak met u te besprekenKijk of alle deuren dicht zijn," fluisterde hii. „Draai ze desnoods op slot." „Dat zal niet hoeven," zei het meisje. „Als er iemand komt en alle deuren zijn op slot. „Idiootzei Beentjes, vuurrood. „Pardon," zei het verschrikte meisje. „Ik had 't tegen mezelf," zei Beentjes snel. ,,'t Is een kwestie van het aller diepste vertrouwen, beste Marguerite" hij zweeg, bevend om zijn stout moedigheid, want hij had pas den vori gen dag haar voornaam ontdekt „een kwestie, die tact en voorzichtig heid eischt, jeugdige Marguerite. „U hoeft 't geen tweemaal te zeggen!" zei ze. „Dus wèl éénmaal," zei Peentjes, opklarend. „Afgesproken ik zal eens per dag Marguerite tegen je zeggen. Welnu, dierbare Marguerite, luister naar het volgende." Zij luisterde met groote aandacht, en teekende de voorloopige uitgaven op. Aankoop van stoomboot, vijfdui zend ponduitrusting van dezelve, drieduizend pond enz. enzZij nam zelfs op zich, een copy te maken van den plattegrond, dien Dibbs hem had toevertrouwd, en dien Beentjes, naar hij zei, dag en nacht bij zich droeg. „Ik heb -m in den zak van mijn pyja ma gestopt, toen ik naar bed ging," vertelde hij onnoodig, „en...." Hij begon zichzelf overal te bekloppen en keek ontsteld. „En u hebt 'm in den zak van uw pyama laten zitten," zei het meisje rustig. „Ik zal uw huis even opbellen." „Pffzei Beentjes. „Ik geloof 't nooit. Ik ben bestolen." „Denk ik niet," zei het meisje, ,,'t Zal wel onder uw kussen liggen. Uw pyjama ligt zeker onder uw kussen „Zulke onderwerpen bespreek ik niet in 't publiek," zei Beentjes. „Ik stuur je niet graag met een kluitje in 't riet, Marguerietje „Ik vraag excuus," zei het meisje, met zooveel geveinsde nederigheid, dat Beentjes in een spettering van berouw onderging. Een kruier met een taxi bracht het papier, gevonden op de plek, die het meisje in haar wijsheid had geraden. „Ik weet zelf nog niet, hoeveel geld ik hier uit zal slaan," zei Beentjes nonchalant, na een degelijke toetsing van het geheele plan. „Een duizend pond of drie wordt 't zeker 't kan ook een millioen of twee millioen zijn. U zult er niet slecht bij varen, geachte steno-typiste." Zij keek hem aan. „Ik heb besloten," zei Beentjes, met zijn briefopener spelend, „u een aandeel in de winst van zeven en een half procent uit te keeren. Zeven en een half procent van twee millioen is orn en nabij vijftigduizend pond...." Zij lachte haar weigering uit. „Ik ben graag billijk," zei Beentjes. „LT bent graag royaal," verbeterde zij, „en omdat ik een meisje ben, nogal knap. „Nou zeg," protesteerde Beentjes zwak, „wat je noemt knèp ben je heusch niet. Denk maar niet, dat ik me door dat afschuwelijk jonge gezicht van je laat beïnvloeden, juffrouw Grietje. Ik heb echter gevoel van billijkheid, zin voor recht. „Luistert u nu eens naar mij, meneer Tibbetts." Zij draaide haar stoel zoo, dat zij recht tegenover hem zat. „Ik moet u een klein verhaaltje vertellen." Beentjes luisterde naar het verhaaltje met dichtgenepen lippen en gevouwen armen. Hij was noch verschrikt noch verbaasdtot verwondering van het meisje. „Stop, jongedame," zei hij kalm. „Als 't een zwendelpartijtje is, en als die stoute zeeman. „Hij heet Webber, en hij is tooneel- speler," viel zij hem in de rede. „Dan heeft ie verdraaid goed ge speeld," erkende Beentjes. „Nou, als dat zoo is, hoe zit 't dan met dien anderen knaap, die tien mille bij mijn vijftien mille doet f" Daar stond het meisje voor. Beentjes keek haar triomfantelijk aan. „Dat zei die ouwe zeevaarder ten minste. Hij liet me 't geld zien, en ik heb 'm er meteen op af gestuurd. Hij had een beursman, zei hij, een zekeren Morris „Morrisriep het meisje. „Da's mijn stiefvader Beentjes sprong op, geheel vuur. „Die leelijke rakker, die met je brave moeder getrouwd is kreet hij. „O meiske Goeie beste Marguerite Hij ging aan zijn bureau zitten, rukte de la open, en smeet zijn chèque-boek neer. „Drieduizend pond," praatte hij, snel schrijvend. „Bewaar dat maar voor héér, schoone vriendin van Faust „Ik begrijp nietzei ze verbluft. „Telegram," zei Beentjes kortaf. „Lees." Zij greep het gele formulier en las. Het was afgezonden uit Cowes en luidde: „Volgens uw telegrafische instructie uw schoenerjacht verkocht aan heer Dibbs, die contant betaalde. Gaf geen naam eigenaar op. Dibbs vroeg boot niet te zien. Wenschte alleen kwitantie." „Ze komen vanmiddag om mijn vijftien mille," zei Beentjes, met een gieehelstem van pret. „Bel Scotland Yard maar even op, en vraag, of ze alle politie sturen, die ze in voorraad hebben I" Wordt vervolgd. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, *s Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1*62% Per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int 13866. Giro 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stations weg 24. Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc 15475, Giro nr. 149597: 's HERTOGEN BOSCH Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Tel. Interc. 5851. Giro 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Nu is de zomertijd weer aangebro ken, de tijd van buitenlucht en zon,, strand en zee de tijd van opnamen. Het oogenblik, dat Uw kinderen voor het eerst dit jaar de zee weer zien, komt niet terug. Dergelijke foto's kunt U ook maken. Het nieuwe Model Kodak Voilenda is de camera, waar U op gewacht heeft. - De Voilenda is geschikt voor het moeilijkste en voor het eenvoudigste werk en toch laag in prijs. Het is een camera van het z.g. Spring-front type, gemonteerd met een „Kodar" lens f. 4.5 in „Kodak" Sluiter, of met een „Xenar" lensf. 4.5 in „Compur" Sluiter, beide met ingebouwden zelfontspanner. Het is een elegant toestel, geschikt voor alle soorten opnamen. Uw „Kodak"-handelaar zal het U graag laten zien. Er zijn andere „Kodaks" vanaf fl. 10,75 en „Brownies" vanaf fl. 2.50. De Kodak Voilenda 620 met „Kodar" lent f. 4.5 fl. 37.50. Panatomicde fijnkorrel film it zeer snelwerkend. Bij elket „Kodak" wordt een Nationaliteitsbewijs verstrekt. Amateur Catalogus gratis op aanvraag.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27