FLORA Een appel snijden kan iedereen japon ook! LANGS EEN OMWEG 'n nieuwe Droste-reep! (Patrick O'Keeffe: j 50 cent 30 Een nieuwe tractatiedeze ALTIJD WELKOM! FLORA-reepen. De bekende, fijne Droste- chocolade in twee smaken: Flora-Melk en F I o r a -Dessert. Een heerlijke reep van 25 gram voor slechts 5 cent! Heusclil Maar men moet 'n Kant-e Moeilijkheden bestaan er dan niet meer. Raderen of teekénen? Niets van dat alles. U kunt meteen met knippen beginnen. Een schema geeft aan hoe de deelen aan elkaar gezét moeten worden. Alles is duidelijk en overzichtelijk. En wat 'n macht modellen staan tot uw beschikking, wel 320, allemaal uit „Zomerpracht". En wat laag is de prijs: \plets. Bestel onmiddellijk 'n patroon en overtuig U van de makkelijkste ma nier om Uw kleeding zélf te maken. Patronenkantoor Panora voor rokken, blouses, kinder- kleeding. enz. 20 CGIlt voor japonnen, mantels, man- lelcosluums, enzjg C6(lt man der Bestellingen kunnen als volgt geschieden: door bemiddeling van uw agent of bezorger: door girostorting op No. 142700door toe zending van het be drag per postwissel of in postzegels (zooveel mogelijk 6 ct.) aan nevenstaand adres voor com Nassauplem Haarlem Postgiro t42?00 Toen Webb naar bet kleine radio station terugkeerde, stond Henry Bateman, de zwijgzame passa gier, die wegens 'n oog-operatie, welke bij pas had moeten ondergaan, een donkeren bril droeg, nog steeds tegen de deur van de rookzaal geleund. „Komt er nu geluid uit het toestel van den kapitein vroeg hij met een blik op den soldeerbout in Webb's hand. Webb, de schrale, zwart-harige mar conist van het s.s. „Plantain", knikte. „Ik had 't mankement zóó gevonden," zei hij. „Alleen maar 'n draad los. Hij zat 'm al te knijpen. Er wordt vanavond een speciaal programma uitgezonden en hij wil 't niet graag missen." Van de koptelefoon op de tafel in het radio-station kwam het doordringende, schrille geluid van het zend-station WAX te Miami, waarmee ze den marco nist van het s.s. „Plantain" opriepen. Webb legde den soldeerbout naast den seingever en zette de koptelefoon op. Hij drukte op 'n knop en wachtte even tot de lampen van z'n transmitter op volle kracht waren, toen signaleerde hij WAX, dat ze hun boodschap konden doorgeven. Hij schoof een blanco radio-formulier in z'n schrijfmachine en begon te typen. En terwijl de boodschap langzaam, letter na letter, doorkwam, verbleekte hij en scheen 't toetsenbord voor z'n togen te dansen. „Dringend Kapitein ss. „Plan tain" via Miami-Kadio. James Ber- rington vertoeft op uw schip onder den naam Henry Bateman. Arresteer hem onmiddellijk, maar wees voor zichtig. Hij is vermoedelijk gewa pend. Onze agenten vliegen naar Havana en wachten u daar op. Geheime recherche." Eensklaps zat hij rechtop z'n hart begon hevig te kloppen. Hij had een flauw gerucht achter zich gehoord en wist dat er méér dan een paar oogen op de boodschap uit Miami gericht waren. In z'n oor klonk een dreigende stem „Beweeg je niet en houd je kaken stijf op elkaar!" Een hand reikte over z'n schouder en trok het papier uit de schrijfmachine. „Keer je nu om, maar blijf kalm." De andere stoel in het kleine vertrek kraakte, toen een zware gestalte zich er voorzichtig op neer zette. Webb draaide zich langzaam om en staarde in 't sinistere gelaat van Henry Bate man, alias James Berrington. Berring- ton had z'n hand in den rechter jaszak gestoken de loop van een verborgen revolver was dreigend op Webb gericht. Nu eerst drong 't tot z'n verschrikte brein door, waarom deze passagier met den donkeren bril tijdens z'n diensturen zoo dikwijls in de buurt van het radio station vertoefde waarom hij een groote pet diep over het hoofd getrok ken had, waaronder de grijze haren maar even zichtbaar waren. James Berrington, aanvoerder van een vermetele bende bandieten, die gedurende de laatste maanden tallooze banken in het Oosten des lands beroofd had, moordend en schietend, wanneer ook maar 't minste verzet geboden werd. De beruchte James Berrington, die, nadat z'n bende na een bloedige botsing met de politie uitgeroeid of gevangen genomen was,de wijk ge nomen had naar New York met de stoutmoedige G-mannen vlak op z'n hielen. „Wat ben je van plan te gaan doen f vroeg Webb ongerust. „Je op een blauwe boon te vergas ten," was het vlugge antwoord. Webb verbleekte. „Wat zul je daar beter van worden De politie wacht je morgen in Havana op." Berrington negeerde hem. „Als er soms iemand onverwacht binnen mocht komen, pas dan op wat je zegt. Ik laat niet met me spelen." Er was heel weinig kans dat iemand op dit late uur van den avond nog een bezoek zou brengen aan 't radio-station. De „Plantain", op weg van New York naar Havana, had accommodatie voor slechts twaalf passagiers en in verband met de vroege aankomst te Havana waren allen, met uitzondering van Berrington, reeds naar hun hutten gegaan en hadden zich te bed begeven. Chris, de tweede steward en bar-man, werkte nog in de kleine provisie kamer naast de rookzaal, maar hij zou er wel spoedig mee uitscheiden nu ér geen passagiers meer waren. Het radio station bevond zich op 't achtereinde van 't booten-dek, ver weg van de brug en 't was niet waarschijnlijk, dat iemand hem vanavond gezelschap zou komen houden. „Als je schiet, komt Chris hier zeker naar toe," waarschuwde Webb, die weer hoop begon te krijgen. „Dan zou-die er ook aan gelooven," antwoordde Berrington koud. „Om mezelf de moeite te besparen, wacht ik, tot ie opgehoepeld is." Webb's oogen richtten zich op de klok. Kwart voor elven. Om elf uur sloot Chris de bar en ging dan naar bed. Koortsachtig trachtte hij een plan te bedenken om aan het dreigende gevaar te ontsnappen. Hij moest z'n geest inspannen tegen dien van Berrington, en de bende-aanvoerder was zelfs de knapste detectives van Amerika te glad af geweest. Webb herinnerde zich den soldeerbout op de tafel. Als ie den schurk daarmee 'ns een goeien mep kon verkoopenMaar achter die don kere glazen glinsterden de waakzame oogen van een opgejaagd dier. Toch had de soldeerbout Webb op 'n idee gebracht. De stilte in de kleine cabine werd bij tusschenpoozen verbroken door den scherpen signaaltoon van het zend station WAX uit de koptelefoon, die nog steeds om Webb's hoofd geklemd zat. Z'n eigen zend-apparaat stond eveneens ingeschakeld. „'t Zendstation roept me op om de ontvangst van de boodschap te beves tigen," zei Webb eindelijk. „Zal ik ze antwoorden en het toestel dan afzet ten Anders roepen ze den ganschen nacht." „Ga je gang. M'n complimenten aan de G-mannen. Zeg maar, dat 't me een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 30