ONBEDOELDE UITWERKING „Experimenten met laxeermiddelen zijn dikwijls gevaarlijk" BON Voor regelmatige werking 35 Prettig in te nemen. door Stuart Palmer De raszuiverste New Yorker zou u, haar leven hard gesproken had. „Dat als hij niet tot den kring van in- was een dame sprak Paul in zichzelf, gewijden behoort, nog niet kunnen „Dat was standing Die gedachte ertellen, waar u het o zoo discrete liet hem niet meer los, terwijl hij dt* uithangbord]e van Petit Paris zoudt koffie zette en de omstandige voorbe- moeten zoeken. Ziet u, het is een van reidingen trof voor crêpes Suzette. die verouderende, degelijke gelegenhe- En plotseling drong het tot hem door. den, die geen reclame en ook geen dat aan hem, en aan hem alleen, door drukte kennen, maar wier soliede ge- den hemel een gelegenheid geboden vestigde reputatie een trouwen bezoe- werd om, met één forschen greep, het kerskring blijft waarborgen. groote onheil te voorkomen. Een bazar - Het menu is er nog altijd hetzelfde juffrouw zou geen Gailbreath vangen, en het wordt er u nog geserveerd door niet zoolang hij denken en handelen kon. dezelfde obers. Die obers zijn nu natuur- Hij koos zijn tijd, toen Maxie een lijk langzamerhand al van danig ge- rekening stond op te tellen voor een morderden leeftijd en sommigen be- paar bezoekers, die vertrekken gingen, ginnen dan ook wel een beetje eigen- Terwijl hij statig de crêpes Suzette aardig te worden. Paul dat schijnt serveeren kwam, struikelde Paul piot- wel zoowat de vreemdste te zijn. Een seling. Van het blad in zijn hand gleden latmagere, uitgedroogde, bruinig-gerim- twee flensjes, druipend van den gioei- pelde, oude man met een soort Rocke- enden brandewijn, in den schoot van de feller-gezicht. mooie Lucille. Ronnie Gailbreath de laatste telg Er was een oogenblik van verschrik- van het machtige koopmansgeslacht kelijke stilte Paul hield zijn adem in. kwam er op een avond binnen, juist Hij wist, dat zij razen zou, dat zij zou toen de drukte van het diner wat aan 't schelden, schreeuwen hij hoopte luwen was half negen. En aan zijn arm alleen maar, dat zij niet met glaswerk een beeldje van een slanke blondine met zou gooien. groote viooltjesblauwe oogen en een Hij zette zich schrap voor den storm, glimlach, nee. hij sloot de oogen maar er kwam niets. Toen ze zaten, zag Maxie, de chef, Lucille was opgesprongen en droogde Paul beminnelijk tw^ee glazen fonkelend den voorkant van haar japon af met ijs water aandragen. De jonge man haar servet. „Dat zal er wel uitgaan sprong plotseling op, fluisterde hem wat zong haar zachte stem. Maar Ronnie in het oor en schudde hem dan koorts- Gailbreath onderbrak haar. achtig de hand. Maxie trok Paul aan z'n mouw, toen hij de keuken wilde binnengaan. „Bluf?" Paul schudde het hoofd. „Erger. Hij wil het beste en duurste diner hebben, dat ik bedenken kan. Ik moet zelf de „Wel alle duivels, jou sukkel van een ouwe idiootbulderde hij. „Dat zal je je baantje kosten Van alle stomme, suffe, luizige „Ronniezei het meisje zacht. Hij luisterde niet. „Die japon zul je schotels en de wijnen kiezen. Hij zegt, betalen," loeide hij tot Paul. „En als je dat het dé avond van zijn leven is. niet dadelijk uit mijn oogen gaat. Hij wil 'r yragen, als ik de koffie ge- Ronnie Gailbreath was een beetje dron- bracht heb. Hij zegt, dat ze Lucille ken en meer dan een beetje opgewonden, heet!" De woorden die schooljongens uit de Lucille was de knapste vrouw in de villawijken leeren van de kolenlossers zaal. Vermoedelijk was zij de knapste langs de rivier zijn dezelfde, in dezelfde rrouw mijlen in 't rond. Zij sprak zan- volgorde, als die de koetsiers en chauf- gerig, zacht en toch helder, op een toon- feurs elkaar leeren in de straten van de tje, dat de menschen geraffineerd noe- groote warenhuizen. Hij gebruikte er men. Zij nipte aan haar cocktail, zij enkele van. lepelde haar soep van zich af en niet Lucille staarde hem aan. „Ronnie!" naar zich toe. Maar Paul begreep. Maxie Hij zweeg en beantwoordde haar blik. begreep ook. Warenhuis, scheen op haar Paul stamelde excuses, gestempeld te staan. Zij verkocht on- „Als je den heelen dag op je voeten dergoed, of misschien parfum. Die was staat om op klanten te wachten, leer goed af met een Gailbreath. je genoeg om niet te schreeuwen tegen Paul mengde de sla in de keuken, een een man, die een ongelukje heeft," sprak beetje mopperend. Maxie zat erbij en .haar zachte, maar uiterst gedecideerde zag hem aan. Alles liep vlot. Er was stem. „Wees nu asjeblief stil, of ik ga kip, op de onnavolgbare manier van naar huis Petit Paris gekookt met peper en wijn, „O ja ironiseerde Ronnie. „Maar er was sla van versche andijvie in olijf- ik wil dan toch. olie en citroen en zachte eieren en Wor- Lucille stond op, nam haar mantel én cestershire en Parmezaansche kaaser trad op de deur toe. Ronnie steeg het was bloemkool met Paul's eigen onver- bloed naar de wangen, een oogenblik gelijkelijke saus. sloeg hij de oogen neer naar zijn handen, „Dat zou net iets voor dien ouwen die op de tafel steunden. Dan stak hij gek van 'n Paul zijn, dat kind op d'r Paul een tien-dollar-billet toe en haastte schouder te tikken en ze eventjes wat zich haar achterna, te vertellen voor d'r eigen bestwil," Paul haalde diep adem en schudde dacht Maxie. Maar Paul bleef zich onver- langzaam het hoofd. Hij zag Maxie ütoorbaar gedragen als de bescheidenste, op zich toekomen, langzaam, onver- onpersoonlijkste ober. biddelijk, wenkbrauwen gefronst. Toen Paul de sla-bordjes wegnam, was „Waarschijnlijk vergeeft ze hem en het restaurant langzamerhand zoo goed trouwt hem toch," zei Maxie, „niet- als leeggeloopen. Ronnie Gailbreath en tegenstaandeniettegenstaande dit!" de blondine zaten hand in handhij „Ja," beaamde Paul en zijn stem ^arde haar aan met oogen vol van klonk bijna blij. \jligde aanbidding. „Je zou toch „Op dien dag zal Petit Paris zich ge- j *A fro-*!, dat ie moest kunnen zien, wat lukkig voelen, het jonge paar een bui- j>p e^T-ehjk is knarste Paul tot tengewoon fijne en buitengewoon dure ze hij de borden op een zij- tuil orchideeën te mogen sturen. ^te. „Ja?" zei Paul. 'A zich Ronnie's moeder nog „....en die zul jij betalen," besloot ïtSeren een statige, vriendelijke Maxie. Jlme, met mooi blauwgrijs haar, die „Ja," stemde Paul zachtjes toe, ter, nooit een vinger bevuild en nooit van wijl hij stil de borden afruimde. ZEGGEN DOKTERS Pas op voor „Ruw-Reinigende" laxeer middelen. Normacol „ruimt niet op", maar doet op aangename wijze en langs natuurlijken weg de ingewan den weer normaal functioneeren. Terwijl andere middelen radicale opruiming houden, hebt U bij Nor macol niet het gevoel een laxeermiddel genomen te hebben. Op het oogenblik, dat U Normacol inneemt, herstelt U- de normale functie van Uw ingewanden. Normacol is prettig en gemakkelijk in te nemen. De kleine korreltjes zijn geheel zonder smaak. De zuiver plant aardige stoffen in Normacol werken zacht' en vooral ook regelmatig. Normacol is absoluut onschadelijk, zoowel voor maag als voor darmen en men raakt er niet aan gewoon Uw dokter zal Normacol aanbevelen. Koop vandaag nog bij Uw apotheker of drogist een busje Normacol. Of vraag eerst even door middel van onder- staanden bon een gratis proef busje, voldoende voor een ruime proef. Stuur den bon nu. VOORAL BIJ CHRONISCHE CONSTIPATIE Uit een groote enquête bleek, dat zij die aan chronische con stipatie lijden, in deaf geloopen V/2 jaar minstens 6 verschil lende laxeermiddelen hebben gebruikt. Pas op voor alle ruwreinigende laxeermiddelen. Juist in gevallen van chroni sche constipatie werkt Norma col zoo uitstekend, omdat het de darmwandspieren weer normaal doet functioneeren. Normacol genéést verstopping men raakt er niet aan qe- woon! fAet Normacol vergeet U, dat U aan verstopping fijdt. Vraag nu een gratis monster busje met onderstaanden bon. Het gratis monsterbusje Normacol bevat voldoende vóór een ruime proef. Stuur nevenstaanden bon vandaagU ontvangt het proef - busje gratis en franco. Zend den ban in open envelop met V2 ct. post- gel Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31, Amsterdam C. Zend mij gratis en franco een proefbusje Normacol. p.i Naam Adres Plaat c

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35