HET EILAND DER *r r T| BRITTEN iJe beroemde spoorbrug over de Firth oj Forth in Schotlanddie J A'.Jl. Zaw# tie trein rijdt bij vloed -50 M. boven het waterterwijl het hoogste punt der brug zich 140 M. boven den zeearm verheft. De oever verbinding voor het verkeer wordt door een raderboot onderhouden Verkeer in de (Jity van Londen. bussen-met-twee-etages der ontelbare lijnen niet met geregelde tusschenpoozen voorbij komen, maar onop houdelijk met vijf, zes of meer achter elkaar rijden wanneer men weet, dat onder het asphalt voort durend de treinen van de ondergrondsche door de tunnels donderen wanneer men ziet, hoe rustig en kalm de verkeersagenten midden in dat gewoel staan, of zij een gemakkelijk postje in een stil provincie stadje hebben wanneer men verbaasd constateert dat men zelden een claxon hoort wanneer men dat alles in zich opneemt, weet men, dat men in Londen is, een stad met acht millioen inwoners, een wereldstad, die de Engelschman als hel middeJpunt der wereld beschouwt. Londen is misschien de meest interessante stad van de wereldzelfs na een zeer kort verblijf voelt men het karakter van deze wereldmetropool, voelt men hier den hartslag van het Engelsche volk en het Engelsche leven. Voor den buitenlander is de Engelschman niet een inensch van 'n andere pas niet in orde schijnt te zijnin den haard brandt een open vuur, en men weet dat men nu in Engeland is. Heel even komt in den trein de schrik terug, want hemeltje, we rijden op de linksche rails, maar men herinnert zich dat men in Engeland is, waar de trei nen links rijden, evenals alle verkeer in den restau ratiewagen wordt het ontbijt opgediend havermout, visch, ham, eieren, worstjes en sterke thee, en men weet dat men in Engeland is. Herhaaldelijk duikt de trein in korte tunnels en rijdt geruimen tijd over viaducten tusschen huizen met bruinachtige muren, nog onvriendelijker en ongezelliger dan de achter gevels der huizen, welke men in Rotterdam en Amsterdam vanuit den trein zietde trein stopt, naast de perrons staan taxi's en autobussen, die zich door een niet te breeden uitgang naar de straat wringen, waar de reiziger wordt opgeno men in een rusteloos ver keer, dat echter zoo zeker en kalm, hoewel niet lang zaam, voortgang vindt, dat de overweldigende drukte niet eens bijzon deren indruk maakt. Wanneer men echter een kwartiertje vanaf het troittoir dit verkeer gadeslaatwanneer men in de straten der City ziet, hoe letterlijk onaf gebroken de auto's in vier, soms vijf rijen langs elkaar schietenwanneer men ziet dat de hooge Een romantisch plekje bij Bettws y Goed (Wales) Het is een prettig gevoel, na 'n nacht van dich ten mist op de Noordzee, den voet te zetten op den solieden, veiligen vasten bodem en op grond die niet beweegt te wandelen naar bi wachtkamer, waar half uitgeslapen reizigers in een rij staan en vijf douanebeambten voor hooge lesse naars zitten. Zij zeggen niets, behalve wanneer de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 4