FILM-STERREN ONDER DIEREN Jim ^Tully Jean Parker, de film- artiste, ho udt 'n wilden vos in haar armen. Ze speelde met dit dier in een natuurfilm van de. M.G. M. J el z'n familie. Hij is thans te oud om voor de en zijner afstammelingen neemt nu z'n plaatsin. /v Hollywood „woont" een hond, die voor een millioen dollar verzekerd is. Dat is Buckde machtige held van de Fox-film". Als er een film vervaardigd wordt, waarin het verschijnen van Buck meer dan één millioen kost, zal de verzekering ook dienovereenkomstig stijgen, hoewel het hoogste bedrag is, waarvoor ooit een dier ver zekerd is geworden. In de taal van Hollywood leeft Buck het leven van een koning. Hij heeft een kostbare radio in de slaapkamer, welke hij bewoont in het huis van zijn meester. De radio is niet uitsluitend voor Buck's genoegen. Ze houdt hem „goed bij stem" voor den filmarbeid. Men heeft bewezen, dat eigenaardige, kenmerken - de karaktertrekken dik - wijls overerfelijk zijn. Kin Tin Tin Jr. is een evenbeeld van zijn schitte renden voorvader, zoowel in verschijning als in be kwaamheid, wat niet te verwonderen is, daar men hem direct voor de film heeft opgeleid. Hij is in staat een „die- ren-vocahulaire" te be grijpen, hetwelk uit heele zinnen bestaat. Toch heeft 't bijna twee jaren geduurd alvorens men den jongen Kin Tin Tin had afgeleerd om te kwispelstaarten Sedert het bestaan van de film hebben talrijke dieren belangrijke rollen gespeeld. Het duurt ech ter 'n langen tijd alvorens mensch en dier samen kunnen spelen. Skippy, de terrier, die zijn filmdebuut in „De Magere Man" maakte, heeft een buitengewoon goed geheugen. Toen deze nu zoo bekende hond met May Clarke speelde, gaf de trainer aan de actrice een grooten haring voor Skippy als belooning. „Hij was geneigd om met iederen vreemde vrien delijk te zijn." zei de trainer. „Dat heb ik 'm af moeten leeren en nu heb ik hem zóóver, dat hij alleen nog maar naar mij luistert. Ik zal 't u laten zien. Probeert u hem maar te streelen of uit zijn mand te krijgen." Miss Clarke klapte en Skippy sprong in haar schoot. De verbaasde trainer wist niet, dat de actrice Skippy toevallig reeds heel jong gekend had. Het is bijna onmogelijk om een hond op com mando te laten hui len," verklaart z'n eigenaar en trainer, mr. Spitz. ..Ra dio-liedjes" zijn dan een groote hulp." Buck is „half om half" Sint Bernard en New foundlander. Het is de al- gemeene opinie van dieren- trainers dat honden van twee verschillende rassen het intelligentste zijn. Politiehonden worden dikwijls als raszuivere halve wolven beschouwd. Buck weegt bijna 200 pond en bezit een abnormale kracht. Hij trok in de film „De Roepstem van 't Wild" een slee voort die meer dan eenige honderden ponden woog. Dikwijls kijkt hij des avonds uit het raam van zijn slaapvertrek naar het maanlicht. Op zulke momenten maakt z'n keel een dof, rochelend geluid, een verlangen naar de uitge strekte plaatsen, den roep van 't dier over de wereld. De best bekende hond op aarde heeft een bepaald uur om op te staan en een zeer streng dieet. Buck werd door toeval een ster. Hij was de kennel-makker van Prince, wiens „inkomen" Carl Spitz in staat stelde een groote school te bouwen, waar honden konden worden opgevoed niet enkel om gekke De filmhond ,.Bnckdie dom z'n eigenaar voor een bedrag van één millioen dol lars verzekerd is. kunsten te maken doch opgevoed als nuttige en waardevolle bewakers der menschheid. Prince voelde de belangrijkheid en liet gewicht van zijn positie, toen men hem meenam naar Darryl F. Zanuck voor een „interview". Buck mocht hem op deze lange reis gezelschap houden. Zanuck was di rect enthousiast over den kolossalen Buck en hij gaf Spitz enkele weken om hem te trainen voor een groote rol. Prince kreeg als troost 'n klein bijrol letje, zonder beteekenis. Rin Tin Tin Jr. wordt beschouwd als de een zaamste hond in Holly wood. Het is hem niet geoorloofd zich met andere honden op te houden en behalve van zijn eigenaar en trainer hoort hij nooit een direct aan hem gericht woord. „Ik kende zijn vader," zei Jean Hersholt. „Die heeft me eens gebeten." De origineele Rin Tin Tin werd door Duncan in de loopgraven ontdekt. Hij nam den politiehond mee naar Amerika en lanceerde hem in films en zijn afstammeling is nu onder contract hij de M. O. M.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12