pfï n §*cJn het trainingskamp onzer Olympische Zwemploeg N" BBR IrtBH Zwemcandidaten voor de Olympische Spelen te Berlijn. Tweemaal per week wordt te Over veen in Stoop's Bad getraind. Vrijdag j.l. kiekte onze fotograaf het gezelschap voor den aanvang der training. De Indischman Stam en Willy den Ouden ontbraken. In actie tijdens de 100 m. rugslay. Oeheel links mej. NSenff, die Zondag te Hilversum op dit nummer o.a. over Rie Masten - broek zegevierde. Wagner heeft kaar 400 den ruq. vrije slag achter de N ederlandsche voetbalploeg om bekende redenen niet naar Berlijn zal gaan en dus de voetbal-Olympische titel zeker niet naar Hol land komt, gaat onze belangstelling voor een belang rijk deel naar de zwemploeg uit, van welke verwacht wordt, dat vooral het vrouwelijke deel daarvan de N'ederlandsche vlag aan één der Olympische masten zal brengen. Wel duiken er geregeld uit het buitenland berichten op van zeer snel zwemmende jongedames, doch dit inspireert onze meisjes en hun volijverige trainster, mevrouw Braun, van zelfsprekend nog tot grootere activiteit. Hiervan kan men tweemaal per week, n.l. op Maandag en Vrijdag, in 't prachtige Stoop's Bad te O verveen bij Haarlem getuige zijn. Dan geeft daar de Olympische zwemploeg acte de présence. Er wordt gedoken, gespron gen en snel gezwommen. Er heerscht een prettige geest en het is een lust, mevrouw Braun langs den kant in actie te zien „Vooruit, Jenny „Je beenen, jongens Het rustige Overveen schrikt op van de raadgevingen en vermaningen, welke onze train ster haar discipelen in het prach tige had toeroept. Onze fotograaf heeft daar een en ander op de ge voelige plaat gebracht. Hopelijk kunnen wij begin Augustus meerderen van onze candidaten als Olym- pische(n) titelhouder-(ster) nogmaals voor 't voet licht brengen. De voorbereiding is tot in de puntjes verzorgd. Daaraan zal het niet liggen. Er wordt hard gewerkt, er heerscht een prettige, kameraadschappelijke geest en het selecte gezelschap is vol goeden moed. Links: Goede verwachtingen heeft men ten opzichte van den Indisch man Haasman bij het sehoon- springen. In het trainingskamp der Olym pische zwem candidaten. Mevrouw Braun geeft haar discipelen de noodige aanwijzingen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18