m Be keuken. in dill »ht, l de ids en ies, it In an. ligl VuUK piekjes van dit de boschrij- van Noord-Holland weg tusschen Hil- Dwars door de loopt deze weg van 't Gooi bekende tuin-oord op de helft van de grens der beide 'n groot hek de reiziger in iederen wandelaar en waardige omgeving bloemenpracht en het landgoed De door iederen voor door iederen met meer of succes vereeuwigd, hoewel niet ligt het parkaanleg, een sieraad in een landschap van rijke natuur, zoo'n landgoed waar de Engelschen in hun tijdschriften lange artikelen over schrijven, met reeksen foto's en met vele bijzon derheden over de stoelen in de eetkamer en de inrichting van de keuken. In 1910 werd het gebouwd door architect Ed. Cuypers in op dracht van den eigenaar, den heer J. v. d. Bosch. Kostbare, meu belen, schilderijen, tapijten enz. zijn er te bewondereneen park van 25 ha. omringt het huis, ter wijl de geheele bezitting 150 ha. groot is. Het bosch is toegankelijk voor het publiek >>e biljartkamer. met bosch en hei, richting aan- het Gooi. Het wapen van den eigenaar. Dit boscli, het „Wilde Bosch", is niet altijd zoo rustig geweest als nu. Een kleine zes eeuwen geleden (13 Juli 1348) is er flink gevoch ten door de legers van Utrecht en van den graaf van Holland, die er zijn leenman Amelus van Mijnden heen stuurde om door de kracht van wapenen te bewijzen, dat het recht aan zijn zijde was. Recht of geen recht, hij verloor het gevecht en het terrein bleef bezit van Jan van Arkel, den Stiohtsohen heer. Later is er nog dikwijls ge streden om dit gebied met wis selend succes, zoodat Utrechtsclie bisschoppen en Hollandsche graven er afwisselend over heerschten ten slotte werd het definitief deel van het Stichtsche land, waarbij alle latere regelingen zich aan sloten ook nu maakt het deel uit van de provincie Utrecht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 21