ZEEUWSCHE OMROEP 25 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is ge oorloof d Men meldt ons uit Axel, dat de be woners van de Nieuwediep-omgeving veel overlast hebben van zwermen kre kels, vooral omdat deze 's nachts uit gebreide concerten geven. Hoewel dit bedrijf wis en zeker is te brandmerken als musiceeren zonder vergunning, schijnt zelfs de politie er niets tegen te kunnen doen Te Nieuw Namen is het dezer dagen voorgekomen, dat een koe door een zonnesteek is getroffen. Te voren schijnt het beest ook reeds geplaagd te zijn met zomersproeten en hooikoorts Te Ylissingen heeft de Nederlandsche Spaarbank bond onder overweldigende belangstelling zijn jaarvergadering ge houden. Men was enthousiast over de vriendelijke ontvangst door de autori teiten. Ook het weer zorgde voor een pas sende sfeer dit was namelijk zuinigjes Een juffrouw te Arnemuiden is in een put gevallen en daaruit vandaan gehaald door haar buurvrouw, ter wijl te Walsoorden een juffrouw met een knuppel is bewerkt door een buur- j ongen van haar. Ook in de stille Zeeuwsclie landou wen komt nog wel eens burengerucht voor De Middelburgsche paardenmarkt, die een week later werd gehouden, was dit jaar veel drukker bezocht door paarden dan anders. De week uitstel heeft gelegenheid gegeven aan het altijd achteraankomen de hinkende paard om ook naar Middel burg te gaan bovendien doet de re clame-kracht van de leus „Middelburg congresstad", ook haar werking ten goede. Onze correspondent te Hulst seint ons, dat daar iemand is gearresteerd wegens bedrieglijke bankbreuk. Nu in dit warme seizoen jonge- en oudelui weer zooveel gebruik maken van de bankjes, is zoo'n misdrijf bi zonder ernstig. Een provinciaal blad heeft van de „Jan van Brakel", die proefstoomde, getuigd, dat het schip voorzien was van de nieuwste technische mogelijkheden. Wij denken daarbij aan den bra ndstof - loozen motor van Wolvega, de methode tot het 20.000 uur verseh houden van melk en de speelplaats van B. en W. te Goes Men meldt ons uit Ellemeet, dat een vensterruit, die als brandglas werkte, een begin van brand veroorzaakte, maar dat de buren met een emmer water groot onheil wisten te voor komen. Als er nu ergens anders ook groot onheil dreigt, weet men tot wie men zich wenden kan Te Overslag heeft een stier een vrouw van '11 landbouwer omhoog geworpen en verwond, waarop de landbouwer het dier met een riek neerstak. Het is niet in Spanje alleen, dat men toreadores vindt Tot de volgende week, dames en heerfen De Middelburgsche paardenmarkt kon dit jaar bogen op een bijzonder grooten aanvoer. Links: De berustenden: zij wachten gelaten het nieuwe lot. Wij voelen niets voor 't abattoir De kermis te Domburg gaj weer de traditioneele ringrijderij te zien. Domburgsche ringrijderijeen hoera voor de prijs - Een jolo van den heer P. 6. A. Gommers, ma chinist bij de Ned. Spoor wegen te Souburg, die deze week zijn 25-jarig jubileum hoopt te her denken. Als bijzonder heid kun gemeld worden dat de a. s. jubilaris in 1923 driemaal in één tveek een spoorwegon geval door tegenwoordig heid van geest wist te verhinderen en deswege geridderd werd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25