viioin> VERKADE li DIXOR GEBISMUREERD %eh> Tndwatcfoecfó MENEER BEENTJES EN ZIJN TYPISTE THEE THEELICHT „WAXINE" '10 - DE TONG IS DE SPIEGEL DER MAAG MAGNESIUM 26 poets dus Uw tanden met Qe NederlandscHeTandpasba Tube 60 en 40ct. Vervolg van pag. 23. Beentjes was al buiten, op straat, en zitten, een zeer rustigen, zwijgzanien had zich op een aarzelenden chauffeur Beentjes, die hem met een hoofdknik geworpen, om hem met zweepslag en groette. stroopkwast te bewegen tot een af- „Ga zitten," zei Beentjes. ,,Ik koop grijselijken tocht, niet om aan te dat perceel. Hier is de cheque." denken voor iemand, die, gelijk hij zelf Staines vulde met bevende vingers bekende, maar nèt genoeg benzine had de papieren in. Hij was het, die de om naar zijn garage te komen. Toen het gangen rondtrok, om twee schoonmaak - meisje huiten kwam, stond Beentjes, sters te vinden, die zenuwachtig bereid met zijn arm door het open portier- waren, als getuigen zijn handteekening raampje gestrengeld, uitvoerige aan- te bekrachtigen. wijzingen te geven over de plek, waar Met eerbied vouwde hij de cheque Stivvins' Werf te vinden moest zijn. voor twintigduizend pond op, en met dat papiertje in zijn zak was hij zoo vlug in 't Stamford-hotel terug, dat Beentjes ging alleen naar zijn kantoor zijn vrienden hun oogen niet gelooven terug. Het was half zeven, en hij konden, was een zeer kalm en peinzend jong- „Nou, zoo'n gekken koop heb ik nog mensch. Hij ging haast op zijn teenen nooit meegemaakt," zei de onstuimige binnen, deed de deur dicht en op slot en man diepzinnig. „Zou hij nou echt zat daarna bijna een half uur aan zijn denken, dat we morgenochtend den bureau, met het hoofd in de handen, boel terug komen koopen f' Toen rolde hij de teekening van de Staines schudde het hoofd, werf uit, in de hoop, dat zijn geheugen „Dat denkt ie heel zeker niet." zei hij hem niet fopte. Dat deed het gelukkig vinnig. „Hij heeft duidelijk laten door niet. In den rechterbenedenhoek had schemeren, dat hij die zoogenaamde meneer Staines zijn adres geschreven terugkooperij voor 'n doorgestoken kaart .Stamford-hotel, Blackfriars." hield." De magere man floot. blijft op n Verkade's „Waxine - lichtje lekker warm, zonder te gaan koken En het geeft zoo n gezellige sfeer Per doos van 12 stuks 25 cent MERK r Beentjes haalde 'n telegram-formulier uit een vakje en schreef een dringende dépêche. Toen meneer Staines dat telegram „Zoo zoo Maar waarom koopt hij 't dan Hij is er geweest. Hij had rondge- ontving, zat hij aan een klein rond keken, zei hij," antwoordde Staines. En tafeltje in den bar van de Stamford, stil toen keken zij elkaar aan, alsof zij alle luisterend naar zekere uitspraken van drie tegelijk hetzelfde idee kregen, zijn twee wapenbroeders en lijdensge- De dikke Sole haalde een dik horloge nooten, welke uitspraken van zeer uit zijn vestzak. "eringe waardeering getuigden voor het „Er is een waker op 't erf, niet V zei genie, het doorzicht, de leiderstalenten hij. „Laten we maar eens gaan hooren, van iemand, die zichzelf in zijn spraak- wat er gebeurd is." zaïner buien Eerlijken Hein noemde. Stivvins' Werf was 's avonds moeilijk De onstuimige heer had juist een te hereiken. Men moest een eind van felgekleurd beeld voltooid van hetgeen den weg achter een rij andere pak- Eerlijken Hein zou overkomen, indien huizen zijn, en om de vervallen toe hij in hotsing kwam met een pasgeboren gangspoort te bereiken, moest men een kind van gemiddeld gewicht. avontuurlijken marsch over een ver- Eerlijke Hein nam het telegram aan zameling kleine granaattrechters hou- en opende het. Hij las het en gaapte, den. Inzooverre echter was de duisternis Hij stond op, liep naar het raam en barmhartig, dat zij de wildernis, die las nog eenstoen kwam hij terug Stivvin's Werf heette, voor het kies- met stralende oogen en een ietwat keurig menschenoog verhulde. De heer rood gelaat. Sole, die geen kunstkenner was en „Jullie dachten, dat je goochem was, niets van een dichter had, kwam er hè vroeg hij. „Mooi hij zijn jullie rond voor uit, dat hij op Stivvins' Werf Hier, lees eens griezel kreeg. Hij gaf het telegram aan den meest 't Werd tien uur, voor zij de werf nabije zijner vrienden, zijnde de lange, bereikten, en half elf, voor hun gebonk magere en niet-onstuimige compagnon, op de poort de aandacht trok van den die gaf het daarna zwijgend aan zijn nachtwaker tevens dagwaker die het voormalige waagje in een water- en winddicht verblijf had omgeschapen. „Hallo zei hij schor. „Ik sliep." Hij herkende Sole en ging voor naar zijn hut. „Hoor eens, Tester," zei Sole, die den man had aangesteld, „is er hier vandaag een jong kereltje geweest f" „Jawel," zei Tester, „met een dame- Ze kwamen van meneer Staines, zeieu en ze wouen eens kijken, en toen hèh Vóór het gebruik Na het gebruik. Velouty de Dixor, een wondervol pro duct, dat zoowel crème als poeder ver vangt, zal zelfs de meest onverzorgde huid schoonheid verleenen. Velouty maakt de huid zoo zacht als fluweel en geeft deze die onvergelijkelijke matte teint, welke het geheim is van charme en bekoring. De origineele combinatie van crème en poeder. Verkrijgbaar vanaf 30 ets. in 5 tinten Blanche, Natu relle, Ivoire, Ocre en Soleil-Doré. GRATIS Om proeftuben te ontvangen van de drie voornaamste kleuren is het 0 voldoende naam en adres te zenden, alsmede f0.25 aan postz. aan de Import, voor NederlandN.V. v. d. Laaken's Handel- Mij., Leidschekade 98, A, Amsterdam-C. Tel. 3Ó372. meer warmbloedigen makker. „Je bedoelt toch niet, dat hij 't koopt V „Dat staat er, hè zei de triom- feerende Staines. „Da's een strik," zei de onstuimige man argwanend. „Je zwamt," antwoordde Staines boos. „Wat voor strik dan Hebben we iets gedaan, waar hij ons voor kan strikken?" „Geef nog eens hier dat telegram," zei de magere man, en toen hij het ik ze laten kijken, verbluft nog eens gelezen had, merkte „Hoe ging 't vroeg Staines, hij op „Hij zal je op kantoor opwach- „Nou," zei de man, „ik heb ze in de ten tot negen uur. Schiet maar gauw op! fabriek gebracht, in 't groote gebouw, Neem de papieren mee. Zorg, dat je en toen vroeg de jongeneer, waar 't meteen 'n chèque krijgt. Pak maar aan, metaal bewaard werd." wat hij geven wil, en zorg morgenochtend „Wat voor metaal vroegen drie vroeg voor de overdracht 't is trou- stemmen tegelijk. wens een zuiver zaakje." „Vroeg ik 'in ook," zei Tester tevre- Eerlijke Hein haalde diep adem en den. „Ik zei, dat Stivvins in alle soorten wankelde het lokaal uit, en dézen keer metaal scharrelde, en toen vroeg ie althans keek de kastelein ten onrechte Ook goud wantrouwig, want nu had de heer „Ook goud herhaalde Staines pein- Staines last van schokkende gevoelens, zend. „En wat zei jij toen Hij vond Beentjes aan zijn bureau „Nou," vertelde Tester, ..ik ben hier Indien Uw tong licht rood en Uw adem reuk loos is, verkeert Uw maag in behoorlijken toestand. Gij kunt U eiken morgen van deze twee symptomen vergewissen en zoodra U bemerkt dat Uw mond kleverig is, zoodra Uw tong beslagen is geraakt, in welke geringe mate ook, dan wordt daardoor aangetoond dat Uw maag niet behoorlijk haar werk verricht en U behoefte heeft aan Gebismureerd Magne sium. Dit is het geneesmiddel dat onmiddellijk werkt tegen alle maagbezwaren, zooals opge blazenheid, neiging tot braken, loomheid, een gevoel van schroeiing in de maag. oprispingen i of belemmerde spijsvertering. Al deze onge- j makken worden in de meeste gevallen veroor zaakt door een overmaat van zuur in de maag en de daardoor ontstane gisting van het voedsel. Al deze ongemakken worden onmiddellijk gestuit door een kleine hoeveelheid Gebismureerd Mag nesium, gebruikt in een beetje water. De hoofd pijnen, duizelingen en matheid, die zoo dikwerf het gevolg zijn van een gestoorde spijsvertering, verdwijnen als bij too verslag en de maag her stelt zich, volkomen geschikt voor den vol genden maaltijd en in alle opzichten in staat om Uw voedsel op volmaakte wijze te verwerken. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle Apothekers en Drogisten k f 1.per flesch, of f 1 75 per groote flesch, die voordeeliger is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26