VOOR UW SPIJSVERTERING Trannosan ■0j^ gezond Er zijn 3 Trannosan Preparaten voor de Voeten Ook Uw Apotheker of Drogist heeft Trannosan. Een Genot voor de Voelen CHAUFFEUR-MONTEUR DIESEL-MONTEUR RADIO-MONTEUR bekend, omdat ik hier in de buurt woon, en ik beb bier gewerkt acht jaar geledon, dus toen heb ik ze de kluis gewezen." „De kluis f" zei Staines. „Ik wist niet eens, dat er een kluis was." „Jawel, onder 't groote kantoor. Moet u gezien hebben," zei Tester. „Een groote ijzeren deur met een sleutel er in ten minste. er zat een sleutel in, maar nou heeft die meneer 'm meege nomen." Staines greep zijn naasten deelgenoot in 't kwaad en vroeg schor „Hebben ze iets gevonden in. in die kluis V' „Ik laat me villen als ik 't weet zei de vroolijke Tester, niet beseffend, hoezeer hij het vertrouwen beschaamde, dat tot dan toe en sléchts tot dan toe in hem gesteld was. „Ze gingen d'r gewoon in. Ik ben d'r zelf nooit in „En jij bleef buiten staan, als een een „Stuk idioot," zei de onstuimige compagnon. „Jij bleef buiten staan als een stuk idioot f Ben je d'r niet in gegaan, om te kijken, waar ze naar keken V' vroeg Staines. „Hoe lang zijn ze er in ge- „Tien minuten zoowat." „En kwamen ze er toen uit T" Tester knikte. „Brachten ze iets mee naar buiten t" „Nee, niks," zei Tester beslist. „Zag die kerel hoe beet ie ook weer er verwonderd of zenuwachtig uit f" zette Eerlijke Hein zijn verhoor voort. „Nou, een beetje zenuwachtig wel, nou u 't zegt jawel," zei Tester, de omstandigheden in een nieuw licht her denkend. „Z'n hand beefde om zoo te zeggen." „Groote Mozes!" Deze vrome uitroep kwam van den heer Staines. „En hij nam den sleutel mee, zeg je. Waar denk jij, dat je voor hier bent vroeg Staines heftig. „Laat jij dien kerel ons eigendom meenemen Waar is die kluis V' Tester wees den weg door den chaos van het erf, en betoogde onderweg, dat hij 't beu was, en waarom hij 't beu was, en hoe ze de leege plaats konden aan vullen, die ongetwijfeld den volgenden dag zou ontstaan, en waar ze voor zijn part heen konden loopen, enzoovoort en hij ontsloot het eene roestige slot na het andere, liep door donkere holle kan toren, door gepiep en geren van pootjes, en een steenen trapje af naar een zeer starre stalen deur, waar zij niets tegen konden doen dan staren. Deentjes was den volgenden morgen vroeg op zijn kantoor, maar niet vroeger dan meneer Staines, die hem letterlijk op den voet volgde naar bin nen, en een strook papier neersloeg voor zijn verbaasd en somber oog. „Hè f Wat is dat f" vroeg Beentjes prikkelig. „Wat moet dat, kwaaie jongen met je viool „Uw chèque," zei Staines kordaat. „Mag ik den sleutel van onze kluis hebben „Sleutel van jullie kluis t" vroeg Beentjes. „Ik heb dat landgoed toch ge kocht „Ja en nee. Ik zal 't maar ronduit zeggen, meneer Tibbetts ik heb besloten, om 't maar niet te verkoopen ik had zelfs 't récht niet, om te ver koopen." Beentjes haalde zijn schouders op. Bedenk, dat hij negen uren geslapen had, of half geslapen misschien was hij van idee veranderd. Maar wat hij gedaan zou hebben, valt niet te zeggen, want op dat 'moment kwam de bevallige juf frouw Whitland haar kantoor binnen, en hoorde Beentjes' scherpe oor den tik van haar deur. ,,'n Oogenblikje," zei hij bot. „Eén oogenblik, beeld van eerlijkheid." Hij ging door de deur, die de beide kantoren van elkaar scheidde, en do lieer Staines luisterde. Hij luisterde op verschillende afstanden van de deur in zijn laatste positie had men een zeer fijn wetenschappelijk instrument moeten hebben, wilde men den afstand tusschen zijn oor en het sleutelgat meten. Hij hoorde niets dan een weeklacht met Beentjes' stem, en het stevige „neen" van een zelfbewust vrouwspersoon. Toen, na een hartbrekende stilte, kwam Beentjes terug, en de heer Staines ondernam een snelle sprint, teneinde te worden weergevonden nabij het bureau, in een onverschillige en nadenkende houding. Beentjes had zijn lippen stijf op elkaar. Hij deed de la open, haalde er de acten uit en gooide ze Staines toe. „Sleutel," zei Beentjes, het voorwerp de papieren nawerpend. Hij greep zijn chèque en scheurde die in twintig stukjes. „Meer niet," zei Beentjes, en de heer Staines vertrok in schroom. Toen de man weg was, ging Beentjes terug naar het meisje, dat aan de tafel voor haar schrijfmachine zat. Op te merken viel, dat ook zij de lippen stijf op elkaar had. „Jonge juffrouw Whitland," zei Been tjes, en zijn stem was heescher dan ooit, „ik zal 't mezelf nooit, nooit van mijn leven vergeven „Kom kom, meneer Tibbetts," zei het meisje een ietsje bedrukt, „ik heb toch al gezegd, dat ik 't u vergaf Ik weet veel te goed, dat u er niets mee bedoelde dat u 't in een opwelling van 't oogen blik deed." Beentjes boog het hoofd, een teeken van instemming en tegelijk van een ver morzelden geest. „Dat neemt niet weg," zei hij ge broken, „dat ik u gekust heb in die ellendige afgedankte kluis. Ik weet niet, hoe ik er toe kwam," hij slikte, „maar ik dééd 't. En heuscli, jonge dame, daar door was die plek geheiligd. Ik wou 't gebouw koopen, om te voorkomen, dat ongewijde voeten dien verheerlijkten grond zouden betrappen. Dat vindt u nonsens „Meneer Tibbetts." „Nonsens zeg ik, romantiek en al du malligheid meer." Beentjes sloeg ziju armen uit. „Ik kan u niet anders dan geljjk geven. Maar geloof me, Stivvins' Werf is heilige grond, en ik betreur 't diep, dat u 't me niet wou laten koopen. om 't toe te vertrouwen aan dien meneer van Monumentenzorg of zoo'n soort knaapMaar u vergeeft 't me toch*" Zij keek hem lachend in 't gezicht, en toen lachte Beentjes, en zij lachten tezamen. Wordt vervolgd PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam. 'sGravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men zich uitsluitend it wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro 142700.— AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262, Telefoon Interc. 33170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM, Stations- we" 24 Telefoon Interc. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc. 11166e Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13473, Giro nr. 149597. 's HERTOGENBOSCH Stationsweg 27, Telef. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Interc. 5851. Giro pr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Welk een genot zijn gezon de, sterke voeten. Uw voeten dragen U door het leven, ver waarloos ze niet. De wereld vermaarde Voetmiddelen Trannosan van Professor Dr. Polland, zullen ook Uw voeten de jeugdige natuur lijke veerkracht hergevem O Trannosan Bruisend Voetbad Dompel Uw voeten in zulk een bruisend, schuimend Voetbad. Het bevat koolzuur en zuurstof en 15 minerale zouten van geneeskrachtige bronnen. Onttrekt de schadelijke stoffen aan het bloed. Verkwikt, verfrischt en versterkt brandende, pijnlijke, doorgeloopen en transpireerende voe ten op heerlijke wijze. Rol voor 6 Bruisende Baden48 et. Trannosan Likdoorn en Eelt Remedy Verwijdert de hardnekkigste likdoorns binnen 8 dagen, onder garantie. Pijnloos en gevaarloos. De stekende, razende pijn van Uw kwelgeesten houdt direct op. zoodra U de Remedy er op legt. Doosje voor 8 toepassingen met Garantie 48 ct. Trannosan Voetpoeder Het beste poeder ooit gemaakt. Tienduizenden wan- delaars, deelnemers aan de Vierdaagsche en allen die veel loopen en staan, gebruiken dit schitterende poeder. Doe- toren schrijven het voor. Trannosan Voetpoeder bevat een I kortgeleden ontdekte substantie, die 100 °/0 van haar eigen ^^B 1 Vil gewicht aan vocht op kan nemen Verkoelt, verfrischt en ^^B fT houdt Uw voeten fit, zelfs op de heetste dagen. U loopt k F op rozen. Busje voor vele maanden48 ct. flBBt. Jl Koop nog heden het Trannosan preparaat, hetwelk l" voor Uw voeten noodig heeft en verheug 1" weer over krachtige, heeTlijk koele, gezonde voeten. Regelmatig worden vele Cursisten van ons in deze steeds vooruitgaande be roepen geplaatst. Onze praktische lessen geven U vakkennis en zelf vertrouwen. Schrijf eens een brief om inlichtingen het verplicht U tot niets. Ieder, die de lagere school heeft be zocht, kan de cursussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. Ook hebben wij goede cursussen voor hen, die de ambachtsschool door liepen. Leider: H. Kramer, ingenieur. A QQA INSTITUUT VOOR HOOW BRIEFONDERWIJS ERNST CASIMIRLAAN 26 - ARNHEM Dir. J. VAN OER BIJ - HOOFDONDERWIJZER

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27