Kille en weer gelukt! BESSA KING DE NATUUR IS NIET TE VERBETEREN! 31 „Knielen," commandeerde hij. Tom knielde en Meridou zette zich op zijn nek. Toen reed hij het erf een keer rond. „Je ziet hoe gehoorzaam en rustig hij is," stapte hij lachend af. „Wil je 't ook eens probeeren Thurston was niet laf en nam onbe zorgd Meridon's plaats in. Hij zat ge makkelijk en reed veel prettiger op Tom's sterken nek dan in het zadel op een paard. En toen viel hem eens klaps de gedachte in, zich in den nacht van den diamant meester te maken en met Tom naar de kust te vluchten Een paar urn- later, toen hij zich alleen bevond op zijn slaapkamer, zette hij zich voor het venster, om zijn kansen te berekenen. Zich verzetten tegen het denkbeeld deed hij al niet meer de begeerte, om zich met één goeden slag onafhankelijk te maken, doorsidderde hem als een koorts. De vraag was alleen maar, of hij zou kunnen ontkomen aan een achtervolging en na eenig nadenken was hij daar alleszins gerust op. Hij had een voorsprong van een paar uren, als hij tegen het aanbreken van den dag vluchtte, en overal aan de kust kon hij kustvaartuigen vinden, waar mee hij veilig naar Portugeesch ofwel Italiaansch grondgebied zou kunnen ontkomen. Zijn koffers zou hij hier ach ter moeten laten, maar dat was geen noemenswaard verlies. De paar honderd pond, die hij bezat, waren ruimschoots voldoende, om zich een nieuwe uit rusting aan te schaffen en een passage- biljet naar 't Europeesche vasteland Naarmate de nacht verstreek, nam Thurston's opwind'ng toe. Het scheme rig duister daarbuiten was vervuld van de huiveringwekkende geluiden van een geheimzinnig nachtleven, waar mee hij evenwel te vertrouwd was ge raakt, om er zich angst door te laten inboezemen. Zijn opwinding werd alleen veroorzaakt door zijn vrees, dat Meri- don wakker zou worden, en het was met een zucht van verlichting, dat hij eindelijk het tijdstip om te handelen zag aanbreken. Op zijn sokken verliet hij de slaap kamer. Het kostte hem niet de minste moeite, het muskietennet voor de open vensters van Meridon's kamer los te maken, en geruischloos als een schaduw klom hij naar binnen. Meri- don ademde rustig. Met een paar passen was hij bij de kast en het volgende oogenblik hield hij de bus met haar kostbaren inhoud in zijn handen. Even zacht als hij gekomen was, verdween hij weer. Weinige minuten later leidde hij Tom van het erf af en zonder het minste onraad te hebben bespeurd, reed hij op diens breeden nek den aan- brekenden dageraad tegemoet. Alle gevaar liet hij achter en hij had een voorsprong van minstens twee uren De tropische nacht week snel voor den dag. Tom sjokte rustig voort hij volgde het pad in de richting, waarin Thurston hem had geplaatst. Het was het smalle pad naar de kust, gebaand door de bloote voeten van de negers, en wijl er slechts één weg bestond, had Thurston niet te vreezen, dat hij ver, dwalen zou. Tegen zes uur in den morgen be reikte hij den rand van het oerwoud. Het dagleven was reeds aangebroken de lucht was vervuld van een caco- phonie van dierlijke geluiden. Hij was twee uur onderweg en berekende, dat hij de helft van den afstand naar de kust had afgelegd. Het was het uur, waarop de Europeaan in deze streken van zijn bed opstond en zijn dagtaak aanving. Het zou nu niet lang meer duren, voor Meridon bespeurde, dat niet alleen zijn gast, maar ook Tom en de kostbare diamant verdwenen waren. Thurston zat daar nog aan te denken, toen hij eensklaps bemerkte, dat Tom onrustig werd. Hij liep wat langzamer, flapte met zijn ooren en stond eindelijk stil. Alsof hij ergens op wachtte, dacht Thurston. Plotseling werd zijn oor ge troffen door een reeks doffe geluiden. Hij herkende ze onmiddellijk dat geluid werd veroorzaakt door slagen op een houten schild, waarmee de negers volgens afgesproken teeken van kraal tot kraal hun wetenswaardigheden en nieuwsberichten doorgaven. Hij ver moedde, dat hij zich in de nabijheid van een negerkraal bevond en maakte zich niet het minst ongerust. Luisterend wendde hij het hoofd on», maar hij kon niet met zekerheid bepalen, uit welke richting het geluid kwam. Wél liet zich een rhythine in de geluiden onderschei den - het klonk als „bombombom bombom bom". „Vooruit, Tom," commandeerde hij eindelijk. De olifant wendde zich om, alsof hij den' weg terug wilde gaan. „Neen vóórwaarts schreeuwde Thurston. Tom bleef stokstijf staan en het scheen, dat hij stond te luisteren. „Bom bombom bombombom", klonk het weer. En toen scheen Tom zeker van zijn zaak. Hij zette er een matigen draf in maar in de verkeerde richting terug naar de bungalow. Thurston vloekte. Hij wist zoo ongeveer, hoe je een olifant behandelen moest - hij had meermalen gezien, hoe de negers met tamme olifanten omgingen. Zij lieten zich in een bepaalde richting leiden door een prikje achter hun oor. Maar eerst moest hij dat verwenschte dier tot staan zien te brengen. „Halt, Tom schreeuwde hij. Tom liep door, alsof hij niets gehoord had. Thurston werd woest en bij gebrek aan iets anders nam hij zijn zakmes en gaf den olifant een gevoeligen prik achter het rechteroor. Het volgend oogenblik dacht hij, dat de wereld ver ging. Hij zag Tom's slurf omhoog rijzen en dat was voorloopig het ladtste wat hij zag. Want eensklaps werd hij opge tild en een paar maal woest door de lucht geslingerd. Toen werd hij losge laten en .terwijl hij met een smak tegen een boom terecht kwam, werd hij zich bewust van een felle pijn in het rech terbeen. Hij kreeg nog een vaag idee, dat het gebroken was en daarop verloor hij het bewustzijn. Hij hoorde niet meer, hoe Tom met angstaanjagende geluiden zijn woede en verontwaar diging uitbazuinde. En evenmin zag hij, hoe hij met spoed den weg terugliep, dien zij gekomen waren John Thurston kwam pas tot be wustzijn door het schommelen van den draagstoel, waarin zijn eigen negers hem naar het hospitaal in Mombas brachten. Maar het was een neger van Meridon, die hem op de hoogte bracht van de oorzaak van zijn jammerlijken tegenslag. „Meneer heeft gehoord bombombom? Dat isse de jacht is afgeloopen. Tom krijgt tractatie hard loop naar stal. Baas Meridon van zes tot acht laten slaan bombombom jacht afgeloopen. Tom verstandig beest signaal van den baas. Hihi Thurston vloekte. Maar hij vloekte nog verwoeder, toen hij vernam, waar vóór hij zich al die ellende en angst op den hals had gehaald. Hij had er in zijn opwinding zelfs niet aan gedacht, den inhoud van de gestolen bus eerst even na te kijken, voor hij er vandoor ging. En te laat vernam hij, dat Meri don zijn kostbaar bezit dien nacht voor alle zekerheid bij zich in bed had be waard Vlug de Bessa voor het oog en weer is een mooie opname gelukt. Geen verlies aan kostbare seconden door zoeken naar den ontspanner. De vinger ligt steeds tot opname gereed aan den bij de Bessa in den loopbodem geplaatsten ontspanner. Zoo bent U steeds paraat om het „gunstigste moment" op te nemen. En U kunt zeker zijn, dat de opname gelukt, want de prachtige lens is daarvoor Uw garantie. Inderdaad, Voigtlander-optiek, dat maakt het verschil Wat helpen alle technische voordeelen, wanneer de lens minderwaardig is. Men koopt de Bessa gaarne vanwege de magnifieke Voigtlander-optiek, waar alles op aankomt. Zekerheid voor het gelukken van de opname en de mogelijkheid om onmiddellijk te kunnen fotografeeren - ziedaar de juiste camera voor U, de Voigtlander Bessa. Alle Bessa-modellen hebben Voigtlander-anastigmaat. Prospecti op aanvraag bij den fotohandel of bij den Imporfeur voor Nederland: J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000 FOTOWEDSTRIJD LEUKE KIEKJES! Vele prachtige prijzen. Beginners heb ben dezelfde kans als gevorderde amateurs. Vraag gratis circulaire met voorwaarden bij Uw fotohandelaar. 6x9 met Voigtlander-optiek waar alles van EEN DOOS KING-ROLLLN EEN DOOS GEZONDHEID pepermunt medicinale OPWEKKEND EN VESOfflpC scheikundige constateert het Het publiek proeft de aparte kwaliteit King verkwikt U. King houdt U fit. King is gezond voor U Daarom King. Elke dag King. Hel boste dw/elijkse middel ter o/mekkinq en i erkw ikkinq KING TONNEMA CIE SNEEK FABR VAN KING-PEPERMUNT, ZOMERTRIILERS. ROCCO ENZ afhangt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31