NU REMEMOUSON KOLYNOS WAAROM GEHOORZAAMT MIJN KIND NIET MEER? 18 Nieuw Schoonheids-Geheim TOOVERT PARELWITTE TANDEN zijn de aardbeien GOEDKOOP! diepe inwer king ligt de waarde! i/ Niet meer gehoorzamen, nonchalant ouders en opvoeders brutaliseeren, ja zelf» verwijten maken, het is meer en meer de klacht, die we dagelijks van onze opgroeiende jeugd te liooren krijgen. „Ik begrijp liet niet," verzucht een moeder, „mijn jongen, die vroeger toch zoo'n lief en gewillig ventje was, wordt bij den dag brutaler. Wordt hij geroepen, dan doet hij pre cies, of je tegen n doove praatstuur ik hem uit met een boodschap, dan blijft hij veel langer weg dan noodig is en vraag je hem dan,waarom hij niet eerder thuis kwam, dan krijg je nog een bru taal antwoord op den koop toe." Nu beginnen de gewone opvoedings methodes bedreigingen, straffen, ja zelfs een gevoelige draai om de ooren worden den onwilligen boosdoener niet bespaard. En onder den indruk van zoo'n „gevoeligheidje" vooral zal deze dan o zoo gemakkelijk beterschap be loven, maar het duurt niet lang, of liet. is alweer hetzelfde liedje. Een moeder, die het goed met de op voeding van haar kinderen meent, zal nu wellicht eens dieper over het geval gaan nadenken en trachten op te sporen, wat toch wel de eigenlijke oorzaak van die ongehoorzaamheid en brutaliteit mag zijn. Natuurlijk zijn er uitzonderingsgeval len, maar heel dikwijls moet de fout ge zocht worden in de manier van op voeding, die het kind ontvangt. Moeder is jarig en de respectieve ooms en tantes en grootouders komen op visite. ..Och wat een schat .van een kind en wat prachtige blonde krulletjes heeft het toch!" roept een of andere oude tante in verrukking. En nichtje of neefje, die ..weg" waren in hun spel, moeten op commando bij tante komen, een „mooi handje geven en ten overvloede vertelt moeder er ook nog bij, dat ze, behalve de prachtige krulletjes, ook nog zoo'n lief stemmetje hebben. Er volgt een liedje, handengeklap en algemeene toejuiching, liet kind wordt vertroeteld en aangehaald en.... liet mag weer gaan spelen. Maar kom, het is toch zoo erg niet, dat een kind eens uit zijn spel wordt, gehaald om een oom of tante goeden dag te gaan zeggen. Neen, dat is zeker niet erg, maar wel erg is het, een kind zóó te vertroete len en in zijn eigen bijzijn zóo op te hemelen, dat het zelf zou gaan denken een wonderkind te wezen. Zijn eigen kleine „ik" zal het veel te veel beginnen te voelen en tenslotte is het niet te ver wonderen, dat het kleintje wetten zal Uecreteeren in plaats van eraan te gehoor zamen. Het luistert niet meer naar vader en moeder, zijn haan moet koning kraaien, want 't weet maar al te goed, hoe graag vader en moeder met hun spruit tegen over anderen geuren. En dan dat eeuwige verbieden van blijf er af zit toch stilhou je vork toch netjes heb je alweer je handen niet ge- wasschen en dergelijke. Jantje of Jetje zullen liet immers op het laatst niet meer hooren wat moedor zegt, ze raken eraan gewend en hun ge- hoorzaamheidsgevoel wordt lioe langer lioc meer afgestompt. Het gaat met hen als met een machi nist, die dagelijks temidden van het geraas der machines staat op het laatst hoort hij het niet meer, zijn gehoor is i met het lawaai vertrouwd geraakt. Is het dan te verwonderen, dat kin deren niet meer luisteren willen, ja zelfs dat zij brutaal worden, want moeder verbiedt immers altijd, te pas en te on pas en dikwijls waar het totaal over bodig is Ook dat telkens van den hak op den tak springen van ouders of opvoeders j kan op een kind ontzettend irriteerend I werken. Nauwelijks is het goed en wel met een of ander leuk spelletje bezig, of daar j klinkt het: ga eens vlug met zusje spelen toe, doe eens heel vlug een bood j schap voor me. Het is natuurlijk niets buitengewoons, als een kind een of andere, opdracht va1 vader of moeder onmiddellijk moet uit voeren. Maar zorg dan, dat die opdrachten me' tact en overleg worden gegeven. Waai veel kinderen in huis zijn, zal de moede verstandig doen ieder kind zijn eigei taak op te leggen, die het b.v. voor eci week krijgt uit te voeren en waaraan elk zich dan ook stipt moet houden. Maar daarna. laat ze spelen naai hartelust en val hen niet telkens on een. of ander wissewasje lastig, een klei nigheid, die ge misschien veel vluggei zelf had kunnen doen. Grootere menschen willen ook niet graag gestoord worden, wanneer zij druk met hun werk bezig zijn of ergens geheel en al in zijn verdiept. Zoo is het ook met onze kinderen voor hen is het spel de arbeid, de daad werkelijke levensbehoefte, waarin zi. met hart en ziel opgaan en het best op hun plaats zijn. Laten we daarom onze kinderen zoo veel mogelijk niet ontzien, maar op ver standige, wijze onze bevelen uitdeelen en dan aan zoo'n bevel iets aantrekke lijks geven, bv. moeder zou het zoo leuk vinden, als je dit of dat eens deed, of zou je 't niet fijn vinden, als je dat werkje voor me mag doen i Op deze wijze mogen we, neen, moeten we verwachten, dat zij zullen gehoorzamen Ten slotte trachten we het kind te leeren inzien, waarom het hier niet mag aankomen en daar voorzichtig mee om moet gaan inzicht zal menige onge hoorzaamheid kunnen voorkomen. Eischen we ook beslist, dat onze beve len worden opgevolgd, want ouders, die hun kinderen een of andere opdracht geven en daarna oogluikend toelaten, dat deze niet worden uitgevoerd, zullen zelf de ongehoorzaamheid in de hand werken. „Altijd consequent zijn," dat zij onze leuze, willen wij opvoeden tot gehoorzaamheid, en wordt deze steeds toegepast, dan kan het niet anders, of onze opvoeding zal succes hebben R I A VAN M A A R S S E N NUTTIGE WENKEN Kleurlooze likeurvlekken verdwijnen meestal als we ze behandelen met ge woon helder water. Gekleurde vlekken verwijderen we met verdunden geest van salmiak. Hebben kaarsen lang gelegen en zijn ze in dien tusschentijd vuil geworden, dan krijgen we ze weer schoon door ze af te wrijven met een prop watten in benzine, gedrenkt. Duizenden schaffen middelmatige tand- pastas af en volgen de effectieve anti septische Kolynos methode voor het poetsen der tanden. 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel is voldoende om gelen tandaanslag te verwijderen. Kiemen, die tandbederf veroorzaken, worden gedood en uw tanden glinsteren weer als paarlen. Geeft Uwe tanden de schoonheids be handeling met Kolynos en zij herkrijgen hun natuurlijke witheid, die uw glimlach en uw gelaat verfraait. Weest zuinig koopt de groote tube. TAND CREAM Lietnebsters an aardbeienjamneemt Uw kans waar! NU is het de tijd om ze te maken. ZélfMet Opekta, het na tuurlijke geleermiddel. In 10 minuten de fijnste jams gereedGeen verkleu ren. geen verdampen: Dus meer iani MAAK ZELF JAM MET en lijner jam. Vraagt de nieuwste Opekta recepten. Gratis en franco. Opekta 1: verkrqabaar bij alle drogisten, comesti- bleszaken en goede kruideniers. Opekta Vloeibaar 60 ct. per flesch, Opekt; Droos 15 ct. p. pakje. Dubbel pakje 28 ct Hel NATUUR-geleem- IN 10 MINUTEN Ned. Opekia Mij Singel 400 - iel. 37059 - Amsierdam-C. Creme Mouson verjongt dagelijks millioenen vrouwen der geheele wereld; ze doordringt en reinigt de huid en maakt ze fraai en glad. Creme Mouson geneest spoedig ruwe en gesprongen handen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37