HOOGZOMER MODE 38 Eenvoudig jurk je van teer-rose wollen stoj met origineele knoopen -gameering in iets donkerder tint. Waarschijnlijk omdat we vroeg in het voorjaar nog zoo onwennig staan tegenover de Inehtige en fleurige créaties voor midzomer, organiseerde de firma Kruysveldt de Mare nog'n tusschenshow. Hier geven we 'n paar indrukken weer van deze mode-vertooning, die uit sluitend gewijd was aan- het toilet voor zonnige dagen. Haast prachtige ge bloemde stoffen, veelal van zijden crêpe, zagen we vooral ook eenvoudieg effen japonnetjes van uitgesproken sportieve snit. En dan kant in velerlei variaties, zoowel voor japon en mantel als complet. Heel teer rose is naast effen wit sterk favoriet voor japonnetjes, die door jeugdige vrouwen gedra gen zullen worden, de gar neering daarvan bestaat vaak uit kunstige inzet- seis van. tot heel smalle biesjes verwerkte stof. De ruimte in de rok ken wordt veelal gevonden in waaier-plissé, dat mid den achter is aangebracht. Dit lijkt me wel bevor derlijk voor 'n mooi soe pel vallen van het rokje maar of het ook praetiseh is, is een vraag. Een eenvoudig jurkje van wtUe reliejstoj met ti jasje, shawl en knoopen van vroolijk boerenbont Kant wordt meer en meer verwerkt voor eenvoudige mantelpakjes, die uitstekend geschikt zijn voor het visite-uur. Wat de hoeden betreft naast gezellige viltdopjes in wit 01 andere kleuren, waarvan bet vroolijke Tirolergroen wel een der aardigste is, bewonderen we héél groote, zéér plat-gebolde hoeden, die ge woonlijk bloemgarneering dragen. Vaak van dezelfde bloemen, waarmee ook de japon overstrooid is. Dan nog een paar grappige détails, die zeker zullen inslaan. Op de eerste plaats noemen we witte jurken met nu eens niet de gebruikelijke garneering in rood of blauw maar. ter variatie, knoopen en ceintuur van knal-groen. '11 Andere witte sportjurk krijgt 'n ongewoon tintje door een brntaal-grooten zak van fel-gebloemde crêpe de chine, die rechts op den rok genaaid is. Op effen lichte jurkjes staan aardige gebloemde jasjes met half lange mouwen, of zoo'n nieuw wit-zwarte ruit met uitstaand Schootje alleraardigst. En ten slotte was dat witte jurkje wel een applausje waard, waarop een jasje gedragen werd van biljart-groen laken het doet een beetje brutaal aan. maar de felle zomerzon vraagt nu een maal een vroolijke noot. GATT VERBEEK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38