Eeti weidsch over zicht op het water en de schor ren van de prachtige Zeeuwsch - Vlaamsche kreek de Vogel, waaraan de nieuwe gemeente haar naam ontleent. De jeugd van Osse- nisse, op één na de kleinste der verzwol gen gemeenten, aan het spel op het kerkplein direct voordeel een veel billijker, gelijkmatiger ver deeling der lasten en kosten over de verschillende bevolkingen mee, hetgeen vooral tegenover de be woners van het sinds de crisis-intrede bijzonder nood lijdende Bosehkapelle gewenseht was. En uiteraard zal de centralisatie der vier vroeger afzonderlijk en door afzonderlijke functionarissen gevoerde gemeen telijke administratiën en diensten een belangrijke besparing opleveren. Voorloopig is als het centrale raadhuis aangewezen dat van Stoppeldijk de eerlang te verkiezen nieuwe, gemeenschappelijke gemeenteraad zal daarin de definitieve beslissing moeten geven. En het is de heer J. Truiman, tot nog toe burgemeester van Stoppeldijk en van Bosehkapelle (van de laatste gemeente sinds 29 jaar), die tot tijdelijk burgemeester van Vogel waarde is benoemd, en onder wiens leiding dus de vereeniging van de bestuurs- en administratie - organen plaats vindtde bereiking van dit doel, dat sinds langen tijd burgemeester Truinian voor den geest zweefde, is de bekroning van zijn lang durige burgemeesterlijke ambtsvervulling in Boseh kapelle. Het is er een der mooiste streken van Zeeland, daar in de lage landen en schorren rondom de Vogel: moge de nijvere en sobere bevolking er bij de nieuwe gemeentelijke organisatie een blijde toekomst tege moet. gaan. Stukje voor stukje wordt de Vogel afgevisehl: met de boot wordt 't net naar het midden van 't water gebracht om dan naar den oever getrokken en daar samengesnoerd te worden in de hoop op een gelukkige vangst. Helaas wordt 't harde werk van de visschers niet eiken keer beloond met de vangst van zoo'n knaap van 'n karper.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 17