CRICKET VOOR DAMES e Het vrouwelijk personeel ran Lyon's in Louden heeft een eigen cricketclub. Ook bij ons is liel ideaal ran eiken cricketspeler, de century, het zuakke geslacht niet Deze jonge dame is één der free-hitters erin de ploeg. vreemd,. De Haarlemsche niej. Doos, die wij hier aan bat zien, bracht het reeds tol rer over de honderd. l>e meisjes van de kostschool te TVeston super Mare .krijgen cricket-onderricht. Een ..recht batis een eerste rereischte. Rechts Dames spelen cricket. Een right-hander met aanleg voor een flinke legbreak. stuk toekomst nog wel meerdere plaatsen het voorbeeld van do genoemde steden volgen Het is Engeland geweest, dat onze dames tot het beoefenen der cricketsport heeft geïnspi reerd. Men is daar al 'n heel verder, hetgeen eenige weken geleden te Am sterdam en Haarlem af doende werd lie wezen tij dens het eerste contact, dat onze. ericketspeelsters met hun Engelsche zusters hebben ge had. Daar is geble ken, dat er voor onze ericketspeel sters nog heel wat te leeren valt, doch eveneens viel het op, dat de Engel sche eva's de fines ses van de zeer moeilijke cricketsport be hoorlijk beheerschten, al behoeven de lieeren voor- loopig nog niet angstig te zijn, dat 't zwakke geslacht zich van de suprematie meester zal maken. Intusschen, de cricketsport wordt hier nog slechts eenige jaren door de dames gespeeld en wie kan zeg gen, of niet binnen afzienbareu tijd onze dochteren hun leermeesters den handschoen zullen toewerpen Er zijn meerdere takken van sport, welke zoowel door het sterke als 't zwakke geslacht worden beoefend en het gebeurt ook, dat de vrouu den heer der schepping naar de kroon steekt Wij denkeu hierbij b.v. aan de zwem- sport, tennis en hockey, om van de winter sporten maar niet te spreken. Ook cricket, the king of sports, heeft tegenwoordig de belangstelling der dames. Wanneer de vrouw zich voor één of anderen tak van sport interesseert, dan pleegt zij hierbij geen half werk te leveren. Nauwelijks hadden onze meiskes zich rond de pitch geschaard, of er versehenen in onze dagbladen berichten van centuries en werden er bowlingcijfers gepubliceerd, waar op onze beste slow- of fastbowlers trotscli zouden mogen zijn. Amsterdam, Haarlem en Utrecht hebben momenteel hun dames- cricketclubs en wanneer wij ons niet ver gissen, zullen in de naaste Miss Betty Archdale, die in 'n match van de Great Comp. Women's Griclcet Club tegen Gravesend 100 not out scoorde. Zij behoorde tot 't Engelsche team, dat eenige weken gele den in Holland een tweetal wedstrijden speelde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18