Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP gt'- 24 W estkappelsche kermis werd nog niet het oude enthousiasme ge vierden de ringrijderij boette er aan belangstelling nog niet in. Op zoo'n zonnigen kermisdag heb je wel een beetje afkoeling noodig. Hallo hallo Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsclien Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat een bakker geprobeerd heeft, aan het congres van den oudheidkundigen bond cadetjes van zeven dagen oud te verkoopen. Dank zij de deskundigheid van de deelnemers is deze poging echter ge heel mislukt, Te Kapelle heeft men voor de af wisseling van spijs, die eten doet, thans een zangersfeest gehouden. De uit voering, waaraan vierhonderd knapen en meisjes deelnamen, werd gehouden in een boomgaard. Naar gefluisterd wordt heeft deze onderneming veel vruchten afgeworpen De gestrenge rechter te Middelburg heeft zes jongelieden gevonnist wegens ..het gedurende de maanden Mei tot October loopen over eenig hooiland". In ieder land zou deze grootsche sportprestatie op lauwertakken, bekers, roem en medailles zijn uitgeloopen. Naar onze correspondent te Sluis seint, zijn aldaar drie koeien, welke marktwaarts werden gedreven, geza menlijk een café binnengedrongen de eene stormde onmiddellijk naar het buffet'n ander liet zich over den vloei rollen en de derde ondernam een poging tot vernieling van glaswerk. Hoewel de. eigenaar dit hardnekkig tegenover de politie ontkent, meent men uit bovengeschetste handelingen veilig te. kunnen eoncludeeren, dat deze dieren geregelde café-bezoekers zijn geweest. Te Middelburg is met veel animo een afdeeling opgericht van den Nederland sehen bond van kleermakers-patroons. Indien de. volgende vergaderingen zoo druk bezocht worden als de eerste, zal de zaalverhuurder er toe moeten overgaan, zijn stoelen om te ruilen voor tafels Men telefoneert ons uit Schore, dat een waakhond, die bekneld was ge raakt tusschen betonblokken, de dame, (lie hem redde, in de beenen beet. Hoe naar het dier er aan toe was het gevoel voor lekkere kluifjes had het nog niet verloren Een café-houder te Zierikzee, die wegens overtreding van de wet op de luchtbescherming geverbaliseerd was, is door de Middelbufjpche rechtbank vrijgesproken. Zeer begrijpelijk Zoo'n man z'n vak brengt het mee, dat liij '11 weinig naar den drank riekt 1 In de Zeeuwselie hoofdstad is een Brabantsche vrachtauto bij het ne men van de bocht Lange Delft-Reiger - straat op een kelderluik gereden met al de gevolgen daaraan verbonden. 'n Gevaarlijk vak tegenwoordig, want te Vlissingen moesten B. en W. de taxi-chauffeurs te hulp komen, die anders ook allemaal naar den kelder waren gegaan B. en W. van Biervliet hebben van den raad machtiging gekregen om het oude gemeentehuis te verkoopen. Een der vroede vaderen hield een roerend pleidooi voor het behoud van den haring op den tqren. Zijn wij wel ingelicht, dan zal men hieraan gehoor geven en er ook nog een augurkje en 'ai schijf kaas met mosterd naast plaatsen. Hier is nu niets meer aanwezig, "aZ Imterenl kandia te Rotterdam paukte een excursie naar Walcheren, en roor het Middelburgse,, staanuis moest dat feit vereeuwigd worden. P&SiSié Ws Ut4' - Van krantenpapier vervaardigde de heer van Hoeve te Middelburg een paar zeer goed zeewaardige kano's in het eerste bootje ziet men den vernuf- tiger, scheepsbouwer. Burgemeester Teilegen is door zijn Terneuzensche gemeentena/ren een blijde inkomste bereid en daarbij liet zich ook de schooljeugd niet onbetuigd. Te Middelburi hebben de Djiguiten- kozakken weer de krasse staaltjes van hun merkwaardige rijkunst Vertoond: een hoogstand op het dravende paard.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 24