m r# Zoo'n tube voor ee" kwartje! llationaA ïlatuimkanA Chlorodont Y/aar vind je dat, ik tart je, MENEER BEENTJES EN ZIJN TYPISTE Hoe mooi zijn jouw„motieven" Brillont 6*6 cm. ALTIJD WELKOM! 26 Vervolg van pag. 23 ,,'t Is een heel eigenaardige kwestie, dat stel inlichtingen, mejuffrouw t" typiste-mijn, zei Beentjes met een vroeg hij, en het meisje lachte stil. zacht gehouden stem. „Zij betreft de „Ik kan u 'I telefoonnummer ook toekomst van mijn zeer dierbaarsten nog vertellen," zei ze, „want ze staan vriend de zeerste dierbare vriend in 't telefoonboek. De rest heb ik uit op de heele wereld," zei hij met na- 't Effecten-Jaarboek." druk. „Van 't mannelijk geslacht," Beentjes schudde het hoofd in stomme voegde hij er snel aan toe. „Uiteraard bewondering. staan vriendschappen tusschen oude „Ik wil mijn bol verwedden.. dienstkameraden op een heel ander begon hij, maar zij was gevlucht, plan, om me zoo uit te drukken, dan Een uur later had Beentjes zijn vriendschappen tusschenik bedoel grootsch idee ontwikkeld. Het was een dit, meisje ik wil niet persoonlijk zijn idee, zijn groot, edelmoedig hart en zijn of vergelijkingen maken, want de ge- verbazingwekkend optimisme waardig. voelens, die ik voor u koesterDe heer Charles O. Soames, die in Hier liep zijn welsprekendheid dood. zijn hemdsmouwen aan een rommelig Zij kende hem nu voldoende, om geen bureau zat, was een man met 'n dikken verlegenheid of ergernis of onrust te bos haar, een lange, breede hangsnor voelen, als Beentjes in een uiteenzetting en een zwarte kin. Hij rookte een zware omtrent zijn innerlijke gevoelens ver- pijp, en op 't moment, dat Beenties viel. Zij zette het gesprek kalm weer weid aangediend, zat zijn ijverig pot- ïn de rails. lood een nieuwe maatschappij in 't leven ,,'t Ging over een heel goeden vriend te roepen, die aan jeugdige rijken de van u," zei ze veelbeteekenend, en schitterendste uitzichten opende. Beentjes knikte, straalde. nij nam het kaartje aan van zijn zeer „Dat hebt u natuurlijk alweer ge- onknappe typiste en bedwong het vreug- rnerkt," zei hij bewonderend. „U bent degehuil, dat in zijn keel steeg. Want 't leukste ouwe schrijfmachientje, dat Beentjes' naam was in 't Londensche er ooit bestaan heeft. Ik geloof niet, dat zakenkwartier bekend, en van dezulken een ander meisje ooitals Charles O. Soames was het een zoete „Toch wel," zei ze. „U hebt 't me droom, ooit het kantoor van den heer namelijk verteld. Dat weet u zeker al August Tibbetts uit te mogen wandelen niet meer." met groote pakken papieren geld onder „Enfin, om kort te gaan, geëerde beide armen. Marguerite," zei Beentjes, vertrouwelijk Hij sprong op van zijn stoel en schoot op haar bureau leunend en neerpratend een jasje aan, schoof hét prospectus, dat in haar opgeheven gezicht, ,.ik moet hij aan 't schrijven was, onder een hoop achter de verblijfplaats zien te komen papieren waarvan er minstens één van zekeren schurk of schurken, handel- sterke familietrek !&n vertoonde van drijvend of zich voordoend, bewust of een dagvaarding en begroette zijn onbewust, naar mijn beste weten en bezoeker netjes, nederig zelfs. gelooven, als deHij zweeg en „Over den Kievit-auto," zei Beentjes fronste. „Nou, hoe heette die vogel non kortaf. Hij ging er groot, op, dat hij ook weer? Kraai, patrijs, fazant, vleer- steeds zoo snel mogelijk ter zake kwam. muis, vliegende visch, spreeuw. 't Het gezicht van den lieer Soames Had iets met eieren te maken. Wat betrok, eet u voor eieren Ik geef niet om „O, wou u een auto koopen zei hij. eieren," zei het Met volle recht liad hij kunnen zeggen meisje kalm. „Maar als ik ze eet, zijn „dèn auto", maar dat vond hij onder ze van de gewone huiskip." „Die is 't niet," zei Beentjes hoofd schuddend. „Nee, de.heb 't Kievit de Kievit Klein-auto Maat schappij." Het meisje schreef een aanteekening omstandigheden minder Chlorodont verzet radicaal de prijs- bakensl Chlorodont komt met groote prijsverlaging en is met één slag de goedkoopste en van oudsher de beste kwaliteits-tandpasta. On veranderde kwaliteit! Elke tube een flinke dosis mondgezondheid! Voor witte tanden en frisschen adem Chlorodont! GROOTE PRIJSVERLAGING HU 25 CENT PER TUBE GROOTE TUBE 45 CENTJ Dezelfde goede kwaliteit de gegeven geraden „Nee, meneer de maatschappijen- smid," zei Beentjes. „Ik wil uw auto niet koopen. U hèbt niet eens auto's te koop." er- „We hebben nogal oponthoud gehad," „Neemt u den knapsten kerel in zei Soames snel. „Massa's moeilijkheden Londen oin die maatschappij op te in de industrie een regeering, die 't duiken. Desnoods huurt u twee detec- materiaal vastzet. maar over een tives, of drie. Zet ze direct aan 't. werk, maand of wat. en kijk niet op kosten. Ik wil weten, wie „Ik weet er alles van," zei Beentjes, dat zaakje bestuurt ik zou 't zelf „Ik ben een zakenman, die zaken doet." wel naspeuren, maar ik heb 't zoo Hij zei dit zoo beslist, dat het als een ijselijk druk en waar hun kantoor bedreiging klonk. „En ik vraag u, als is. Zeg maar tegen die detectives," zei Londensche zakenlui tegenover elkaar Beentjes, warm loopend voor zijn onder- kunnen er in uw fabriek auto's gebouwd werp, „dat ze die auto-magazijnen in worden T" t West End maar eens langs moeten Soames greep zijn kans. gaan. Ze vangen allicht hier en daar iets „Ik verzeker u, meneer Tibbetts," op, en. zej hij, ,,'t kan. We zouden alleen een „Ik zal er voorzorgen," zei het meisje, beetje meer kapitaal moeten hebben." Beentjes stak zijn mageren knuist uit Dit was het ongeluk van alle maat- en schudde het meisje plechtig de hand. schappijen van meneer Soames (ze Ik verwed mijn hoofd," zei hij met stonden in een lange rij op een koperen een beving in zijn stem, dat er in heel bord naast zijn deur). Ze hadden geen Londen zoo'n uitgeslapen typistje niet van alle kapitaal genoeg, om iets is als ons Greetje." anders te doen, dan hem zijn salaris aks Waarop hij van het tooneel verdween, directeur te verschaffen. Vijf minuten later kwam het meisje Beentjes haalde een aanvallig notitie- bij hem met een papiertje. boekje uit zijn vestzak en herlas zijn „De Kievit Automobiel Maatschappij aanteekeningen, of liever, hij trüchtte is gevestigd Graceekurch Street 604," zijn aanteekeningen te herlezen. Hij gaf zei ze. „Kapitaal tachtigduizend pond, liet echter op en verliet zich op zijn ge- waarvan veertigduizend gestort. Fabriek heugen. in Kenwood, Noordwest-Londendirer- „Er is voor veertigduizend pond op teur heet Charles O. Soames." uw maatschappij ingeschreven," zei hij. Beentjes kon haar slechts aanstaren, „Ik ben bereid, uw aandeelen tegen met open mond. „Hoe komt u in 's hemelsnaam aan redelijken prijs over te nemen." Soames slikte krachtig. Hier werd „Je bent wel enthousiast over mijn goede foto's. Dat dank ik niet zoo zeer aan mijn kunde of vindingrijk heid, maar oan mijn Brillont met haar „Motiefvinder" en - de wonder mooie Voigtlander-optiek." In de zoekerschacht ziet U het beeld precies eender als later de foto werkt. De Brillont maakt het fotografeeren gemakkelijk, het lich tend heldere zoekerbeeld toont U helder en duidelijk elk interessant motief - en het overige doet de Voigtlander-optiek Alle Brillont-camera's bezitten Voigtlander-anastigmaat. Prospecti op aanvraag bij den foto- handel of bij den Importeur voor Nederland: J. P. Vos, Nieuwe Haven 94, Rotterdam, Tel. 15000. De Brillant kost van f 13.50 tot f 44.- met Voigtlander-optiek - daar komt het op aan ILLUSTRA, de film voor zomerlicht. BESSAPAN, de film, die alles kan Vele prachtige prijzen FOTOWEDSTRIJD Beginners hebben dezelfde kans I rill/r l/irt/irc! ols 9evorderde amateurs. Vraag LLUML MLI\JLo gratis circulaire met voorwaarden bij Uw fotohondelaar. Alle chocolade, waar DROSTE op staat, is lekker! Dat weet iedereen, die van iets lekkers houdt, opperbest. Die naam DROSTE geeft U zekerheid, dat U waar krijgt voor Uw geld. Droste Pastilles één der heerlijkste chocola-tractaties die U kunt koopen! Spaart plaatjes i'oor het album Java I'

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26