(1 n/ij ^ytiaineel 1/ we eeeiic Everlasting J W 'Jh. i 29 dramatischen climax. Het succes was daverend. Zoodra Claire het epistel ontvangen had, gebood ze hem dadelijk bij haar te komen. „Die Etienne is me ook een mooie zei ze, bevend van woede. „In z'n laatsten brief schrijft ie me, dat ie die verschrikkelijke gelukzoekster Madame Zuyzertas zoo bijzonder aar dig gevonden heeft." „Kom, kom, zóó hevig is 't nog niet," suste Gregory. „Heb je geen ouwen aanbidder, waarmee je je ver loofde eens flink plagen kan „Die zijn er genoeg maar wien moet ik er voor uitkiezen „Denk maar 'ns na!" „0, ik Chance." „Is ie knap f" „Laat me 'ns even denken. Ja, ik geloof, dat ie erg knap is. Hij heeft me al een paar keer gevraagd met hem te trouwen, maar papa wou er niets van weten, omdat ie geen stuiver bezit en den ganschen dag in drinkgelegen- heden doorbrengt." „Bravo.Oog om oog, tand om tand!" Hij stelde voor z'n petekind een stekeligen brief op, waarin met Madame Zuyzertas op geestige wijze werd afgerekend. Toen volgden de regels „Ik begreep direct, dat je iets op je geweten had, toen ik vanmorgen een enkele roode roos zonder kaartje ontving. Die roos, m'n lieve Etienne, droeg den naam „wroeging"." Ze be sloot met het verslag van een avondpartij, waarop Robert Chance toevallig tegenwoordig was geweest.... Etienne geraakte door deze regels heelemaal van streek en snelde naar Gregory. Deze sclireef een niet minder stekeligen en geestigen brief op het thema „Die roos heb ik je niet gestuurd. Ze moet van een ander zijn „M'n idee is schitterend gelukt," dacht Gregory, en wreef z'n handen van blijdschap. Hij loog, toen hij zei, dat hij me liefhadsnikte Claire. „Ze maakt maar gekheid met meklaagde Etienne. „Hij loog, toen ie zei, dat ie me liefhad snikte Claire. En Gregory, wiens tooneelstukken nog nooit waren opgevoerd, voelde de verrukking van den dramaturg, die achter de coulissen van het theater staat en de schepselen van z'n verbeelding ziet leven op het tooneel. Doch niemand kan alles van te voren voorzien. Claire en Etienne ontdekten gelijktijdig, dat ze 't ook zonder Gregory konden stellen. Korte en vinnige telegrammen die dit maal rechtstreeks van de onderteeke naars kwamen - werden gewisseld. Geen van beiden raadpleegde Gregory. Een kort briefje van de Moitrinels berichtte hem, dat het gebruikelijke Dinsdagavond-diner dezen keer niet kon doorgaan. 'TVjen hij de volgende week bij de Moitrinels kwam, werd hij door een zwijgende en zichtbaar verstoorde vader en moeder verwelkomd. „Claire voelt zich niet lekker," ver klaarde Monsieur Moitrinel. „U zult haar voor vanavond moeten veront schuldigen." „Wat is er gebeurd f" vroeg de schrijver bezorgd. „Haar verloving is verbroken. Etien ne schijnt smoorlijk verliefd te zijn op een gelukzoekster, die tien jaar ouder is dan hijzelf. Ik zie dat je wilt zeggen Arme, kleine Claire Je kunt je sympathie wel besparen de kleine eend wil met alle geweld een zekeren Robert Chance trouwen, een kerel zonder beroep, zonder fortuin, zonder familie of toekomst." „Verschrikkelijkzuchtte Gregory, doch z'n gedachten werkten reeds aan een nieuwen dramatischen climax. Vastbesloten stond hij van tafel op. „Ik hoop, dat u mij excuseeren wilt," zei hij, terwijl hij zich in den geest de pakkende en beslissende scène voorstelde, waarin hij een permanente ver zoening tusschen Claire en Etienne tot stand bracht. ,.Ik moet direct aan 't werk gaan. Ik ben juist bezig aan 't slot van een zeer interessante liefdeshistorie en 't zou noodlottig kunnen zijn, als ik 't ook maar een dag uitstelde." PRIJS PKR KNOT BSSuHBSSSSai^ Een prachtmodelletje voor dames, die eens anders dan anders gekleed willen gaan. Jeugdig. Vlot. Kleurig en toch niet druk. Rood en teergroen kruis- motief op beige ondergrondDit model, geheel gebaseerd op Everlasting- kleuren en Everlasting-mogelijkheden, is buitengewoon gemakkelijk y en snel na te werken. Vraagt de werkbeschrijving aan, dames. U zult een zeldzaam plezier van dit zeer aparte jasje hebben Everlasting wol en katoen zijn resp. geverfd volgens Trolasoi-systeem en Indanthren-Trolasol systeem. ff -

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 29