BIANCA'S GELUK door Harms Otto Stehle Haar rts verzekerde haar.' Ook in Engelani PANORAMA 32 LOOPEN EN STAAN WERD TOT EEN MARTELING Het Radox zuUrstofbad bracht uitkomst. Leest wat de hoer W. H. ons schreef „3Iijn voeten waren zoo erg gezwollen en pijnlijk, dat ik nauwelijks kon loopen. Ik was bang ;s morgens mijn schoenen aan te trekken. De pijnen maakten mij bovendien erg zenuw achtig. Ik had van Radox gelezen en besloot ten slotte een pak te koopen. Ik kan u verzekeren, dat na een voetbad van een half uur alle pijn verdwenen was het brandende, pijnlijke gevoel was weg en mijn voeten hadden weer de normale grootte. Mijn voetbezwaren zijn nu voorgoed verdwenen." De zuurstof, die Radox in het water vrij maakt, ziet ge als duizenden en duizenden kleine belletjes in het water opstijgen. Deze zujirstof dringt in de poriën, waardoor de huidwerking krachtig versterkt wordt. De schadelijke stoffen J® *uren' (iie zich in uw voeten onder de huid hebben opgehoopt en de oorzaak der brandende pijnen en hinderlijke zwellingen zijn, worden hierdoor naar buiten gedreven, waardoor de pijnen vrijwel onmiddellijk zullen ophouden. De levenbrengende zuurstof heeft bovendien een heerlijk kalmeerenden en versterkenden invloed. Lw voeten zullen dan ook na twintig minuten volkomen pijnloos verfrischt en verjongd uit het Radox voetbad te voorschijn komen. De zouten, die Radox bevat, maken de huid boven dien zacht en glanzend harde huid en hinder hjke, pijnlijke eeltplekken zullen verdwijnen, zelfs eksteroogen kunt ge na enkele voetbaden met wortel en al zonder meer verwijderen. Radox is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a fl. 0.75 per pak, omzetbelasting inbegrepen. Nu ook verkrijgbaar in kleine pakjes u fl. 0.12 yz per stuk. J l i p. N. V. Rowntree Handels-Mij., Heèren- gracl t 209, A dam (C.). Panorama is steeds in voorraad by de hieronder vermelde kiosken van de fa. W. H. Smith Son, Ltd.. en bovendien op bestelling verkrijgbaar by elk barer 1500 agentschappen in Engeland en Wales. LONDON Charing Cross Station, W.C. 2. District Hail way. Cumberland Hotel. W. 1. Kensington High Street Station, W. a Metropolitan Railway. Liverpool Street Station, E.C. 2. Main Line. Mark Lane Station, E.C. 3. Regent Palace Hotel, W. l. Strand. W.C. 2. Tube Station. Strand Palace Hotel, W.C. 2. Victoria Station, S.W. I. Continental Platform No. 1. Waterloo Station, S.E. 1. Main Line South Kensington, S.W. 7. Tube Station. Brighton Railway Station. Gravesend Railway Bookstall Parkeston Quay Railway Bookstall Southampton Terminus Railway Bookstall. Carlo Wagner keek op de klok. Eigenlijk heette hij kort en bondig Carl, maar tijdens zijn zevenjarige verblijf in Venetië had zijn naam een kleine verandering ondergaan. Zijn Italiaansche kennissen en collega's noemden hem uitsluitend „Carlo" en hij had hiertegen niet het minste bezwaar. Carl of Carlo maakte eigenlijk weinig uil I)e bankiersfirma Pascal en Poscari, waarhij hij in betrekking was, stond bekend als een zeer solide onderneming. Vele cliënten uit Duitschland en Oosten rijk hielden er rekeningen, wisselden aan de loketten bankpapier of boden reis- cheques ter betaling aan. De bank was er op uit om haar cliënten zooveel moge lijk van dienst te zijn en vandaar, dat de directie zeven jaar geleden naar een Duitschen employé had omgezien. Carl Wagner, die bij een bankbedrijf in .Stuttgart werkte, solliciteerde en kreeg de betrekking natuurlijk ten zeerste benijd door zijn collega's een goede baan in het buitenland met de kans veel ervaring op te doen en vermoedelijk snel carrière te maken. Spoedig won liij bet vertrouwen van de directie, zoodat li ij reeds na enkele jaren als kassier van de buitenlandsche afdeeling werd aan gesteld. Het was een warme Junidag. Zelfs de avonduren drukte nog een zware hitte op Venetië. Tijdens liet aftellen van de tallooze bankbiljetten veegde Wagner zich bet zweet van bet voor hoofd. Hij wierp nogmaals een snellen blik op de klok in liet ruime lokaal vijf minuten voor zessen. Het duurde dus niet lang meer - om zes uur sloot de bank. Carlo Wagner boekte de laatste stor tingen en uitbetalingen in, sloot het loket, rekende af en begon eindelooze getallenkolommeh op te tellen. Einde lijk was hij klaar er ging drie kwartier mee heen en kon bij het kasboek in de groote safe-ruimte deponeeren. Hier na liep bij naar een deur met bet op schrift „Privé-kantoor", klopte aan en wachtte. Even later stond hij voor directeur Foscari en deelde hem mede, dat alles in orde was. Het sluiten van de safe werd steeds verricht door een van le beide directeuren, waarbij tevens bet ijfer van het geheimslot werd vastge steld dit was uitsluitend aan de beide firmanten van het bankiershuis bekend. Met een zucht van verlichting verliet Wagner liet gebouw hij stak bet groote plein over en sloeg den weg in naar een der drukste winkelstraten. Talrijke kijk en kooplustigen, vooral buitenlanders, wandelden op en neer en bewonderden de uitstallingen achter de groote etalage vensters. Carlo keek naar reelits nocli naar links, maar vervolgde met auto matische zekerheid zijn weg. Eensklaps bleef hij staan voor een kleinen, onop- vallenden winkel. In de etalage lagen reis-souvenirs en allerlei andere luxe artikelen, waaronder ook fototoestellen. Carlo liet hier eenige oogenblikken zijn blikken over gaan en stapte toen dooi de half-openstaande deur naar binnen. De kleine zaak wekte een verzorgden en smaakvollen indruk, waarbij de eigenares volkomen paste - zij was knap en slank, bad donker haar en blauwe oogen. Haar japon met bet ustige, gebloemde patroon stond haar uitstekend. Zij wendde zich tot den be zoeker, richtte haar oogen op den kas sier, die groot en breedgeschouderd voor haar stond en vroeg glimlachend, zelfs bijna plagend „Waarmee kan ik u van dienst zijn V' Ook bij lachte. „Misschien met een stoel, juffrouw. Dat wil zeggen," voegde bij er aan toe, „wanneer u tijd voor mij hebt." „Maar natuurlijk voor landgenoo- ten Maria Bianca Rogge gaf zich bij voorkeur uit voor een Duitsehe haar moeder was in Duitschland geboren en bad het meisje de blauwe oogen mee gegeven, terwijl ze van baar vader, een Zuid-Tiroler, waarschijnlijk het levendi ge temperament bad geërfd. De beide ouders waren dood en Bianca dreef sinds twee jaar de zaak, die haar was nage laten en die juist zooveel opbracht 0111 fatsoenlijk te kunnen bestaan. Ze kon er zelfs de oude huishoudster Girdia van onderhouden, die enkele tientallen jaren bij hen bad ingewoond, maar nu op baar ouden dag niet zoo goed meer uit den weg kon. „Landgenooten," vervolgde Carlo Wagner het gesprek, terwijl bij plaats nam op den stoel, dien het meisje hem bad toegeschoven. „Eigenlijk is bet niet prettig om zoo lang in het buirenland te wonen na verloop van tijd ver lang je er toch weer naar om je ourh omgeving terug te zien. „Heimwee, mijnheer Wagner Het is bier anders in Venetië toch niet zoo kwaad Zon, zee, aardige Italiaansche meisjes „Of halve Italiaansche meisjes, zoo als u bijvoorbeeld." „F weet, ik ben hier opgevoed, maar in mijn hart „Nou, enfin, dan geen Italiaansche. Maar het is zeven uur. wanneer sluit u eigenlijk, juffrouw Rogge?" „Onmiddellijk, mijnheer de directeur; ik zal me baasten. Anders sluit ik niet voor acht uur, maar wanneer ik met zulk voornaam bezoek word vereerd, dén is het natuurlijk wat anders." Snel deed ze de deur dicht, ruimde hier en daar iets op. „En wat bent u van plan, als ik vragen mag „Ik noodig u uit, met mij te gaan eten in het kleine restaurant aan het Canal Grande is dat goed Dit zijn slechts enkele bladzijden uit het nieuwste premieboek, dat wederom bij de Hollandsche Bibliotheek is verschenen. Wanneer u het vervolg van dezen roman, welke u enkele bladzijden verder reeds in de grootste spanning brengt, wilt lezen, dan raden wij u stellig aan zich het boek Bianca s gelukdoor Hans Otto Stehledat vanaf heden bii onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor verkrijgbaar is, spoedig aan te schaffen. De prijs in gewone uitvoering bedraagt 17 yz et. en in luxe-prachtband 70 et. HAAR LACH IS STRALENDER, HAAR ADEM ZUIVERDER... SINDS ZIJ COLGATE GEBRUIKT! Zelfs al poetst U geregeld Uw tanden, dan nóg is het mogelijk, dat U ze onvol doende reinigt. Enonvoldoende ge reinigde tanden gaan slechts al te vaak samen met slechte adem. Daarover zijn de tandartsen het eens. Na iedere maaltijd blijven er immers tusschen de tanden voedselrestjes achter, die bederven en meestal de oorzaak zijn van slechte adem. Door poetsen alléén kunt U deze gevaar lijke ziekte-kiemen niet verwijderen Gebruik Colgate's Tandpastazij geeft een aromatisch schuim.dat tot in de klein ste hoekjes tusschen de tanden dringt en alle ongerechtigheden oplost en weg spoelt. Bovendien polijst Colgate de tan den zonder het glazuur aan te tasten en geeft ze hun vroegere blanke tint terug. Door Colgate's Tandpasta een zuivere, frissche adem en gezonde, blanke tanden Dustwee vliegen in één klap TWEEMAAL UW GELD TERUG! AlsUna het gebruik vanéén tube Colgate NIET VOLKOMEN TEVREDEN bent over de bereikte resultaten, zend dan de leege tube aanCOLGATE, Amsterdam-C. Wij betalen U «ET DUBBELE van de aan koopprijs terug. Vraag naar „COLKEET!"

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 32