iwm. OogenschijnUjk is het vij~ andelijke dorp uitgestor ven. Doch Albers kent het land en weet ook wat er ran hem verlangd wordt. Met de revolver in de vuist dringt hij voorwaarts. kwartier. Hans Albers zou echter nooit zoo populair zijn geworden, indien een enkele vrouw in staat ware zijn carrière te doen eindi gen. De eene meesterlijke zet volgt op den anderen en eerst na een volledige overwinning te hebben be haald, sterft hij zoowel als de vrouw, welke laatste eigenlijk blij is, eindelijk verlost te zijn van haar tragischen tweestrijd tus- schen haar vaderland en haar liefde. Ieder die van sensatie en van Hans Albers houdt, doet goed deze film in de gaten te houden. Zoowel van het een als van het ander krijgt hij de volle j.4 100 terwijl Charlotte i Susa het hoofdstuk liefde voor haar rekening heeft genomen. Want zonder dat is toch geen enkele film volmaakt. Charlotte Susa, de spionne,, met een vervaarlijken soldaat, die haar als geleide is meegegeven. Bewoners uit een streek at lvlein-Azië snellen naar de gedaalde vliegtuigen toe, om te onderzoeken of men met een vriend of vijand te doen heeft,. Het filmpubliek kan er, om zoo te zeggen, maar niet genoeg van krijgen en het behoeft danook niemand te verwonderen, dat de gelegenheid om hem, zooals thans het geval is, in een dubbel-rol te laten spelen, met heide handen werd aangegrepen. Zijn bewonderaars (en dat zijn er niet weinig) kunnen hun hart ophalen zij krijgen thans twee Albersen voor één gold: Een nette, dat is hij,en een onnette, dat is zijn neef, doch allebei even göslepen en allebei invloedrijke militairen. Ze dienen echter ieder in een ander land en daar de beide landen in onmin met elkaar leven, is het duidelijk, dat de brave en de stoute Hans op een gegeven oogenhlik met elkaar te doen krijgen, niet direct in een gevecht van man tegen man, maar in een strijd, waarin een ver raderlijke vrouw, die spionnediensten verricht, den een aan den ander probeert uit te leveren. En wee zijn gebeente, als Michael von Prack (ilahs Albers) aan Alexej Alexandrowitsch von Prack (Hans Albers) wordt uitgeleverd. Dan kan hij heusch zijn plezier wel op, want die Alexej blijkt niet alleen een brutale vlegel maar ook een ..ijskoude menschenslachter" te De strijd is herig en fel geweest. De vijand redt hem, wijl hij meent, dat Albers, alias Michael, een der hunnen was. zijn, die voor niets of niemand terugdeinst. Eerst veel later komen beiden werkelijk tegenover elkaar te staan en draait de situatie uit op een persoonlijken strijd, waarin de onmenseh het onderspit delft en de ander alleen maar gewond wordt. De tegenpartij beschouwt (per abuis) nu den gewonde als haai man, brengt hem naar het hospi taal en verzorgt hem in optima forma. Niemand heeft hem her kend, behalve de vrouw (Charlotte Susa), die zoowel van hem als van haar land houdt. Daar de pseudo- generaal niet ophoudt verwarrende bevelen te geven, krijgt haar patriottisme tenslotte de overhand en verraadt zij hem aan het hoofd-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35