i ODORQ-DO ruin ^cniwSxuin cAêrrvz Een ruwe reiniging kan consti me, genezen Normacol Voor regelmatige werking Daarna 3X in de daarop volgende toeren3 X om de 3 toeren bij toer 181, 188, 189, 191, 193, 195, 198 telkens 1 st. minderen. Bij toer 201, 202, 203 telkens 2 st. minderen. Bij toer 205, 207 telkens 1 st. minderen bij toer 209, 210, 211 telkens 2 st. minderen. De steken, die zich dan nog op de naald bevinden, worden nu in één keer afgekant. De tweede mouw wordt op dezelfde wijze als de eerste mouw gebreid. De verschillende deelen vochtig maken, op het patroon spannen en aan de randen met spelden vaststeken. Nu opgespannen laten drogen, en voorpand, rugpand en mouwen ver binden. Het ceintuurtje en het koord om den hals worden van de bruine wol gedraaid. WAT ZULLEN WIJ ETEN? Zondag Kop bouillon. Roastbeef. Spereieboonen. Aardappelen. Kersencompóte Maandag Koude roastbeef. Postelein. Aardappelen. Griesmeel met rozijnen. Dinsdag Gebraden saucijsjes. Bloemkool. Aardappelen. Roode bessenvla. Woensdag Bloemkoolsoep. Varkensfilet. Tomatensla. Aardappelen. Fruit. Donderdag Runderlapjes. Rabarbermoes: Aardappelen. Koude rijstebrij^ Vrijdag Kervelsoep. Gebakken vischfilets. Worteltjes. Aardappelen. Rijstkoekjes. Zaterdag Varkenslapjes. Spinazie. Aardappelen.. Citroen - meringue. UIT ONS MENU TOMATENSLA Snijd de tomaten met een daartoe speciaal bestemd mesje of met een zoo scherp mogelijk gewoon mes in dunne plakjes. Vermeng de plakjes voorzichtig met wat peper en zout en giet er wat azijn en slaolie over. Deze tomatensla kan zoowel bij vleescli, visck als eieren worden gegeten. Ook bij nieuwe haring smaakt deze sla uitstekend. GRIESMEEL MET ROZIJNEN (4 PERSONEN) 1 1. melk, 75 gram griesmeel, 1 pakje vanillesuiker, 40 gr. rozijnen, 40 gr. sucade, 1 a 2 eieren, 75 gram suiker. Breng de melk aan de kook, strooi er roerende het griesmeel door en doe de suiker erbij. (Laat deze massa nog even doorkoken, ongeveer 3 minuten.) Wasch de rozijnen met lauw water af en snipper de sucade. 'Neem de pan met griesmeel van het vuur, doe een paar lepels van het gries meel bij de geklopte eierdooiers en zorg, dat de lieele massa nu goed ver warmd wordt. Roer hierdoor de rozij nen, sucade en vanillesuiker. Klop het eiwit zoo stijf mogelijk. Voeg bij het eiwit een paar lepeltjes suiker en strijk dit vervolgens over het griesmeel, dat in een vuurvast schotel tje is gedaan. Ook kan men het eiwit erdoor roeren of in figuren er boven op spuiten. Men laat er in den oven een mooi lichtbruin korstje op komen. Teekening uit Kamerplantenran J. v. d. Houten, BALSEMINE Wat zou dat wel zijn, dat bij som migen een Baisemine wel wil, en bij anderen maar niet kan gedijen „Doet" een Baisemine. het echter, dan doet zij het ook goed, en groeit zoo ijverig mo gelijk, om zich in alle. richtingen rijke lijk te vertakken. 't Is soms een lust om te zien, als men, langs de huizen loopend, zoo ineens voor een raam een vol, gezond exemplaar- ziet staan, rijkbloeiend met de helder- roode, platgespreide bloemetjes. Aardiger en toepasselijker naam dan „vlijtig Liesje" had men welhaast niet kunnen bedenken voor deze plant, die- we, bij wijze van spreken, 's zomer.- „zien" groeien. De naam Waterbalsemiue duidt ei al op, dat het een plant is, die flink vochtig gehouden moet worden, ten minste in den zomer. Tegen den winter zorge men slechts dat de aarde niet uitdroogt, want een dergelijke plant met doorschijnende, waterhoudende stengels gaat gemakkelijk tot rotten over bij vochtige kou. Bij het over houden 's winters moet men er reke ning mee houden, dat de Baisemine stamt uit tropisch Afrika, en dus van huis uit geen koude kan verdragen. Dit is weer zoo'n plant, die men bij den bloemist zelden of nooit voor de ramen ziet, maar die verspreid wordt doordat degenen die een exemplaai bezitten, hiervan stekjes afgeven aan de verschillende liefhebbers. Vooral ook voor een kind, dat plezier in planten heeft, is zoo'n stekje van een Water balsemiue een heerlijkheid. Ilet be hoeft maar in een flesehje met water gezet te worden, om worteltjes te nut ken, welk proces door 't glas heen ge volgd kan worden. Zijn er goed wat worteltjes gemaakt, dan zet men het stekje in een potje met goeden voed zamen grond. Na eenigen tijd, als de wortelkluit gevormd is, moet het plantje in een iets grooteren pot gezet worden. Verder is een jaarlijksclie verpottinc voor zoo'n snellen groeier in alle op zichten nuttig. Voor wie het interesseert nog tot slot, dat er in de familie, waartoe deze plant behoort, een kruid voorkomt dat in vroeger tijd gebruikt werd ai- bal seinDaaruit ontstond voor dit plantengeslacht de naam Balsemijn. wat later werd Baisemine. E. v. O. geeft Uw huid direct een sportief bruineteint.dieU tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. 3 X inwrijven is gelijk aan 30 Zonnebaden Flacon90ct.Tube 60 ct. Doos 50 en25ct. EEN BRUINE HUID STAAT GEZOND Iloe ik het transpireeren onder de armen heb kunnen tegengaan. Met Odoronti behoed ik mij tegen de ongemakken van hel transpireeren onder de armen, iets wat iedere vrouw moet bestrijden onaange name geur, gevlekte japonnen... De werking van Odorono is niet kortstondig, zooals die van andere middelen die transpiratie reukeloos maken. Odorono doet w erkelijk het iranspireeren ophouden. "Xormale" Odorono (robijnkleu- rig) is geschikt voor hen die een gewone huid bezitten en verzekert een volledige bescherming. "Instant" Odorono (kleurloos) is voor dagelijksch gebruik en voor ben die een gevoelige huid hebben. Verkrijgbaar bij alle goede firma's in toiletartikelen. maakt transpiratie volmaakt reukeloos en onschadelijk. De normale darmfunctie moet hersteld worden. „Groote schoonmaak'' betee- kent vrijwel elk laxeermiddel. Een ge vaarlijk experiment, dat niet alleen zeer onaangenaam, maar ook nutteloos is. Normacol geneest Uw constipatie. Samengesteld uit planten hars, bevat Normacol een kleine hoeveelheid frangula (ook zuivpr plantaardig), waardoor de spieren van den darm wand geregeld blij ven werken, totdat de normale toestand weer is ingetreden. Aan Normacol raakt men niet gewoon. Ook op den duur blijft de werking constant - een tweede factor, die dit middel van vele andere onderscheidt. Het is geheel onschadelijk voor maag en darmen bovendien zijn de kleine smakelooze korreltjes bijzonder ge makkelijk in te nemen. Prijs fl. 1.-, groote bus fl. 2.20; verkrijgbaar bij alle goede apothekers en drogisten. Stuur onderstaande coupon in open envelop, gefrankeerd met 1 ',2 ct. postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis een monsterbusje Normacol, genoeg 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizers gracht 31Amsterdam C. Den Heer-Mevr.-Mej.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 37