FEESTELIJKE ZOMERJAPONNETJES Behalve een enkele officieele receptie biedt Holland al heel weinig gelegenheid om een gekleed middag-toilet te dragen. Wat Frankrijk en ook Engeland op de groote wedrennen vertoonen, dat reserveert ons land voor den avond. Het voordeel van een gekleed middagjurkje boven een officieel avondtoilet is, dat liet een keertje meer gedragen kan worden, een belangrijke factor in dezen tijd van bezuiniging. Ons eerste plaatje brengt een jurkje van zacht rose geborduurd organdie met een groote toef rozen in iets geprononceerder tint. De pofmouw bestaat uit verschillende, over elkaar vallende strooken van ietwat gesteven materiaal, een bewerking, die ook de strookjes op den rok ondergaan hebben. Het tweede model is gedacht in effen wit organdie met applicatie van groote zijden bloemen. Op den hoed van Italiaansch stroo zien we een garneering, samengesteld uit dezelfde kinderen van flora als liet patroon van de japon vertoont. Het laatste snufje is om onder dergelijke dunne zomerjaponnetjes dezelfde tafzijden onderjurken te dragen, waarmee onze grootmoeders vroeger ge heimzinnig de kamer binnenruischten. Wijde onder jurken met ontelbaar vele strookjes, die het dunne materiaal, dat er overheen valt, eenigszins doen uitstaan. Ten slotte zien we op deze bladzijde nog een voornaam toilet van bleekrose kant, dat door een uiterst verzorgde coupe de draagster bijzonder afkleedt. Van grijze, donkerblauwe of zwarte kant gemaakt, is het geschikt voor wat oudere dame, al zal de lang-afvallende cape eenige reserve ten aan zien van korte figuren gebieden. In plaats van de traditioneele witte handschoenen dragen we bij deze toiletjes nu eens zoo'n paar driekwart lange antilope, ófwel in teere pastelkleur ófwel als fel contrast. Meer en meer laten we onze schoentjes in de kleur bijverven, hoewel we best een eenvoudig wit schoentje kunnen dragen bij de modellen van deze pagina, zeker bij de twee eerst besproken toiletjes. CATY VERBEEK.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38