Laat Tandfilm de charme van Uw glimlach niet bederven. gratis tot:ïod?,"™. PFPCnnFKIT LEE 13 ik niet, dus ik dacht ik neem 't span netje zooals 't daar staat, en daar rijd ik mee naar New York." „Nogal een pretje bij de zestig kilometer op den bok van een lijk wagen „Wat zou dat 1 Ik kan 't in een paar dagen halen, en aan eten hoef ik niet veel uit te geven." Elijah slikte een paar malen en zei eindelijk „Nou, ik vind 't 't toppunt." Hij kon geen argument bedenken, om de eenvoudige redeneering van Lem omver te stooten. Zoo reed Lem, op den bok van zijn geïmproviseerden reiswagen, nu dus weg met het weidsche afseheidsgebaar van een ontdekker, die een nieuwe wereld gaat zoeken. Zijn bestemming was het Rex-hotel, 115de straat, New York City. I. Janden omhoog!" Een kwajongen met een bleek ge zicht en een paar felle oogjes duwde den muil van een korte, dikke revolver tegen de borst van den nachtportier van het Rex-hotel. „Als je één kik geeft, leg ik je voor lijk. Geef hier wat er in die la zit, en 'n beetje vlug De nachtportier was 'n mager, blond jongmensch met lichtblauwe oogen. Aan de teere ronding van zijn neus gaten zou men zeggen, dat hij meer bloemen dan kruitdamp geroken had van zijn leven. De simpele moed van het platteland was hem meer eigen dan de opgeschroefde bluf der stad. Hij tastte onder zijn toonbank naar de revolver, die daar voor dergelijke gelegenheden klaar lag. De revolver in de handen van den aanvaller ging af en de jonge man achter de toonbank zakte op den vloer. Toen de rook wegtrok, was de bleeke bandiet verdwenen, er stonden een aantal gasten in sober toilet in de ves tibule, er was iemand aan 't telefoneeren met iemand anders, en John Smiley, de blonde nachtportier, lag dood op den vloer. Tn de dagen van Lem's rit naar de hoofdstad staarden landbouwers op de akkers en vrouwen en kinderen, die op verzakte stoepen zaten, naar den een zamen lijkwagen, die voorbij ratelde. De zwijgende figuur op den lioogen bok deed denken aan iemand, die zich zelf naar zijn eigen graf reed. Maar het spoor van verbaasde gedruktheid, dat hij achterliet, hield geen verband met de gevoelens van den man zelf. Er zong een lied in zijn hart, terwijl hij voort reed, om bij zijn jongen te komen. Een heele opluchting voor Lem, toen zijn zonderling voertuig de drukke stra ten der groote stad inreed, was de ont dekking, dat niemand benieuwd scheen te zijn of er zich iets van aan te trekken, waar het vandaan kwam of waar het heen ging. De schaduwen der reus achtige gebouwen wikkelden Lem en Michael in een sluier van onbelangrijk heid. Het kostte Lem maar weinig moeite, een ouderwetschen stal te vinden, waar hij zijn vervallen lijkwagen en het moede paard bergen kon. Met zijn schamele valies in de hand en 't, grootste deel van zijn begin-kapitaal in zijn zak liep hij regelrecht naar het Rex-hotel. Er stond een spraakzame bediendt met een klein kneveltje achter de toon - bank, toen Lem binnenkwam. Lem moest wachten, tot hij klaar was met een opgewonden telefoongesprek, voor hij zijn aandacht kon inroepen. „Ik wou eens informeeren naar een jongen man, die John Smiley heet. Hij is. De spraakzame jonge man viel hem in de rede. „Ja, da's een treurige geschiedenis. Ik heb gehoord, dat iedereen hem erg graag mocht hier." „Zeg, waar heb je 't over f" vroeg Lem een beetje benieuwd. ..Is hij hier niet meer „0, eh. u schijnt 't nog niet te weten, 't Heeft vanochtend in alle kranten gestaan. Hij is vannacht dood geschoten door een kerel, die de kas wou rooven. Direct dood. Ze schijnen de familie niet te kunnen vinden. Hij kwam van buiten, ik geloof uit 't Zuiden, 't Is wel een tragisch geval, zoo'n geschikte jongen. Maar ja, daar ben je voor in New York.... Wat scheelt er aan, meneer U kijkt zoo eigenaardig Lem wou het wel uitschreeuwen. Hij wou door den vloer zinken. Hij voelde een dubbel gebons bonzen in zijn hoofd en in zijn hart. Maar zooals we al eerder gezegd hebben, hij kon nooit te koop loopen met zijn gevoelens voor zijn zoon. „Waar is hij nu vroeg hij. „In 't lijkenhuis," antwoordde het jongmensch. Lem stond weer op straat, en hij haalde adem, alsof er geen lucht genoeg was, om zijn behoorlijk aandeel te krij gen. Zijn jongen vermoord. Zijn jongen dood. Er schoten hem allerlei dingetjes te binnen. Het familiegraf, klein stukje grond op het kerkhof van Willsboro. Daar lag Lucy te wachten op hem en op John. Hij kon Lucy niet voor niemendal laten wachten. Hij kwam weer in den stal, waar hij Michael eenige uren tevoren gelaten had. „Span 'm d'r maar weer voor," zei hij tegen den hangerigen knecht. „Goeie," was het antwoord, en geen woord meer. Toen Lem de straat in reed, bleef hij even staan, om aan een agent te vragen „Waar is het lijkenhuis V' Toen hij het gevonden had, betaalde hij vijfentwintig dollars voor een een voudige houten kist, zette die voor zichtig in den wagen met de vier neer hangende pluimen en begon terug te rijden naar Willsboro. Het ging nu een beetje langzamer, want Michael was nogal moe, maar 't geld, dat Lem in zijn zak had, was ge lukkig voldoende voor eten en drinken en de paar nachten slapen onderweg. Toen hij eindelijk door Willsboro reed, en de straat naar 't kerkhof inging met zijn kostbare lading, bleef er iemand staan, die zei „Kijk, daar heb je Lem Smiley dus die is weer in de stad Ik heb wel ge zegd, dat hij zich niet weg liet duwen. Hij is veel te handig. Ilij heeft alweer een klant foef Poede HOUDT UW TANDEN BLANK MET PEPSÖDENT Indien U prijsstelt op blinkende, witte tanden en een bekoorlijke glimlach, moet ge de tandfilm, welke zich op Uw tanden bevindt, verwijderen. Tandfilm maakt, dat de tanden er dof en verkleurd uitzien, waardoor hun natuur lijke schoonheid nimmer tot haar recht komt. De veiligste meest afdoende wijze om deze tandfilm te verwijderen, is het ge bruik van Pepsodent Tandpasta. Pepsodent is een speciale tand pasta voor het verwijderen van tandfilm. Het bevat een reinigen de en polijstende stof, die onover troffen is voor het verwijderen van dat kleverige laagje, dat men tandfilm noemt. Toch is Pepso dent onschadelijk, want het bevat geen schurende bestanddeelen, die het glazuur der tanden kun nen aantasten. Neemt een proef met Pepsodent en let eens op, hoe schoon Uw tanden aanvoelen en hoe ze gaan blinken, wanneer U ze slechts éénmaal gepoetst hebt. Gebruik Pepsodent daarna geregeld twee maal per dag. Firma B. Meindersma. Wcsterbaenstraat I 154-160. Den Haag. Gelieve mij een gratis tube Pepsodent, [)e Tandpasta die de tandfilm voldoende voor 10 dagen, te zenden. Postzegel van 3 ct. ingesloten. verwijaen. Naam Adres Slechts 1 tube per huisgezin. 8-P-H KINDERVERZORGSTER KINDERJUFFROUW Regelmatig worden vele Cursisten van ons in bovenstaande betrekkingen ge plaatst. Onze prettig geschreven les sen leiden U volledig op. Schrijf eens een brief om inlichtingen; het ver plicht U tot niets. Vermeld Uw ge boortedatum. Ieder, die de lagere school heeft bezocht, kan de cur sussen volgen en met onze hulp zijn doel bereiken. AQ Q A INSTITUUT VOOR O O U BRIEFONDERWIJS ERNST CASIMIRLAAN 26 - ARNHEM Dir. J. VAN OER BIJ- HOOFDONDERWIJZER

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13