DE SPROOKJESBOOT voor den Sjah van Iran De smaakvolle eetsalon. vertrekken zien er luxueus en vol strekt smaakvol uit. We zijn er in geslaagd onzen lezers een deel van het interieur te laten zien, waarvoor we de welwillende medewerking vroegen en ook verkregen van den heer Boele. Bekijkt de foto's maar eens aandachtig en ge zult onge twijfeld met voldoening consta- teerenwat. het eigen land, op dat gebied, vermag. Het jacht zal zeker een goede reclame zijn in verre landen voor den Nederland- schen scheepsbouw, die zijn repu tatie héél hoog hield. Mogelijk volgen er méér bestellingen en die kunnen we best gebruiken. Hier zijn dan enkele interessante interieurkieken van het prachtige jacht, waarvan de studeerkamer vooral ook belangstelling kan wek ken om de wanddecoratie, waarop we den uiterlijken vorm van Iran zien met middenin de kroon en een stralende zon. Het meubilair van het vertrek is, evenals dat van alle andere, modern, sierlijk en stijlvol. Het is een eerste-rangs jacht. Als we 't wel hebben is de waarde van dit schip dan ook circa één millioen gulden De kostelijke en kostbare „Ruiter te paard" heeft nu nog een hééle reis af te leggen, dwars door Rus land, naar de kust van de Kas pische zee. We zien hem al fier „draven" over de welvende baren H. Hoekje van den sierlijken salon, mei telefoon- en radioinstallatie. Het sprookjesschip in zijn element. DE „CHASEVAR" THANS AFGELEVERD Allen hebben we met belangstelling gelezen over het luxe-jacht, dat op de werf der firma Boele in Bolnes werd gebouwd voor Z.M. den Sjah van Perzië. Men heeft er de afgeloopen dagen enkele proef vaarten mee gemaakt, die zéér geslaagd mochten heeten. De „Chasevar", d.i. „Ruiter te paard", want zóó is de naam van het sierlijke schip, toonde zich vaardig en betrouwbaar. Het jacht zelf, de aankleeding en 't meubilair zijn een knap staaltje van Nederlandsche industrie, waarop we met recht trotsch mogen wezen. Ex- en interieur zijn inderdaad af. De diverse Het studeervertrek van den Sjah, niet de prachtige wanddecoratie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 15