WATERPOLO De zomersport bij uitnemendheid De strijd voor het vijandelijke doel bij waterpolo. De aanvaller is alleen voor het kleine doel gekomen, waar de keeper bijna de geheele opening bestrijkt. Hoe zal hij hem verrassenf De doelman schijnt echter de plannen van zijn tegenstander te doorzien. Ongetwijfeld is wa terpolo de sport waar de zwem mer zich het liefst mee bezighoudt, wTant behalve dat men 'n uitstekend zwemmer moet zijn om dit spel goed te kunnen spelen, vraagt het van den beoefenaar nog andere kwaliteiten, b.v. kracht, handigheid en 't vermogen om snel te reageeren. Niet alleen van de spieren wordt veel gevergd, doch een goed waterpolospeler maakt in eiken wedstrijd een ruim gebruik van zijn hersens. Het waterpolospel heeft veel van voetbal en men verwondert er zich daarom over dat het niet in dezelfde mate belangstelling van de zijde van het publiek trekt, te meer daar de op sensatie beluste menigte ook bij deze sport ruimschoots haar deel krijgt. Het kan er in een wedstrijd vaak warm naar toe gaan, hetgeen bewijst, dat het koele nat niet altijd in staat is om de zenuwen der spelers in be dwang te houden De aanvaller heeft den doelman met een hard schot willen verrassen, dat op het midden van den goal was gericht. Hij is in zooverre geslaagd, dat de keeper iets te laat is, doch een doelpunt kan ook hier nog worden voorkomen. Hier is het schot van den voorwaarts reeds gelost. Hen kan het den doelman aanzien, dat hij min of meer verrast is. Op deze foto heeft de aan valler weinig kans met zijn schot. De doelman heeft zich er op kunnen wa penen en zal den bal zeker keeren. Onze fotoserie brengt een aantal duels tusschen een aanvaller en den doel- verdediger. Vooral voor hen, die de waterpolo- sport van nabij kennen, zullen deze plaatjes in teressant zijn. Zij laten ons zien hoe de aanvaller zijn plannen smeedt om den vijandelijken doel man te passeeren en hoe deze laatste zich tegen dit pogen wapent. Bij water polo worden, den be trekkelijk korten speel tijd in aanmerking genomen, heel wat meer doelpunten gescoord dan bij voetbal, hoewel de keeper toch bijna het geheele doel kan bestrijken. De oorzaak hiervan is, dat de aanvaller niet alleen meer tijd heeft om de situatie te over zien, doch bovendieu dringt hij gemakkelijker tot het doel der tegenpartij door en heeft hij met zijn hand meer macht over den bal, dan zijn voetbalspelende collega dit met het been heeft. Hier meten twee van de beste Europeesche waterpolospelers eikaars krachten. De aanvaller overlegt of zijn schot laag, dan hoog in den hoek van het doel zal moeten worden geplaatst, of dat hij den doelman verrassen zal met een schijn beweging en het leder midden door het vlak zal werpen. De keeper tracht in de oogen van zijn tegen stander diens plannen te ontwarren en wapent zich aldus om do scoringsplannen van den aanvaller te kunnen verijdelen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18