ZeeuWsch Allerlei ZEEUWSCHE OMROEP Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Veere, dat daar van gemeentewege een aanvang is ge maakt met de rattenbestrijding en aanvankelijk met enorm succes. Het moet in de bedoeling liggen om, indien dat succes aanhoudt, ook een extra raadszitting te houden om vlie gen te vangen Uit Hansweert vernamen wij, dat een parlevinker, die op de sluis negotie dreef, het ongeluk had zijn portemon- naie met ongeveer vijf en twintig gave guldens in het water te laten rollen, waaruit de kapitaalkrachtige drenke ling niet gered is kunnen worden. Zelfs een met de stoutste fantasie gezegende financier had niet kunnen bevroeden, dat de val van den gulden juist in deze kleine Zeeuwsche gemeen te zou beginnen Onze correspondent te Ierseke schreef ons, dat de vereeniging tot houden van winterlezingen door het bestuur voor- loopig ontbonden is. Men wil wachten tot het klimaat zoo streng wordt, dat men weer van 'n winter spreken mag 'n Bier-auto uit Middelburg is onder Kruiningen tegen een boom gereden en daarna in een sloot getuimeld. Het „eendenbier" heeft in die om geving thans voor het eerst een vrij hoog alcoholgehalte. Indien de pro vinciale autoriteiten toestemming ge ven, wil men het water daar ter plaatse den naam van „Biervliet" geven. Het Belgische sleepschip „Morgen stond" is door een deurwaarder uit Goes aan den ketting gelegd. Zijn wij juist ingelicht, dan geschied de dit om met assistentie van een tand arts te onderzoeken, of ook deze „Mor genstond" goud in den mond had Naast de verschillende duivenver- eenigingen, die zich naar een gekleur- den doffer noemen, is nu ook te Goes een dergelijke organisatie opgericht met den bloedigen titel „De roode doffer." Het is op Zuid-Beveland tegenwoor dig doffer al wat de klok slaat. De Ned. vereeniging wan huisvrouwen heeft in dat gewest bijvoorbeeld reeds gecon stateerd, dat bij regenachtig weer zelfs de koperen deurschellen doffer worden! Een dame, die te Middelburg een der zaken bezocht, die reclame maken met extra-kortingen, kreeg het winkelscherm met alle gevolgen van dien op het hoofd, zoodat de geneeskundige dienst er aan te pas moest komen. Korting is mooi, maar indien ze je 'n kopje kleiner willen maken, dat is te veel van het goede Als de papaver bloeit. Een gezicht op de Walchersehe idylle langs den duinkant. Noordfievelandsche bloeiende velden. Heel West-Vlaanderen staat vol met kaal-gegeten boomen. Eerst liep het gerucht, dat dit gekomen was tijdens de groote internationale excursie van belasting-ambtenaren, maar thans is gebleken, dat men met een gewone rupsenplaag te doen heeft. Meer en meer wordt ook in onze provincie met zijn slechte verbindingen ge bruik gemaakt t an de n auto bus als reiswagen, dieheele gezelschappen verroert. Dat de stemm ing op zoo'n tocht goed is, bewijst deze foto. Eet bestuur en het onderwijzend personeel der Christelijke school te St. Laurens, dat begin dezer maand het 25-jarig bestaan der onderwijs inrichting vierde. Een rroolijk plukstertje op Zuid- Bevéland trekt met den lichten last naar huis. Uit Kats telefoneert men ons, dat de hond van den bakker een bunzing heeft gevangen en dat de autoriteiten den ingezetenen aanraden, hun kippenhok ken goed af te sluiten. Als zoo'n hond het ook eenmaal op zijn heupen heeft, is hij overal toe in staat Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren De werkzaamheden aan de verbreeding van het kanaal door Zuid- Beveland, waar de dreglijn bisoudere diensten doet, vorderen snel. Een kijkje bij de postbrug. Hooioogst in onze provincie. De hooiwagens rijden het land op langs de Kreek te Schoondijke. Het werk op liet hooiland te X ieuwdorp. De heer H. Streefkerk, sinds 1919 directeur der Prov. Zeeuwsche Eleetr. Mij, nam als zoodanig afscheid en werd door het personeel gehuldigd. De directeur en zijn personeel in den. tuin van het Middel- burgsche kantoor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25