B. Geneesmiddelen en Geneeswijzen 5 stuks - 5 cent* koken nu een feest! in io minuten met opekta !^1 Annonces betreffende MENEER BEENTJES EN ZIJN TYPISTE 26 Mooi-heldere, prachtig-gebonden jams en geleien maken van frambozen, bessen, kersen, pruimen, druiven enz. Hen plezierig en gemakkelijk werkje! Met Opekta in 10 minuten. Geen mislukken, geen inkoken, geen verdampen. Vol ledig behoud van geur, kleur, smaak MAAK ZELF JAM MET en voedingskracht van het versche ooft. Dus gezonder jam. En bovendien zeer goedkoop! Opekta Vloeibaar 60 ct. p. flesch, Opekta Droog 15 ct. p. pakje, Dubbelpakje 28 ct. Uitvoerige recepten bij elke verpakking of gratis en franco op aanvraag! NATUUR-9 eleermiddel IN 10 MINUTEN Ned. Opelria Mij.. Singe/ 400 - tel. 37059 Amsterdam-C. worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigdSegbroek- laan 33, 's-Gravenhage. Vervolg van pag. 23. „Jij speelt toch ook niet, hè Been- „Hou je fatsoen, verstokte nuchter- 'jes vroeg Hamilton. ling!" zei Beentjes streng. „Ik weet nog niet," zei Beentjes. Na een voor-repetitie van een half Ik zal nog wel eens zien, knaap. Ik uur werd er gedraaid, en Beentjes voel, dat ik talent genoeg voor 't too- maakte aanstalten tot het vertrek de neel heb en de rol zit me in.... heer Becksteine echter, die zich door la's een technische term, dien je toch Beentjes niet alleen de regie, maar niet begrijpt." tevens zijn heele reden van bestaan „Maar meneer Tibbetts," zei het uit de handen liad zien nemen, sprak meisje verwijtend, „u laat u toch zeker enkele ontevreden woorden, niet fotografeeren, terwijl u een wild- „Pardon, meneer Tibbetts," zei hij reemde juffrouw omhelst Beentjes haalde zijn schouders op. „Kunst is kunst, jongedame," zei 11ij„Ze zal mij een stuk hout gelijk zijn, met de droef-matte stem van een artist, die broddelwerk van een ander moet aanzien, „hier moeten ook de twee ad vocaten gefilmd worden, die door het ik zal haar omhelzen, en een seconde bosch loopen, totaal onbewust van het later wéét ik 't al niet meer. Je hoeft rampzalig lot der erfdochter, waarnaar je echt en heuschjes niet ongerust te zij zoeken." maken." „O ja," zei Beentjes, en hij krabde „Ik maak me nergens ongerust over," zijn neus. zei het meisje koel, en Beentjes volgde Hij zag om naar mogelijke advocaten, haar naar haar kantoor, verklaringen Hamilton sloop weg. van zijn bedoeling over haar schouder „Hoor eens, ontaarde regisseur heen uitgietend. waarom heb je me niet helpen ont- üen derden dag keerde Hamilton houden, dat ik twee advocaten mee doodop naar Twickenham terug. moest nemen vroeg Beentjes. „Ik „Beentjes is letterlijk onvermoei- zie hier niets, dat op een advocaat lijkt, baar," zei hij geprikkeld, maar toch be- Kan 't niet ergens anders gebeuren wonderend. „Hij heeft die arme acteurs Becksteine was niet in een stemming, laten repeteeren, in de open lucht, om het zijn patroon makkelijk te maken, midden op straat soms. Hij trekt zich „Onmogelijk," zei hij. ,,'t Moet pre- nergens iets van aan. Er is een lange cies 't zelfde décor zijn. De camera kan scène, die hij met alle geweld in een niet liegen." particulieren tuin wil laten opnemen. Ik Beentjes keek de gezichten langs, zit in doodsangst, dat de eigenaar hem maar vond nergens steun, betrapt met zijn stelletje menschen." „Misschien vind ik op den weg wel Sanders lachte bedaard. 'n paar mannetjes," zei hij. „Wat zou hij met die film doen, denk ,,'t Dijkt me hoogst onwaarschijn- je vroeg hij. lijk," antwoordde Becksteine, „dat u „Verkoopen," zei Hamilton. „Die in dit afgelegen oord twee heeren met Beentjes. je staat er gewoon van te gekleede jassen en hooge hoeden zult kijken. Hij heeft iemand gevonden, aantreffen die belang heeft bij de film-industrie, „Je kunt nooit weten," zei de op een makelaar of zooiets die, keurt timist Beentjes, en hij drong het park ieder stukje film, dat gemaakt is, en in, om zich in rechte lijn naar den weg geeft raad en hoe ongeloofelijk het te begeven, die aan dien hoek van het ook klinkt, de eerste zes tafereelen, die terrein een bocht maakte. Beentjes genomen heeft, zijn goedge- Midden tusschen de struiken echter keurd." bleef hij staan. Beentjes geloofde vlot „Wie staat er aan de camera vroeg aan wonderen, maar het moesten zeer het jonge vrouwtje. tastbare wonderen zijn. Dat er nu, „Beentjes," zei Hamilton, zich in- midden op het paadje, twee heeren van spannend om niet te lachen. „Hij heeft middelbaren leeftijd stonden, in hooge zich geoefend aan een groentenmolen!" hoeden, en gekleede jassen gestoken, Den vierden dag regende hetden leek hem een wonder eerste klasse. Stil' vijfden echter nam Beentjes zijn troep sloop hij terug, en op een holletje kwam in een huur-auto mee naar buiten, en hij het trapje af naar de plek, waar de met een soort heilige minachting voor zijnen stonden. vermaningen als „Verboden Toegang, „Camerasiste hij. „Breng maar Wetboek van Strafrecht" voerde hij de mee, kameraad. Geruischloos Help je zijnen over een muur op den ongenaak- even, Ham 1 De rest blijft stil hier." baren grond van een deftig buiten- Hamilton nam de camera op zijn verblijf, 't Was Beentjes om het park schouder, en onder 't klimmen open- te doen, want een der tafereelen speelde baarde Beentjes zijn bedoeling, zich af aan den zoom van een bosch „We hoeven die twee ouwe knarren dat namelijk, waarin het benarde meisje, niet te vertellen, wat we uitvoeren," nergens menschelijken steun vindend, zei hij. „Vin je wel, Ham We draaien een beetje troost en warmte komt zoe- gewoon als ze er aan komen. Daar merkt ken in den schoot der natuur. geen mensch wat van we hoeven er Beentjes vorid een geschikte plek, alleen 'n stukje tekst bij te zetten." zette zijn camera op, plaatste het geel- Onderwijl bevestigde hij de camera achtige meisje de kunstenares had aan den drievoet en stelde hij de lens een ietwat galachtig gelaat, als zij voor in op een boom. {Het was verbazing- de lens kwam en gaf zijn instruc- wekkend, zoo snel Beentjes de techniek f|es- meester was van iedere nieuwe lief- „Nu gaat u hier wandelen, juf- hebberij, die hij ondernam.) frouw Hoe-heet-u-ook-weer. IT komt Hamilton kon van de plek, waar hij bij dien boom vandaan met zware trage neerhurkte tusschen de heesters, de schieden kijk dametje, zóó. Zie en twee mannen duidelijk zien. Zijn hart Ieer-" trilde door het besef, dat minstens één Beentjes wankelde voort over het hunner de eigenaar kon zijn van het gras, sloeg de handen aan het voorhoofd, verboden terrein, waarop zij zich be zonk op zijn knieën, vouwde zijn armen vonden en 't is in Engeland een zware over zijn borst en keek smartelijk naa.r misdaad, verboden terrein te betreden, den hemel op, het hoofd naar links en De heeren liepen te praten, toen Been- rechts bewegend. tjes begon te draaien. Zij moesten een Hamilton gierde het uit. strook zonneschijn passeeren, en dAarop

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26