MENEER HENNYSON BRENGT EEN OFFER door Spencer dBarrymoore U zult dubbel genieten Eau de Cologne 30 van Uw tocht als U af en toe gezicht en handen verfrischt met de heerlijk verkoelende Eau de Cologne BOLDOOT. Adem daarbij diep den zuiveren geur in. Dat werkt verrukkelijk opwekkend en geeft weer nieuwe energie. BOLDOOT Uw tochtge noot. Laat dat Uw leuze zijnl Maar let op den naam BOLDOOT. Alleen dan heeft U Eau de Cologne van de beste kwaliteit, met de heerlijk opwekkende kracht en frisschen zuiveren geur. IMPERIALE 25 ct en hooger VERITABLE 20 ct. en hooger De beutsrubriek in het ochtendblad van de „Manchester Guardian" bracht Frank Burton aan het ver stand, dat hij zijn spel verloren had. Het artikel rubber was den vorigen dag op de New Yorksche beurs vijf heele punten gedaald en met dit verlies was hij aan het einde gekomen van zijn latijn. Hij had nu alleen nog maar uit zicht op de gevangenis en hoewel hij zich met dit getraliede perspectief reeds sinds eenigen tijd vertrouwd had ge maakt, was hij er thans diep genoeg van onder den indruk, om er zijn eet lust door te verliezen. Hij schoof zijn ontbijt dus onaange roerd opzij, haalde uit zijn nachtkastje een voorwereldlijk type van een revol ver te voorschijn, waarmee alleen nog maar klappers afgeschoten konden wor den, bedacht dat hij zich aanstelde als een idioot en borg het roestige stuk antiek met een zucht weer in de lade. Toen werd er geklopt en trad meneer Hennvson binnen, makelaar in effecten van beroep, vertrouwenwekkend van uiterlijk, glad van tong en zéér ruim van geweten. „Goemorgen," ging meneer Hennyson zitten. „Leelijke strop, hè 1 Waren we maar met „baisse" naar bed gegaan, in plaats van met „hausse". Dan hadden we nou aardig verdiend. Dat wordt bij betalen, ouwe jongen. Honderd en tien pond, vanmiddag vóór twee uur Hij wachtte nieuwsgierig af, hoe zijn vriend en „cliënt" op de onheilstijding reageeren zou. Burton trok zijn gezicht, dat de sporen droeg van een lange reeks doorboemelde nachten, in 'n macabere grijns. Toen keerde hij veelbeteekenend zijn zakken om en schudde het hoofd. „Zelfs geen penny meer om bij te betalen, het lied is uit, Hennyson Hij viel op zijn stoel neer en stelde zijn onthutsten bezoeker op de hoogte van den toestand onthulde, dat zijn kas op het kantoor van Wells Ltd. een tekort telde van rond vijfhonderd pond, schilderde in treffende bewoordingen het hardvochtig gemoed van den ouden heer Wells en teekende met vier stre pen door de lucht het benauwend uit zicht op een zwaar getralied gevangenis venster. Toen hij uitgesproken was, keek meneer Hennyson hem zeer ontdaan aan hij was tot de onaangename ontdekking gekomen, dat de strop van honderd en tien pond thans om zijn eigen hals hing. „En wat doe je nu V' informeerde hij met een stem vol ergernis. „Wat kan ik doen t" vroeg Burton, de schouders ophalend. „Ik had ge hoopt, zooveel met die verwenschte rubber te verdienen, dat ik het kas tekort morgen kon aanzuiveren. Over morgen komt de accountant voor de halfjaarlijksche controle, er is dus geen redden meer aan." Meneer Hennvson fronste de wenk brauwen en dacht ingespannen na. Hij was even vindingrijk van gedachten, als vertrouwenwekkend van uiterlijk en glad van tong, en waar anderen geen uitweg meer zagen, wist hij altijd nog een gaatje te vinden, dat hem een min of meer goede kans bood. Een verlies van honderd en tien pond viel niet zoo licht te tellen en het was alleszins de moeite waard eens even na te gaan, of het niet voorkomen of afgewenteld kon worden. Meneer Hennyson keek plotseling op. „Gevonden, ik weet raad," zei hij met een genoeglijke grijns. „Zie je kans, vanmorgen nog een flink bedrag uit de kas te nemen Negenhonderd pond bijvoorbeeld „En dan vroeg Burton verbaasd. „Kijk eens hier, waarde vriend," hernam de vindingrijke meneer Henny son gemoedelijk, „je geeft natuurlijk toe, dat je je betrekking onder alle om standigheden kwijt bent. Je bent er daarenboven van overtuigd, dat de oude Wells aangifte zal doen, zeg je. Welnu, ik heb een idee, een prachtidee. Als je me vanmiddag om twaalf uur negenhonderd pond in handen geeft, garandeer ik je, dat je althans uit de ge vangenis blijft. Bovendien ben je dan in staat bij te betalen en behoud je de kans iets te verdienen, als de rubber de hoogte ingaat. Wel, lijkt je dat voor stel V' Meneer Hennyson had den grootsten schik. En Burton keek hem aan, of hij aan zijn verstand begon te twijfelen. Doch toen de waardige makelaar na drukkelijk knikte en hem iets in het oor fluisterde, klaarde zijn gezicht op en kwam hij overeind. „Top, ik doe hetzei hij enthousiast en hij maakte kleine danspasjes door de kamer. Die Hennyson was een genie er waren negen en negentig kansen te gen een, dat de oude Wells vanmiddag hapte in het aas, dat hem zoo smakelijk voorgehouden zou worden. J~)ienzelfden middag, klokslag half twee, verscheen meneer Hennyson op 't kantoor bij den ouden Wells. Hij leek zeer terneergeslagen, draaide ze nuwachtig met zijn hoed en zette zich bescheiden, bijna deemoedig, op het puntje van den stoel, die Wells hem had aangeboden. „Meneer, u ziet hier een man voor u, die gebukt gaat onder een groot en onverdiend leed," begon meneer Hennv son met een gebroken stem. „Een man, die pijnlijk getroffen is in zijn dierbaar ste bezit de eer en den goeden naam van zijn familie. De oude Wells, die hem verbluft had aangehoord, strekte zijn hand naar den schelknop uit. „Komt u geld vragen vroeg hij zakelijk kort. „O neen, meneer," haastte meneer Hennyson zich. „Ik kom voor een heel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 30