GOEDE f T 1» laxeermiddelen kunne. Uw constipatie verergeren voor alle moeders CHESEBROUGH VASELINE Normacol Voor regelmatige werking! 31 andere aangelegenheid. Ik wilde u eens in de grootste gemoedsrust af, hoe zijn spreken over mijn ongelukkigen neef, edelmoedig aanbod zou worden op- Frank Burton...." genomen. Hij had nauwelijks den naam ge- De oude Wells scheen zeer verrast, noemd, of Wells had reeds begrepen.Bedoelt u, dat u mij die zevenhonderd „Aha, ik dacht het al, den laatsten pond wilt geven als gedeeltelijke sclia- tijd vertrouwde ik hem al niet meer," deloosstelling voor wat uw neef mij viel hij grimmig uit. „Overmorgen ontstolen heeft fvroeg hij langzaam, kascontrole, durft hij zelf niet meer „Jawel, meneer, de eer der familie is te komen 1 Bah, wat 'n lafaard Is me dit offer waard," antwoordde me- dat uw neef, zegt u Mooie neef Hoeveel bedraagt het tekort 1" Geen beroepsacteur zou meneer Hen- nyson in de rol van den diep beschaam neer Ilennyson en hij pinkte een derden traan weg. „Natuurlijk verbind ik er de voorwaarde aan, dat u geen aan gifte van den diefstal doet, anders heeft den oom hebben kunnen overtreffen, dit zware offer voor mij geen zin.. Onder de striemende uitvallen van den Wéér wachtte hij af, doch thans verontwaardigden Wells had hij diep duurde het zwijgen langer. Wells scheen het hoofd gebogen en het gefluisterde het langen tijd met zichzelf niet eens antwoord kwam gebroken over zijn te zijn, doch eindelijk triomfeerde blijk- lippen. baar de meening, dat hij meer had aan „Hij heeft het me. een uur ge- zevenhonderd pond, dan aan een ver leden bekendveertienhonderd oordeeling van den dief. pond, meneer...." „Welnu, ik stem toe, al is het dan Toen de oude Wells van dit groote ook met tegenzin," sprak hij, terwijl hij bedrag hoorde, werd hij pas goed woe- opstond. „Eigenlijk zag ik dien schurk dend. Hij sloeg met zijn vuist op tafel, liever een gevoelige straf ondergaan, verwenschte den dief in uitgelezen Bovendien stuit het me wel eenigs termen, verzekerde den verschrikten zins, iemand van zijn spaarpenningen ti meneer Hennyson, dat hij altijd wel go- berooven. Maar als uw naam u dat weten had, dat zijn ongelukkige neef waard is. enfin, ik dwing u niet. het grootste schoelje van Manchester Geeft u mij het geld maar hier, dan zal was, en schepte even adem, om ver- ik een kwitantie halen, lloe eerder volgens zijn hand naar de telefoon uit dit onaangename onderhoud geëindigd te strekken. is, des te liever het me is. Zevenhonderd Meneer Hennyson had den stort- pond, nietwaar 1" vloed verwenschingen met de grootst Wells nam de biljetten aan en te ld mogelijke innerlijke berusting over zich ze na. Toen kwam er een uitdrukking heen laten gaan. Hij moest erkennen, van verrassing in zijn blik en telde hij dat dit niet bepaald de plezierigste ze nog eens. Doch bijna terstond manier was, om honderd en tien pond verdween die uitdrukking weer ei, en nog wat te verdienen, maar het was met een hoofdknikje gaf hij te kennen, in ieder geval de zekerste en daaren- dat het in orde was. boven de eenige manier. Hij onderbrak Toen de deur achter hem dichtviel den ouden Wells zelfs met geen gebaar, keek meneer Hennyson grijnzend op. doch toen hij hem de hand naar de Hij had dien ouden duiten pletter een telefoon zag uitstrekken, liet hij zijn aardige poets gebakken de strop van lijdelijke houding haastig varen. Hij honderd en tien pond van zijn eigen moest voorkomen, dat de politie erin hals aan den zijne geschoven en daaren- gemengd werd en daarvoor werd het boven nog negentig pond overgehouden, thans °tijd. om met zijn ongelukkigen neef t, Meneer Hennyson verloor iets van deelen. Zijn dag was goed, daar kon zijn deemoedige houding. Hij greep in de beurs voor naar de maan loopen. zijn jas en legde met een ostentatief Het wachten duurde lang, heel lang. gebaar een pakje bankpapier voor zich Meneer Hennyson vermoedde, dat Wells op tafelzeven biljetten van honderd de kas zat op te maken en verwensclit. pond. Tot zijn voldoening zag hij, dat het oponthoud. Maar eindelijk ging tb- de oude Wells ernaar keek met een deur toch open, heel wijd open. E verbaasden blik en terstond een af- tot zijn groote ontzetting ontdekte wachtende houding aannam. meneer Hennyson toen twee diender- „Meneer Wells," hernam hij met een in de. gang en tusschen hen in een lang. ontroerde stem, „ik waag het, een lans meneer, die streng op hem neerzag. te breken voor de eer en den goeden „ïs ie dat vroeg de meneer, naam van mijn familie. Ik begrijp uw „Dat is ie, inspecteur," antwoordd. verontwaardiging en toen Frank mij de oude Wells, die onzichtbaar wa- zooeven bekende, dat hij zich aan de voor meneer Hennyson. „Dat is ie: kas vergrepen had en niet meer naar de diepbedroefde oom, die de vrucht uw kantoor durfde terugkeeren, was van jareulangen noesten arbeid en zui mijn verontwaardiging even groot als nigheid ten offer bracht aan de eer dei- de uwe. Maar grooter dan mijn ver- familie. Gelukkig ontdekte ik, dat dn- ontwaardiging was mijn bezorgdheid vrucht vanmorgen nog in onze ka- voor onzen eerlijken naam. Die naam aanwezig was geweest. Van de zeven heeft altijd een goeden klank gehad in biljetten behoorden er zes tot de serie de stad en ik zou tot geen prijs willen, Q. Q„ die ik vanmorgen ontving in een dat hij dien verloor. Zou u niet kunnen aangeteekenden brief. Die weinig voor- besluiten, meneer Wells, do geschie- komende serieletters trokken direct denis inden doofpot te doen en de mijn aandacht en toen ik do nummers politie er dus buiten te houden 1 Zie- vergeleek, verdween mijn laatste twij- hier, ik beu bereid een zwaar offer te fel. Neemt u meneer maar mee en berg brengen aan de eer en den goeden naam ook den ongelukkigen neef goed op van mijn familie. Ik heb hier zevenlion- Meneer Hennyson deed geen mond derd pond, alles wat ik bezit en de open. Hij stond voor een van die ge- vrucht van jarenlangen arbeid, zuinig- beurtenissen in het leven, die den heid en overleg. Ik had gehoopt," mensch als met stomheid slaan. Hei Hennyson pinkte een traan offer aan de eer der familie bracht hem „ik had gehoopt, dat dit geld korten tijd later in een nauw celletje de zorgen van mijn ouden dag eens met getraliede, vensters en de ongeluk verlichten zou, maar de eer der familie kigo neef offerde mee. Meneer Henuy ligt me nader aan liet hart. 'son .ging er echter het langst onder ge- Meneer Hennyson scheen te ont- bukt een offer van twee jaar vond de roerd om voort te gaan. Hij boog zijn rechter niet te zwaar voor een man. gelaat naar den grond, pinkte een twee- wien de eer der familie zoo na aan het den denkbeeldigen traan weg en wachtte hart lag. Zorgt altijd een doosje, een tube of een potje "Vaseline Chesebrough" in huis te heb ben. leder oogenblik kunt U 't noodig hebben. Baby krabt zich licht en haar huid is nog zoo teer Ook zelf kunt U er, bij een schram, als een mes uitglijdt, bij iedere kleine ver wonding, een nuttig gebruik van maken. De naam "Chesebrough" is over heel de wereld bekend. De kwaal moet echter bestreden worden. Elke constipatie, ook de hardnekkigste, kunt U genezen. Vermijd daarom „ruw- reinigende" laxeermiddelen, die wel tij delijk „opruimen", maar de ingewan den forceeren en de kwaal kunnen ver ergeren. Normacol, het geheel onscha delijke geneesmiddel met natuurlijke, regelmatige werking, herstelt de nor male darmfunctie. Samengesteld uit zui ver plantaardige bestanddeelen, brengt Normacol Uw ingewanden tot hun vroegere, normale werking terug. U raakt er niet aan gewoon: nog een factor, die Normacol van nagenoeg alle laxeermiddelen onderscheidt. Boven dien zijn de kleine korreltjes zóó ge makkelijk in te nemen en is hun wer king zóó zacht en regelmatig, dat U vergeet dat U aan verstopping lijdt Raadpleeg Uw dokter; hij zal U Nor macol adviseeren. Prijs f. 1.-groote bus f. 2.20; ver krijgbaar in alle apotheken en goede drogisterijen. Stuur nog vandaag onderstaande coupon voor een gratis proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Zend de coupon in open envelop, gefrankeerd met 1 '/'2 ct. post zegel, of zend ons een briefkaart. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31 Amsterdam C. Den Heer p 6 Mevr. Mej. Plaats: Adres:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 31