HET RECHT VAN DEN STERKSTE i De gangster heejl op het eiland de leiding op zich genomen en zich tot taak gesteld den een legen den ander te beschermen. Op zoek naar een slaapplaats. Wong Bo (Leslie Fenton), de boefachtige kapitein; wiens eenige argument een vlijmscherpe dolk is Omdat de leeuwen, die in deze film meespeelden, hun f rollen niet goed geleerd hadden, moesf de hoofdpersoon, Charles Bickford, iijdens de opnamen eenige maanden in het ziekenhuis doorbrengen. Het verschil tusschen spel en echt was namelijk niet voldoende tot deze dieren door gedrongen en zij grepen de kluif, waartegen zij opgehitst werden. Overigens is deze film een meesterwerkje van sensatie, waarvan het eigendomsrecht aan de Croeze- Bosman Universal behoort. Een gangster, een Chi neezen-kapitein, een lief meisje en een nette jongen zijn een uitgelezen stelletje typen om een pakkend scenario van te maken. Eenmaal met elkaar in contact gebracht, duurt liet niet lang of er komen conflicten uit voort, conflicten, die tot de ergste drama's aan leiding kunnen geven, indien altkans de nette jonge man ook nog wat anders kan dan alleen maar ver liefd zijn en aardig kijken. Het viertal komt op een eigenaardige manier bij elkaar en wordt op een even eigenaardige manier bij elkaar gehouden. Alle vier nemen ergens aan de Oost-Afrikaansche kust passage op de boot van den Chineezen-kapitein, die een zeer verdacht personage is. Aan boord van het bewuste vaartuig zijn ook eenige verscheurende leeuwen, die er nu niet bepaald toe bijdragen de vroolijke stemming onder die passagiers van di verse pluimage te verboogen. Als dan tot overmaat van ramp de gangster, die door de politie achterna wordt gezeten, den kapitein met de revolver in de vuist dwingt een anderen koers te nemen en het vaartuig schipbreuk lijdt op een rif, ontstaat er op het onbewoonde eiland, waar bet heele stelletje,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34