feiïIHW-'lj Till Charles Bickjord als de gangster, die overhaast uit zijn schuilhoek aan de Oost Ajrikaansche kust moet vluchten, daar de politie hem op 't spoor is. De Chineesche kapitein speelt niet zijn zieaar bt- talenden passagier een partij schaak en zint onderwijl op een middel om zich van hem te ontdoen. braikelijke populaire sterrenreeks behooren, is het de moeite waard, bijzondere aandacht aan de ty peering der verschillende personen te wijden. Want hieraan is ongetwijfeld ook voor een groot deel het succes van deze 100 proeent sensatiefilm te danken. liet ongemakkelijke hotel op het onbewoonde eiland, waar wilde leeuwen de zeer vrijpostige en ongemakkelijke buren zijn. de dieren incluis, te laud komt, allesbehalve een carnavalsstemming. En ondanks dat ontbloeit op dien puinhoop van menschelijke slechtheden toch de innige liefde tusschen het lieve meisje en den netten jongen, die liet inmiddels allesbehalve gemakkelijk hebben en elkaar met de wapens in de hand moeten liefkoozen om zeker te zijn, dat. er niet onverwachts op een minder aangename manier geïntervenieerd wordt. Het zou te ver voeren de heele lijst van wederwaardigheden op te noemen, die op dat eiland plaats vinden, of ons te verdiepen in de vele ongerechtigheden, die zooal tusschen de bedrijven door worden uitgebroed. Eu ware het niet dat de gangster, ondanks zijn slechte reputatie, toch au fond nog tienmaal beter was dan de mis dadige kleurling, waarschijnlijk zou er dan van het heele stelletje niemand meer zijn overgebleven dan de leeuwen. Daar deze echter noch de sclirijf- noeh de spreekkunst machtig zijn, zou het heele drama, dat werkelijk een spannende reeks gebeur tenissen is, nooit aanleiding geworden zijn tot den roman Tiger" van Gouverneur Morris, waarnaar deze film gemaakt werd. Evenmin zou deze film in dat geval tot de cate gorie ontspanningsfilm behoord hebben, aangezien de ongeschreven filmwet bepaalt, dat twee behoor lijke mensehen, die behoorlijk op elkaar verliefd zijn, elkander ook behoorlijk moeten krijgen. Hst publiek wil in de donkere zaal vati zijir illusie altijd liet, lichtpunt van een Happy End aanschouwen. En niemand, die in het klaterende licht van de werkelijkheid zooveel mis lukkingen moet zien, zal het dit genoegen kwalijk nemen, vooral niet, daar de eigenlijke „ontspan ning'' zich in dat heerlijke „gelukkige einde" vol trekt. Hoewel de verschillende spelers niet tot de ge- Links Larry Frank Albertson), de nette jonge ling, redt het lieve meisje (Elizabeth Young) van 'n zekere n verdrin kingsdood.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35