DAGEN WITTE JURKEN VOOR WARME k$ Naast flatteuze pastelkleuren en felle bloemen is bet dit seizoen vooral wit, dat favoriet is voor jurken, mantelpakjes en mantels. Het meest gezochte mate riaal is wel piqué, zijde, toile de soie, grof en fijn linnen en voor mantels en tailleurs zuiver wollen i stoffen. Wit, dat over het algemeen gegarneerd is j v met contrastkleur, zooals zwart, donkerblauw, hel rood en knal-groen, trf Vooral de combinatie van wit met donkerblauw F" is dit jaar bijzonder geliefd, zoodat het niet moeilijk valt bijpassend hoedje en schoenen te vinden. Want nog steeds komt het er op aan, dat er harmonie bestaat tusschen de verschillende onderdeelen van het toilet. Alleraardigst zal het zijn om het eerste jurkje te garneeren met marine-blauw tres, op het hoedje een blauw kwikje, witte schoenen met neus en hakstuk van blauw en dan natuurlijk zoo'n paar driekwartlangé, don kere handschoenen. De wandeljapon van zijden cloqué - materiaal dat niet onverdeeld aan te raden is omdat het vaak geweldig uit zakt - vertoont een aparte ceintuur, die bestaat uit dezelfde stukjes lak als gebruikt zijn voor de garneering van het corsage. Zwart is hier de kleur van hoed en handschoenen, terwijl de schoenen ófwel geheel wit ófwel wit met zwart moeten zijn. Ten slotte een wollen jurk met heel aparte ceintuur van zwart lakleer. Dit plaatje demonstreert duidelijk, dat degenen, die het contrast tusschen wit pakje en zwarte handschoenen wat groot vinden, gerust met een wit paar voor den dag kunnen komen. Ook zullen velen er voor voelen om den donkeren hoed, die over het algemeen uiterst flatteus is, te verwisselen voor een schaduw rijk model van Italiaansch stroo of een kwiek viltdopje. Wit voor zonnedagen, be smettelijke dracht, wat vooral bezwaar oplevert als de stof niet waschbaar is en men telkens bij de stoomerij terecht moet, maar tevens een der meest ge- distingueerde en meest flat teuze kleuren, die het zomer- palet vertoont. C A T Y VERBEEK

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38