CREMEMOUSON KOLYNOS WOL ALS ONDERKLEEDINC IN DEN ZOMER Ideaal Om Aangeslagen Tanden Parelwit te maken \iVAt\0 Tl diepe inwer king ligt de waarde 39 VOOR GROOT EN KLEIN 800. Heeren-pyama, pantalon met jas, slui ting met knoopen en ceintuur. Benoodigde stof: 6 meter a 80 cm. breed. Verkrijgbaar in bovenwijdte 96, 100104, 108 en 112 cru. Morgenjapon van mousseline, schuine slui ting, mouwvolant, slui ting met strik. Benoodigde stof: 4 meter a 96 cm. breed. Verkrijgbaar inniant 42, 44, 46 en 48. 808. Morgenjapon van mousseline, schuine slui ting, opgezette zakken. Be noodigde stof: van 2 tot 3 meter a 90 cm. breed. Ver krijgbaar in bovenwijdt 68, 72, 76 en 80 cm. 809. Jongens-pyama, jas te met opgestikte zakken, sluiting met brandebourgs. Benoodigde stof: van 4 tot ■5,50 meter d 80 cm. breed. Verkrijgbaar in bovenwijd te 68, 72, 76 en 80 cm. A/an alle in (leze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan liet mode-album „Zomerpfucht", zijn patronen verkrijgbaar te'u-n den prijs van ïO els. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kioderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gencnschte maatnummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700: door toezending van 't bedrag per postwissel of in postzegels (liefst van 6 Cl.) aan liet PATROXENKANTOOR „PANORA" NASSATJPLEIN t, HAARLEM, waarbij 10 els. extra voor toezending per post verschuldigd js. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Onze kleeding moet de huid bij haar In de poriën bevindt zicli stilstaande verschillende functies helpen en. lucht, die werkt als slechte warmte- heeft ook tot taak te voorkomen, geleider en het lichaam voor afkoeling dat het lichaam te veel zou afkoelen, vrijwaart. Door de huid wordt voortdurend water- Verder is wol veerkrachtighierdoor damp afgescheiden en in den zomer hij kleeft de stof niet aan de huid en is warmte of bij veel spierarbeid ook een prettig in het dragen, speciaal voor voet- belangrijke hoeveelheid water, in den bekleeding. Voor lange afstanden ver vorm van zweet. Het transpireoren is een kiezen echte wandelaars wollen kousen zeer voorname functie van de huid en of sokken. wanneer dit niet vlot verloopt, is be- Wol kan langzaam en veel vocht op- nauwdheid, loom gevoel en zelfs flauw- nemen, maar geeft het vocht ook langzaam vallen het gevolg. Maar het afgeschei- af. Dit heeft als voordeel, dat, wanneer den vocht mag niet op de hnid blijven men erg getranspireerd heeft en de en moet gemakkelijk in de kleedingstof kleeding nat geworden is, dit vocht bij worden opgenomen. Ook de waterdamp wol ook langzaam verdampt, zoodat men moet door de kleeding heen kunnen, geen plotseling gevoel van afkoeling krijgt Daarvoor is noodig, dat er poriën, d.w.z. en daarbij kou vat. Voor kinderen, die fijne openingetjes in de kleeren zijn, ondoordacht op den tocht staan, zal een vooral in onderkleeding. wollen onderkleeding daarom van het Van alle kleedingstoffen, wol, zijde, grootste belang zijn. Bij katoenen onder kunstzijde, katoen, linnen, leer of gum- kleeding heeft men gauw last van kou- mi, is wol het meest poreus. Dit staat vatten. iu verband met den microscopischen Uit hygiënisch oogpunt is wol dus houw van de wolvezel n.l. een verzame- verre te verkiezen boven de andere ling van kleine schubjes, die over elkaar kleedingstoffen, vooral om de poreus- liggen, maar waartussschen zich lucht- lieid en veerkracht. Het spreekt wel van ruimten bevinden. Bovendien zijn wol- zelf, dat voor den zomer de stof niet te len stoffen bijna altijd los geweven, zoo- dik genomen wordt, omdat bet dan weer dat de poreusheid van de vezel nog on- te warm zou zijn. Katoenen tricot en dersteund wordt door die van het weef- flanel zijn beter dan gladde weefsels, sel b.v. bij tricot. De uitwaseming en maar kunnen met wol tooli niet geheel luchtwisseling rond bet lichaam kan bij op één lijn worden gesteld, een eerstehuidbedekking van wol dus Als nadeelen kan men noemen, dat vlot verloopen Maar de poreusheid wol duur is en altijd zeer zorgvuldig geeft nog meer voordeden. gewasscben moet worden. Wanneer uw tanden snel vergelen en beder ven, poetst ze dan geregeld met de antisep tische Kolynos-Creme. Tandfilm en bederf worden veroorzaakt door kiemen in den mond. Kolynos doodt die kiemen en reinigt de tanden vlug en volledig. Gebruikt slechts 1 c.M. Kolynos op een drogen borstel. Spoedig glinsteren uw tanden weer, die zoo'n charme verleenen aan uw gelaat en glimlach. Weest zuinig koopt de groote tube. TAND CREAM Laat Nefa U daarbij helpen. Nefa - het 100 Nederland- sche Damesverband, dat z'n enorme populariteit dankt aan z'n zeer bijzondere eigenschap pen. Zoo wonderzacht - zoo veilig - zoo absorbeerend - dat Nefa met recht ,,'t ideale Dames- verband" genoemd wordt. Nefa zitbijzondergemakkelijk en vol komen onzichtbaar. Nefa be- teekent: VRIJHEID - BLIJHEID! sjSZiTd, gSEgU 100% NEDERLANDSCH FABRIKAAT Nadat de Rijks-nijverheuisdiensr zich in onze fabrieken heeft overtuigd, dat Nefa werkelijk 100 Nederlandsch Fabrikaat is, werden wij gerechngd tor het voeren van d contióle-metk Creme Mouson verjongt dagelijks millioenen vrouwen der geheele wereld; ze doordringt en reinigt de huid en maakt ze fraai en glad. Creme Mouson geneest spoedig ruwe en gesprongen handen. jOOi wit.m M

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39