ZEEUWSCHE SPORT De heer De Bel uit Sas van Gent was de eerste Zeeuw. 52 1/5 sec., terwijl nummer twee, eveneens een Engelschman, n.l. de heer Godwin van Shiverer's Swimmingclub te Brighton, een tijd van 1 uur 4 min. 20 2/5 sec. noodig had. De kortste tijd was tot heden gemaakt in 1934, n.l. 1 uur 28 min. 8 sec., zoodat niet minder dan ruim 27 minuten van dezen toch al mooien tijd zijn ingeloopen. Dit record stond op naam van den heer J. Stender, die niet alleen in 1934 (in 1935 werd de wedstrijd niet gehouden), maar ook in 1932 winnaar werd. Nu was de langste tijd 1 uur 28 min. 30 sec. en is dus zelfs door den laatst- aankomende het record van 1934 benaderd. De eerste Zeeuw was de heer R. de Bel uit Sas van Gent, die als nummer 6 in 1 uur 21 min. 37 sec. het traject aflegde. De eerstaankomende dame was mej. N. Roelans van R.D.Z. te Rotterdam, die 1 uur 17 min. 8 sec. noodig had. De verdere uitslagen kunnen wij gevoeglijk weg laten nu de dagbladen reeds in extenso de volgorde hebben weergegeven. De krachttoer is dus weer vol bracht en een twaalftal zwemsters en zwemmers hebben blijk gegeven tot een bijzondere prestatie in staat te zijn. Al mogen nu het getij en de golfslag meegewerkt hebben om een recordtijd te vestigen, uit zichzelf is toch deze prestatie niet tot stand gekomen. Ook dit jaar is het geen Zeeuw geweest, die beslag op den beker wist te leggen. Hoe lang zal het nog duren voordat we eens een zoon of dochter van ons eigen Zeeuwsche landje juichend kunnen ont vangen als winnaar of winnares van den Selielde- bekerï Men zou toch zeggen, dat de Zeeuwsche deel nemers en deelneemsters hun Schelde zullen kennen en dat zij tevoren weten, welke prestatie verlangd wordt. Beter dan wie ook kunnen zij hun training inrichten en zich op den grooten kamp prepareeren. Trouwens, er verschenen niet veel Zeeuwen aan den start en hiervan moest nog één worden afgekeurd. Ten slotte hebben mej. Bijsterveld te Vlissingen en de heeren De Bel uit Sas van Gent en Van Loo uit Middelburg als Zeeuwen het eindpunt bereikt en misschien moeten we daarmee al tevreden zijn. Laat ons echter hopen, dat we het volgend jaar niet alleen tevreden moeten zijn net het „uitzwemmen" van den wedstrijd, maar dat de beker ook eens geen verre reis moet maken en in Zeeland blijft. Burgemeester van Woelderen begroet den over winnaar van den vorigen wedstrijdJStender, die thans als no. 3 arriveerde en als le Nederlander. Rechts Mej. Bijsterveld komt als lste Zeeuwsche dame aan. De Scheldebeker-zwemwedstrijd heeft j.l. Zaterdag plaats gevonden voor de zesde maal. Voor toeschouwers was het weer niet bepaald aanlokkelijk we beleefden één van de dagen, waaruit de zomer 1936 voor het overgroote deel bestaat. Veel wind, drei gende luchten, met zoo nu en dan enkele druppels, in ieder geval lang geen aangenaam zomerweer. De deelnemers en deelneemsters daarentegen hebben het beter getroffen. Alle factoren waren mee, om een recordtijd te ma ken en dat is dan ook gebeurd. Golfslag en stroom waren zoodanig, dat de deelnemers in een zeer snel tempo naar de kust gestuwd werden. Vijftien zwemsters en zwemmers waren ingeschreven, waarvan één dame bij het vooronderzoek werd afgekeurd. Zeker zou zij, indien geen keuring was voorafgegaan, rustig de groote reis van Breskens naar Vlissingen begonnen zijn, wie weet met welke "evolgen. Door de keuring zijn on- De eerste dame was mejujjrouw Roelans van R. D. Z. uit aangenaamheden voorkomen en zoo is mot- Rotterdam, 4e in het algemeen klassement. een weer een bewijs geleverd, dat het totstand komen van een Bureau voor Medische Sportkeuring zeer noodzakelijk is. Twee deelnemers hebben het onderweg opgegeven, zoodat 14 startten en 12 aankwamen. Stender, die houder van den beker was, heeft zijn bezit verdedigd, doch twee zonen van Albion waren hem te vlug af en zoo zal de beker dit jaar naar Londen verhuizen. Dit is niet de eerste keer, want ook in 1933 was het een Engelschman, die het kleinood mee naar Londen nam. Zooals we hierboven reeds opmerkten is een recordtijd gemaakt door de zeer gunstige omstandig heden, waaronder gezwommen werd. De heer C. Deane van de Penguin Swimmingclub te Londen werd eerstaankomende in een tijd van 1 uur 1 min. De deelnemers aan den Provincialen Turndag te Terneuzen defileeren voor den burgemeester. Tweede werd de Engelschman Godwin uit Brighton, die frisch aan wal stapt. Op Zaterdag IS Juli had te Vlissingen onder groote belangstelling de 6e zwem wedstrijd plaats om den Scheldebeker, uitgeloofd door burgemeester van Woelderen. Dit jaar werd overwinnaar in een recordtijd de Engelschman O. Deane uit Londen. Het Roode-Krwispersoneel begroet den winnaar enthousiast.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19