ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 25 In den tuin van den heer P. v. d.Berge te Ierseke staat met een schat van bloemen te bloeien een zeer bijzonder exemplaar van de „Juncus" -plant. De plant is drie meter hoog en vertoont twee dicht met bloemen bezette stengels. Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze be richten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Middelburg, dat do vereeniging tot instandhouding van oude gebouwen haar jaarvergadering heeft gehouden en dat daarin werd geklaagd over de toenemende verwaar- loozing van deze huizen. Naar men ons verzekerde, moet besloten zijn, dat de leden zich verplicht hebben zich schoor te zetten tegen muren, welke het meest overhellen Men bericht ons, dat Vreemdelingen- verkeerbevorderaars er over klagen, dat de hevige regens van vorige week het toerisme in Zeeland zeer geschaad hebben. Laat ons een hartig protest uiten Naar een Niagara in Amerika loopt men met honderdduizenden heen en als wij een grooten waterval te ver- toonen hebben, blijft men juist daarom bij moeders pappot Onze correspondent te Sas van Gent seinde ons, dat aldaar een juffrouw ter hoogte van het douane-kantoor met haar fiets tegen een benzine-pomp is gereden, waardoor zij zich nogal bezeerde. Het slachtoffer wist geen verklaring van het ongeval te geven. Toevallig zijn in Vlissingen en Ter- neuzen dergelijke ongevallen gebeurd onder even onverklaarbare omstandig heden. Men denkt, dat de fietsen tegenwoor dig uit 'n soort hoogmoedswaanzin ook tanken willen Tegen den wensch van het Prov. Bestuur in hebben de leden der Zeeuw - sche Staten met groote meerderheid besloten, het kastekort van een geiten- vereeniging te dekken. 't Is dom, dat ook de koolverbouwers in hun nood niet om een bijdrage zijn komen vragen. Bij politici immers be staat er heel vaak de neiging, om behalve de geit ook de kool te sparen Te Middelburg is hartelijk gelachen om het feit, dat een aangekondigde fanfare-uitvoering bij de Abdij ver schoven is wegens vochtigheid van den grond. Deze spotters wisten zeker niet, hoe treurig juist een „toon"-kunstenaar er aan toe kan zijn, indien hij natte schoenen en korde voeten krijgt Te Vlissingen heeft de politie vier vaste collectanten van het crisis-comité aangehouden, welk kwartet ontdekt had, dat er zelfs in crisis en in collecte bussen muziek kan zitten. Het moet niet onmogelijk zijn, dat hun aanleg er toe leidt, dat zij „cellist" worden 1 Te Zierikzee is door eenige burgers een bejaarde vrijgezel aangetroffen, die schreiend naast zijn rijwiel stond, omdat de slippen van zijn jacquet tus- schen- de spaken waren gefladderd. Die smart lijkt ons niet zoo vreemd. Het valt heusch niet mee, wanneer iemand zoo opeens de eenige panden, die hem toebetrouwd zijn, verliest Te Goes is een juffrouw met den mattenklopper een koe te lijf gegaan, die via 'n brandgang in haar bijkeu kentje was gekomen en daar boe zei en bah deed. Toevallig had dezelfde juffrouw 's mor gens den slager weggestuurd, omdat zijn geleverd vleesch niet versch genoeg was. Tot de volgende week, dames en heeren Door een ingezetene van Vlissingen werd een oejenschip ter beschikking gesteld van de Vlissingsche Reddingsbrigade. Met een intieme plechtigheid werd het schip door de leden der Reddingsbrigade in gebruik genomen. I n. het midden de heer A.J. M tijerink, Dr. Staverman en echtgenoote, wethouder Edelman en het bestuur. In de haven van Terneuzen was het deze week weer druk met schepen; maar op het eind. van de week gingen de schepelingen in staking, zich solidair verklarend met de stakers in België. Een foto van een der booten in de Terneuzensche haven. De molen van Gapinge is met een nieuw systeem, n.l. het systeem Bilow gestroomlijnd, zoodat wederom een molen in Zeeland gehandhaafd kan blijven om de concurrentie met anderen te weerstaan. Rechts Brugreparatie te Sas van Gent. De brug over het kanaal te Sas van Gent is voor reparatie weggenomen. Een foto ter plaatse. Brandweeroefeningen te Vlissingen, die vooral de belangstelling van de jeugd trokken. De nieuwe watertoren te Axel nadert de voltooiing, dl is de levering van water en wel speciaal de prijs nog niet in kannen en kruiken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 25