VERSTIJFD DOOR RHEUMATIEK KRUSCHEN Geniet van Uw Reis Eau de Cologne Nu alle pijn ooor goed oer (boo SALTS MENEER BEENTJES EN ZIJN TYPISTE 26 door de heerlijk opwekkende kracht van Eau de Cologne BOLDOOT. Die zal U kal- meeren en verkwikken, U de ver moeienissen van de reis doen vergeten en U in staat stellen om frisch en opgewekt te genieten van alles wat het reizen U biedt. Laat daarom een flacon Eau de Cologne BOLDOOT Uw trouwe reisgenoot zijn. Doch let op den naam BOLDOOT. Dan alleen heeft U de garantie voor de allerbeste kwaliteit. «li IMPERIALE 25 ct. en hooger VERITABLE 20 ct. en hooger Mej. D. L. te IJ. schrijft ons: ..Ik voel wij verplicht I' te schrijven hoezeer Krusehen Soils mij goed gedaan heeft. Sinds IS ia ren heb ik den zelfden werkkring en mijn gezondheid was altijd uitstekend. Dit jaar in Januari kreeg ik érnstige pijnen in mijn gewrichtentk begreep terstond, dat dit rheumatische pijnen waren. Ik probeerde van alles, maar niets hielp. Ik had nimmer veel vertrouwen in geadverteerde middelen, maar tenslotte besloot ik 'och een proef met Krusehen Salts te nemen. De verbetering trad bijna onmiddellijk in en het is mij een groot genoegenI thans te kunnen meedeelen. dat de pijnennadat ik twee flacons Krusehen had genomen, volkomen ver dwenen waren en niet meer zijn terugge keerd. Ik neem iederen morgen nog steeds de dagelijksche dosismijn gezondheid is uitstekend. Ik zal niet aarzelen Uw won derbaarlijk Krusehen Salts aan al mijn vrienden aan te bevelen (Oriyineele brief ter inzage.) Rheumatische pijnen ontstaan wan- lien neerliet bloed door in het lieliaani opge hoopte afvalstoffen met een overmaat van urinezuur verontreinigd is. Krusehen Salts spoort de afvoerorganen lever, nieren en ingewanden - aan tot krach tiger werking, waardoor de afvalstoffen worden verwijderd, het bloed gezuiverd en de pijnen verminderen om tenslotte geheel te verdwijnen. Zoo verdrijft Krusehen Salts niet alleen rheumatische pijnen, maar Uw geheele gezondheids toestand zal door het regelmatig gebruik van Krusehen Salts enorm verbeteren. is uitsluitend verkrijgbaar hij alle apothe kers en erkende drogisten a 0. tb, f 0.70 en f' 1.60 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch. zoowel als op de buitenver pakking, de naam Rowntree Handels- Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. Vervolg van pag. 23 „Meer een kwestie van geheugen dan van kraaloogjes," zei het meisje, niet zeer ingenomen met die betiteling. „Ik snap 't niet," zei Beentjes. „Ze kwatn met een praclitwagen „Gehuurd, twee. uur voor een pond," zei het meisje. „En die elegante kleerenZe had een chinchilla-mantel aan „Imitatie bever," zei de nuchtere Marguerite Wliitland. „Lever ik u voor vijftien pond, zooveel u maar wilt." Het was een zeer verstoorde juffrouw Bertha Stegg, die zich met eenige haast naar Pimlico begaf. Daar had zij kamers met een zuster samen, en ietwat onstuimig viel zij bij haar bloed verwante binnen. De oudere juffrouw Stegg keek verschrikt op. Zij was een lange, magere vrouw, met een hard, moe gezicht, aanmerkelijk minder knap dan liaar zuster. „Wat is er gebeurd f" vroeg zij. „Strop gehaald," zei Bertha kortaf. „Hij had geteekend, maar toen kwam er een...." (wij verzwijgen de minder liefderijke uitdrukking, waarmee zij Marguerite Wliitland aanduidde) „en die maakte er een smeerboel van met haar vinnige pooten." „Had ze 't door V' vroeg Clara. „Heeft ze je 'n smeris nagestuurd t" „Denk ik niet," zei Bertlia, jas en hoed afwerpend en haar kapsel bij werkend. „Ik was te gauw weg, en ik had den auto." „Zou hij 't aangeven f" „Nee, zoo is hij niet. Vind je 't niet om dol te worden, dat die knul een millioen kan verteren f Verdient mis schien honderdduizend pond in een paar dagen Je zou 'm. In weinig vleiende bewoordingen praatten zij dóór over Beentjes. Zij vergeleken hem met alle diersoorten, die uitmunten door domheid, maar eindelijk geraakten zij in een gezonder, redelijker stemming. Clara Stegg ging op den vuilen divan zitten, gelijk men er op alle gemeubi leerde kamers een vindt, en overdacht den toestand, met haar elleboog op de eene en haar kin in de andere hand. Zij was het werkzame brein van een kleine bende, die veel had bijgedragen tot den kommer en de ergernis van een aantal lichtgeraakte Londensche geld mannen. De Steggs werkten alleen in de hoog ste financieels kringen. Iedere schom meling op de beurs werd door Clara ■Stegg opgemerkten steeg de rubber torenhoog, of sloegen de Steels plat ter aarde, zij wist precies, wie er bij profi teerde, en hoeveel er bij hem te halen viel. Tijdens den oorlog hadden de gezusters Stegg een nieuwe afdeeling geopend zij waren gaan „doen" in regeerings-contracten en 'n inspecteur der belastingen zou er geld voor over hebben gehad, als hij te weten kon komen, wat zij wisten van de inkomens der contractanten met het gouverne ment. „Ik heb 't verkeerd aangepakt, Ber tha," zei ze eindelijk, „en toch ook weer niet. Ik probeerde 'tlieel simpel, want hij in simpel. Als je met zoo iemand iets ingewikkelds begint, gaat hij lont ruiken." Zij verliet de kamer en kwam terug Inet vier gewone cahiers. Eón deed zij er open op een dichtbeschreven blad zijde, met een ingeplakten brief er tegenover. Die brief droeg in reliëf het hoofd der N.V. Plannen, en voldeed minzaam aan een verzoek om een hand teekening voor een verzameling. Clara keek naar de handteekening en beet op haar lip. „We hebben haast geen tijd meer. Hoe laat is 't V' vroeg zij. „Half vier," antwoordde haar zuster. Clara schudde het hoofd. „De banken zijn gesloten trou wens. Zij legde het cahier op tafel, nam een vel papier en een pen, en na nauwlet tende studie van Beentjes' handtee kening zette zij die neer, met langzame inspanningmaar na een twaalftal pogingen schreef zij 'n copie, die moei lijk van het origineel te onderscheiden was. „Wat ben je toch handig, Clara," bewonderde haar zuster. Clara antwoordde niet. Zij zat op haar penhouder te hijten. „Ik vind 't zoo'n zonde, uit Londen weg te gaan en hem al zijn geld te laten," zei ze. „MisschienGeef de kranten even, Bertlia. Er staat allicht iets over hem in - misschien krijg ik een idee." Er stond véél over Beentjes in de krantenéén bevatte een belangrijk interview, met beschrijving van Been tjes' leven en karakter en voorkomen. Clara las dit interview attent door. „Hij heeft een millioen betaald, staat er, maar da's niet waar," zei ze. „Ik heb al een heelen tijd 't oog op die jute gehouden de helft zal er béter bijkomen. Wie weet. Wacht even." Andermaal verliet zij het vertrek. Zij kwam terug met een bosje papieren, die zij op tafel legde. De jongere zuster zag, dat het grootendeels blanco con tracten waren. Clara zocht er een uit met het hoofd „Ministerie van Finan ciën". „Dit moet 't zijn," zei ze. ,,'t Zelfde, dat Stevenhowe gehad heeft." Stevenhowe was een heer, die on wetens en héél erg onwillens aanmerke lijk had bijgedragen tot haar vrij aardig tegoed op de bank. Zij las de para grafen door en gooide toen het papier ontevreden neer. „Er staat niets in over een waarborg som," zei ze. ,,'t Is ook hard de vraag, of ik die terug zou krijgen, zelfs met zijn handteekening." Toen las zij de bepalingen, heel aan dachtig, nog eens na en sprak toen „Ik kan niet uitstaan, dat die kerel nog méér geld verdient." „Wat doe je er aan zei haar zuster snibbig. Dien avond om negen uur zat Been tjes thuis, in zijn zitkamer, toen Hamil ton hem kwam'1 overvallen ea vlug stopte Beentjes het gedicht, dat hij aan 't maken was, onder zijn vloei- blok. Het was een goed gedicht, en het schoot flink op. Het begon Al schoonheid wat men ziet, Zijt gij, o Marguerite. En Beentjes voelde zich, niet ten onrechte, ontstemd wegens die storing zijner muze. Volgens Hamilton zag hij er be labberd uit. „Ik heb een telegram van mijn vrind in Dundee ontvangen," zei Hamilton rustig. „Zal ik 't je voorlezen f' „Hoor eens, sinjeur," zei Beentjes gemelijk, „ik kan in 't holste van den fi&HHC

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 26