DE BRUID, HAAR BRUIDEGOM, HET BRUIDSMEISJE 38 De romantiek van liet witte bruidje lieeft nog lang niet afgedaan. Nieuwe zakelijkheid nóch moeilijke economische omstandigheden hebben kunnen ver hoeden, dat het witte bruidskleed met den mysterieuzen sluier zich niet alleen handhaaft, doch zelfs nog in populariteit toeneemt. De bruid en haar trouwjaponZoo ooit dan geldt hier het parool„Eenvoud siert". Hooggesloten japon met lange strakke mouwen, de rok van voren tot op de schoenen vallend, de sleep al dan niet aangeknipt. Onulat zoo'n aange knipte sleep meters en meters zijde ver slindt, is de los vanuit de schouders vallende sleep meer populair. Een lengte van vier a vijf meter maakt, dat na de trouwerij deze rechte lap nog gebruikt kan worden 0111 een japonnetje van te maken Wat betreft den bruidegom, zoo bestaat er omtrent zijn kleeding nogal verschil in de onderscheiden deelen van ons land. Correct is echter 't jacquet, dat voor deze golegenheid vrij lang gedragen kan worden. Als hoogst modern geldt daaronder een licht grijs vest met vèr over elkaar geslagen revers en in plaats van de gewone das een grijs plastron, zoo als onze foto duidelijk toont. De pantalon wordt vooral niet te licht genomen en de streep niet te opzichtig. Voor schoenen neemt men het best niet al te glimmend lakleer ofwel boven stuk van grijs suède, dat in kleur overeenkomt met het vest. Stijve manchetten, pochet van ragfijn wit linnen, licht-grijze handschoenen en hooge hoed completeeren het geheel. Als boutonnière gardenia, anjer of witte orchidee en zeer zeker niet de uitbundigheid, die het plaatje demonstreert. Tenslotte het bruidsmeisjeFleurige verschijning in den bruidsstoet. Eindeloos de variaties, die Vrouw Mode voor haar ontwerpt. Veelal questie van financieele omstandigheden, doch ook het héél eenvoudige jurkje kan het al aardig doen. Het traditioneele rose en lichtblauw heeft momenteel wat afgedaan en in ieder geval hevige concurrentie gekregen van andere flatteuze pastelkleurtjes. Erg moeilijk wordt 't dan soms, om bloemen in de juiste kleur te vinden en dan zal t gewoonlijk aanbeveling verdienen, om zoowel de bloemen als het lint, dat ze bijeenhoudt, in contrastkleur te nemen. De bruid en haar stoetHet kan niet anders of het bruidje, dat zóó haar best deed om er goed uit te zien op haar glorie dag, zal 't waardeeren, als ook haar omgeving goed voor den dag komt. CATY VERBEEK. Als materiaal is vooral doffe zijde in trek, terwijl het gros der bruidjes beter gebaat zal zijn bij de zachte ivoorkleur, dan het veel hardere spier-wit. De schoentjes zijn van witte crêpe de chine of dof satijn. Op het gebied van bruidssluiers komt steeds grooter variatie. Meer en meer houdt men rekening met den eiseli, dat de sluier een passende omlijsting voor het gelaat moet vormen. Het verdient altijd aanbeveling, dat het bruidje zich reeds enkele dagen tevoren laat kappen, zoodat het haar weer wat natuurlijker valt, als de groote dag nadert. De bruid en haar bloemen Witte bloemen, symbool van haar onschuld, geschenk van den bruidegom in spe. De niet- rovale beurs doet het beste de bloemen van het seizoen te kiezen en witte anjers zullen het in dezen tijd van liet jaar uitstekend doen. Is het voorjaar, dan zal het héél jonge en levendige bruidje niets beters kunnen vinden dan lelietjes van dalen, terwijl de lange, statige bruid nooit beter figuur slaat dan met enkele losse lelies en aronskelken in haar arm.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38