DE LUCHTVAART- TENTOONSTELLING te Soesterberg Een kijkje in de tentoonstellingszaal. Ze willen 't allemaal héél goed zien. De actieve directie van liet theehuis Soesterdal heeft in haar tuinen een luchtvaarttentoonstelling georganiseerd, welke 'n bezoek overwaard is. Er zijn niet minder dan drie „echte" vliegtuigen te bezichtigen een complete Fokker C 5, een Fokker verkeersvliegtuig F 14 „Watersnip" en een Fokker watervliegtuig, de C 5 W. Teneinde de bezoekers in staat te stellen dit laatste toestel beter te bestudeei'en, is 't van zijn bekleeding ont daan, waardoor de werking van de stuurinrichting gemakkelijker gevolgd kan worden, 't Is te begrijpen, dat vele luchtvaart-enthousiasten deze bijzondere gelegenheid aangrijpen om eens nader kennis te maken inet de producten van onze nationale vliegtuigindustrie, die men zoo dikwijls in de lucht kan bewonderen, doch slechts zelden zóó rustig en van nabij kan aanschouwen, als thans 't geval is. De bezoekers worden rondgeleid door deskundige gidsen, die de geheimen der bestuursorganen gaarne voor hen ontraadselen. Nabij de geëxposeerde vliegtuigen bevindt zich de tentoonstellingszaal, waarin het theoretische gedeelte is ondergebracht. Eenige zéér leerrijke din gen kan men hier op z'n gemak bekijken: De inte ressante lichtroutekaart van. de K.L.M., welke op de wereldtentoonstelling te Brussel reeds zoozeer de belangstelling van 't publiek trok, stands van de Nederlandsc.he vlieg tuigfabriek, 't luchtvaart bedrijf Soesterberg, van de vliegtuigradio, etc. Vlakbij hoort men onaf gebroken het dreunen van de militaire vliegtuigen op 't vliegveld Soesterberg, zoodat men vóór of na 't. bezoek aan deze verdien stelijke expositie liet drukke gedoe op dit vlieg terrein kan gadeslaan. Jlij 't watervliegtuig. Ook groote menschen vinden 't interessant

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12