Zeeuwsche Sport ■m CAthletiek-kampioenschappen te CyAiddelburg Bruynooghe wint ook in een fraaie eindspurt de 1500 m. voor C. Aerssens, die tot op het laatste moment den kop had gehad. eind en toen twee deelneemsters op gelijke hoogte bleven, moest men weer naar beneden af dalen. Dat het aanleiding gaf tot aardige momenten behoeft geen betoog. Verschillende promoties naai de B-klasse kwamen tot stand. A.s. Zaterdag zal het tweede gedeelte verwerkt worden en het zal zeker de moeite waard zijn dit te gaan bekijken. Met een enkel woord mogen wij onze Zeeuwsohe Vierdaagsclie-tippelaars(sters) geluk wenschen en hulde brengen voor hun schitterende prestatie. Geen enkele Zeeuw viel op deze zware marschen uit, wel een bewijs, dat de voorbereiding ernstig is opgevat en goed geweest is. De Middelburgsche deelnemers hebben kunnen ondervinden, dat hun stadgenooten een goede prestatie op prijs weten te stellen en naar waarde taxeeren. Een reusachtige belangstelling ging uit naar den optocht, voorafgegaan door een vijf tien-tal Aehillos-tambocrs, en die belangstelling was hartelijk eti welgemeend. Op Zaterdag 25 Juli werd, te Middelburg het eerste gedeelte van de athletiek-kampioenschappen voor Zee land gehouden. Aan den start voor de 800 meter, die werd gewonnen door Bruynooghe. Athletiek - kampioen - schappen van het District Zeeland van de K. N. A. U. zijn altijd mooie wedstrijden. Er zit spanning in de verschillende nummers, omdat de athleten in de eerste plaats strijden voor een goede prestatie en mooie sport, terwijl het al of niet nummer één worden voor ieder indivi dueel een groote -bijzaak is. Men gunt elkaar de overwinning en als op een bepaald nummer een goede prestatie geleverd wordt, dan verheugt de geheele athletiekgemeen- schap zich daarover, on geacht of het een club genoot of een tegenstan der is, die de goede beurt maakt. Dat is het, wat aan de athletiek-wedstrij- den zoo'n aparte sfeer geeft. Zoo was het ook j.l. Zaterdag weer, toen het eerste deel van de Ben mooie sprong in het nummer polsstok-hoog. kampioenschappen ver werkt werd. De geheele athletiek-familie was weer genoeglijk onder elkaar aan het kampen om de hoogste titels,'die voor den tijd van één jaar te halen waren. Een flink programma, dat echter niet zoo vlot werd afgewerkt als mogelijk geweest zou zijn. Een fiksche regenbui is even spelbreker geweest, doch o.i. had het niettemin vlotter gekimd. Het leek of de wedstrijdleiding in verschil lende handen was en dat moet tot stagnatie aanlei ding geven. Er hoort bij een athletiek-wedstrijd één wedstrijdleider te zijn en die moet niets anders te doen hebben dan orders uit te deelen, welke, goed uitge voerd, een regelmatig verloop waarborgen. Niettemin is alles nog op tijd klaargekomen en leed de geest Hoogspringen dames. Me). Beukert wordt kampioene. noch het sportieve ka rakter van de wedstrijden er onder. Op verschillende num mers was de strijd hevig en waren zeer spannende momenten te beleven. Vooral kde loopnummers waren mooi om te beleven. Op de 800 meter was wel een wat groot aantal deelnemers, waardoor de start een rommeligen in druk maakte en hinderlijk was voor degenen, die wat midden in het peloton te zitten kwamen. Het liep wonder boven wonder zonder ongelukken af, waarbij de verdraagzaam heid der athleten wel even op de proef gesteld werd. Na den eersten tocht reeds was bet één lang lint en toen begon meteen de onderlinge strijd, zoowel in den kop als in den staart. Een voortdurende en snelle wisseling in de plaatsen gaf aan dezen strijd een bijzondere be koring. De 1500 meter was niet minder interessant, al was de strijd niet zoo scherp als op de 800 meter. Dit komt op een langeren afstand ook uiet zoo tot uiting, daar het tempo minder snel is. De werpnummers gaven mooie staaltjes van athletiek te zien, welke het publiek niet voldoende weet te waardeeren. Men let meer op den afstand, welke gegooid of gestooten wordt, dan dat men eens bekijkt, op welke wijze een dergelijke prestatie tot stand komt. De soepele beweging van een athle- tisch goed gevormd lichaam en de beheersching van de spieren ontsnappen te veel aan de aandacht van deu toeschouwer en hij ziet slechts de meters- afstanden welke geworpen worden. Zeker, het gaat om een zoo goed mogelijke prestatie, doch men verlieze niet uit het oog, dat een technisch uit gevoerde worp, hij moge wat minder krachtig en daarom minder ver zijn, mooier is dan een op stuntelige wijze, alleen gebaseerd op kracht, tot stand gekomen prestatie. De komische noot ontbrak ook niet in dezen wedstrijd en het schijnt, dat telkens weer de ge brekkige terrein-accommodatie naar voren moet komen. Het polsstokhoogspringen althans verliep niet al te vlot. Misschien had men niet op een pres tatie boven de 3 meter gerekend en dus waren de palen te kort. Met wat zand en andere primitieve hulpmiddelen werd de hoogte opgevoerd en zoo kon over het wankelbare geheel een mooie prestatie geleverd worden. Ook de dames hebben hun best gedaan en elkaar de kampioenschappen soms fel betwist. Aan het hoogspringen kwam schier geen Kogelstooten dames. Mej. Auer wint dit nummer l)e kampioene in actie.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14