in OyVlicldelburQ maar ook de vreemde amateurjotograjen met hun ongewone toestellen. Nieuwsgierige Zeeuwen, die zich verwonderd schijnen af te vragen Hoe krijgt ie het voor mekaar." Niet dat de Middelburgsche marktdag over gebrek aan belangstelling van de Walcher- scbe, zelfs van Bevelandsebe boeren en boerinnetjes te klagen zou hebben. En ook de Middelburgers zelf trekken wel graag Donderdags zoo 'ns even tusschen al de verleidelijke kramen en tenten door, is 't niet om iets van hun gading te vinden, dan toch om de gezelligheid, die de drukte er brengt. Ieder jaar weer trekt in den zomer die Donder- dagscke markt bezoekers uit den vreemde, de Engelschen, die onmiddellijk naar Vlissingen komen overgestoken, maar meer nog de internationale badgasten van de Belgische kust, die hier per autocar en tram bij honderden worden aangevoerd. Ze komen natuurlijk om de pracht van onze historische om geving, om den fleur en de kleur van de mooie Zeeuwsclie drachten, oin de feestelijkheid van het marktbeweeg. Maar ik zou ze niet graag tellen, de Zeeuwscke boeren, de Middelburgers, die 's zomers extra naar de markt komen om er de vreemdelingen te zien, hun zonderlinge kleedij, hun onbegrijpelijken smaak, hun uitgelaten manieren. Natuurlijk, al wat een Zeeuwsche kap en Zeeuwsche knoopen draagt, Vergane glorie. De jaren, dat hij nog bewondering wekte en poseeren moest, liggen al ver achter ons. lis bizondere attractie voor den vreemdeling gelat de Zeeuwsche kleederdraeht. liter treffen ons niet alleen de groepjes, die poseeren mm

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 16