AL ZOUDT U ZICH OP DIEN DATUM VERSTOPPEN.... TWEEDUIZEND GULDEN, N^likllin poeder 27 had gegeven. Beentjes zei ongeveer niets. „Ik zei tegen hem Siker, als je den boel ooit wilt overdoen. Hij zei togen me Borker, jongen, zei hij, je noemt maar eens een redelijken prijs. Ik zei tegen hem Als je nu maar zorgt, dat er geen ander inkomt, Siker, zei ik. Ook verscheen oud-inspecteur Stel- liugworth, van Stellingworth's Detec tive-corps, een pessimist, die de moei lijkheden' van het vak in de zwartste kleuren schilderde, maar toch erg be reid bleek, den last van Siker's bureau over te nemen, en Beentjes duizend pond winst te geven. August Tibbetts besteedde drie heer lijke dagen aan de reorganisatie dei- zaak. Hij kocht van den wapensmid een aantal handboeien, die hij in guir landes achter zich aan den muur hing, en schafte heimelijk want hij dacht niet, dat de droefgeestige heer Hilton het goed zou vinden een groote kartonnen doos aan, tot den rand gevuld met baarden in alle tinten, van lichtrood af tot muisklem- toe. Hij vond tijd, om een seeptischeu Hamilton iets van zijn verrichtingen te verhalen. „Prachtzaakje gehad vandaag, ouwe jongen," zei hij den derden avond enthousiast. „Een oude erftante heeft weer kennis gekregen, en nu probeert de neef van die tante iets te weten te komen van dien kennis van die tante, om die tante terug te houden van haar ongeluk. „Jawel," zei Hamilton ernstig. „Hoor eens, Beentjes zijn dat nu eigenlijk wel zaken voor jou f Ik vind 't immo reel." „Hoe bedoel je, immoreel f" vroeg Beentjes verontwaardigd. „Om in een anders leven te spion- neeren," zei Hamilton. „Levens zijn, om in te spionneeren, manneke," orakelde Beentjes. „De we tenschap komt nooit vooruit, als de drijfveeren van 's menschen daden niet worden nagegaan. Ik meen een plicht tegenover het publiek te vervullen," vervolgde hij deugdzaam, „door 't ont sluieren der boosheid, de beschaming van de arglist en zoo." „Vind jij 't dan te pas komen," hield Hamilton aan, „dat zuiver parti culiere aangelegenheden worden afge neusd en opgezameld voor 't pleizier van een derde „Zeker zei Beentjes beslist. „Zeker, beste knaap Dat is zelfs duro plicht Nooit zal in de blanco annalen dei- historie worden neergeschreven, dat een Tibbetts terugdeinsde, als de stem der vaderlandsliefde en zoo. be grijp je wat ik bedoel V' „Nee," zei Hamilton. „Dan ben je een groot stuk suf," zei Beentjes. „En ik zal je er meteen maar bij vertellen" en hij sloeg zijn beenige knokkels tegen de tafel en haalde ze terug met een „au 0111 de pijn weg te zuigen „wat de La- tijnsche dichter zei waar je ook in 't menschenleven grijpt, is 't razend inte ressant Beentjes ging den volgenden morgen weer vol ijver naar zijn detective bureau, en onmiddellijk kwam Hilton bij hem. „Eén zaakje kunnen we vandaag afwikkelen, geloof ik," zei Hilton te vreden. „Hij was niet makkelijk na te gaan, maar ik heb er een goede kracht aangezet, en hier is 't rapport." Hij had een bosje papieren in de hand. „Goedzei Beentjes. „Prachtig Ik hoop, dat we den boosdoener aan zijn straf zullen helpen." „'t Is eigenlijk geen boosdoener,"' zei Hilton, ,,'t Is een karweitje voor een van onze beste klanten." „Schitterend, schitterend 1" zei Been tjes. „E11 we hebben 't natuurlijk goéd gedaan." Hij leunde achterover en deed zijn oogen half dicht. „Laat maar een- hooren, wat u ontdekt hebt." „Die man is in sommige opzichten een beetje getikt," zei Hilton. „Welke man de klant f" „Nee, die kwant, dien we na hebben gegaan." „0, ja," zei Beentjes. „Ga door." „Ik snap eigenlijk niet, dat meneer de Vinne zich nog iets van hem aan trekt." „De Vinne I" zei Beentjes, recht schietend. „Harold de Vinne, die met de duiten V' „Ja. Da's een van onze oudste klan ten," zei Hilton. „Zoo zoo," zei Beentjes, nu zonder geestdrift in zijn stem. „Die vent had hem bezwendeld, hernam Hilton. „Enfin, we weten ge noeg, dunkt me, oin hem voor sehan daal te zetten." „Zoo," zei Beentjes beleefd. „Wat weet je dan f" „Nou," zei Hilton, „ten eerste schijnt die guit razend verkikkerd te zijn op zijn typiste." „Welke guit 1" zei Beentjes. „Die vent, die meneer de Vinne in heeft gemaakt," lichtte Hilton ge duldig toe. „Hij is officier in Afrika geweest, en stond bekend onder den naam Beentjes. Zijn ware naam is Tibbetts." „Zoo," zei Beentjes. „We hebben alles over hem uitge zocht," ging Hilton voort. „Hij heeft kamers in de Jermyn-street, en dat meisje van 'm, zijn typiste, gaat dik wijls met 'm uit eten. 't Moet een bar knappe meid zijn." Beentjes stond op, en er was in zijn iets schrikkelijks. Hilton," zei hij, „heb jij een vol komen onschuldigen man laten be- Spionneeren en een engel van een typis te, waar geen haar kwaad aan zit Beentjes sprak hoe langer hoe ze nuwachtiger. „Is dit bureau zoo diep gezonken, dat het spiedt in de parti culiere aangelegenheden van deugd zame hoeren en secretaressen Schaam je, HiltonZijn stem beefde. „Geef hier dat rapportHij gooide het in het vuur. „Bel nu meneer Borker op, en zeg, dat ik hem wil spreken over zaken, en stoor me niet meer, want ik zit een brief te schrijven." Hij nam een blad papier uit een vak en schreef als een razende. Hij gunde zich geen tijd om te denken, geen tijd om te spellen. Zijn brief was gericht aan den heer de Vinne, en toen meneer Borker, den volgenden dag, Siker's Detective-bureau overnam, telde die voortreffelijke speurdersfirma één klant minder. Wordt vervolgd maakt U tot een interestante boeiende verschijning, omdat het ondeelbaar fijn en onzicht baar it. Zoek echter Uw Mysti- kum Poeder en Myttikum Com pact volgent de Scherk-tabel uit. U vindt dan de harmonitche ver volmaking van Uw tchoonheid. Zendt Uw nauwkeurig adret aan de Firma S. Blindeman Co., van Baerlettraat 89, Amtter- dam. Wij zenden U kosteloos de interettante Scherk-tabel. SChcRIc Triscna-Creme Ken mooi peoorntdc mode mond Mystikum Poeder maak,t de huid vaderlijk mal. met Stheri Lippenstift («*>r toilettafel en poederdoosje) OjL Probeert l het eens! C95 1JC Mystikum Compact (Poeder en rmtfee in casten ystrm) O.hC PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, s Grave,.hage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland- f l.6">V4 ner kwartaal of f 0.12% per week. Franco per post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. Koloniën f7.65 per jaar hij vooruitbetaling. Voor postabonnementen gelieve men rich uitsluiten^ te wenden tot bet bureau te Haarlem. - Bureaux: HAARLEM, Nassaulaan ,1 Tel. Inh 15866 Giro 142700.- AMSTERDAM N Z Voorburgwal 262, Telefoon Int ere.. 33170. Giro nr. 97946. ROT IERDAM. Stations- wfgTTefeIn InieX S. Giro 'nr. 10,981. V GRAVKNHAGE, Bt.tionsvveg 95 lel. Inter. 1.,660 Giro nr -rvui ITTRFCHT Biltstraat 142, Telefoon Interc. 13475, Giro nr. 149,97. sHERTOGENBOSCH. Stationsweg 27 Telef^BUerc.'l215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stationsstraat 20. Telef. Interc. 585, Giro nr. 124690. - De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. 1 tL wanneer het lot U op 13 Augustus a.s. aanwijst als behoorende tot de 520 PANORAMA-ABONNÉ'S, die te zamen een bedrag aan prijzen ontvangen van zal onze postwissel U tóch weten te bereiken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27