DE OLYMPISCHE SPELEN Voorheen en thans mm rn*m w* - - «-_■ Zóó startte men in 1696 te Athene voor het nummer 100 m. hardloopen. Wanneer straks op de Olympische Spelen te Berlijn het vuur in den Marathontoren zal zijn ontstoken, is het veer tig jaar geleden dat, dank zij Pierre de Coubertin, de Olympische Spelen in eere werden hersteld. In 1896 werden n.l. door de be moeiingen van dezen sports man bij uitnemendheid te Athene voor de eerste maal de Olympische Spelen in hun nieuwen vorm gehou den. Sindsdien is er echter al weer heel wat veranderd. Wanneer straks het mach tige Olympische Stadion in de Duitsche Rijkshoofd stad z'n poorten zal openen, zal men zich daarvan een duidelijk beeld kunnen vor men, vooral wanneer men, zooals wij, beschikt over foto's uit de negentiger jaren. Daar is b.v. de eerste Marathon-overwinnaar, de Griek Spiros Louis, die thans van de Duitsche regeering een nitnoodiging heeft ontvangen om in een speciaal vliegtuig naar Berlijn te komen, ten Baron Fierre de Coubertin, de grondlegger der moderne Olympische Spelen. einde de Spelen met zijn tegenwoordigheid op te luisteren. Louis dankte zijn zege in 1896 aan het feit dat hij onderweg, doodelijk vermoeid, op het idee kwam om zich in een café met eenige glazen wijn te laven. Dit geest rijke vocht schonk hem nieuwe krachten, zoodat hij zijn tegenstanders allen voorbij ging en als eerste aan de finish van het 42.2 km. lange traject arriveerde. Laat de athleten thans eens aan wijndrinken den ken, wanneer er een top prestatie van hen wordt verlangd Maar er is nog veel meer veranderd. Wij denken daarbij niet in de aller eerste plaats aan de kamp plaats en haar entou rage, doch ook aan de kleeding en b.v. de tech niek bij de athletiek. Men lette maar eens op den start der finale 100 m. hardloopen, zooals deze Griek Louis in 1896. toen. hij den Marathonloop won. destijds in de Grieksche hoofdstad plaats vond. De Spelen zelf hebben wel een opmerkelijke uitbrei ding ondergaan. Het programma van de Atheensche Spelen was destijds nog maar weinig omvangrijk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 28