DE KANDELAARS VAN DEN KEIZER De aartshertog onthultzonder iets van het dubbele leven der gravin te kennenhet geheim van de kandelaars Carl Ludwig Diehl, de voortreffelijke acteur uit EPISODE, toont zich hierin wederom van zijn beste zijde. Het is een avonturenfilm van voorname allure, waarin de gevechten uitsluitend met ver standelijke" wapens worden gevoerd. Hoe fel en meedoogenloos de strijd ook is, toch komt aan 't slot een zachtzinnig einde de zeer geladen gemoederen weer behoorlijk verkwikken. Deze film is dan ook een der voornaamste van de nieuwe LUMINA-productie. Op oen paar dood gewone, zij het ook zeer kost bare kandelaars is het heele verhaal van deze film gebouwd. Op het eerste gezicht lijkt het misschien een beetje on mogelijk, dat na zoo'n titel een alleszins interes sante film kan volgen, al thans voor het groote publiek, dat bij zichzelf meestal het opschrift van een film overweegt, al vorens te besluiten erheen tc gaan. Voor 't verkeerde van die methode is deze Sybille Sehmitz, die in deze film voortreffelijk werk doet. film weer eens 'n éclatant bewijs. ,.De Kandelaars van den Keizer" behoort namelijk tot de span nendste en boeiendste films van den laatsten tijd, waarbij men van het begin tot het einde een alleraan genaamste sensatie beleeft. Het verhaal is van de bekende Engelsche schrijf ster Barones Orczy, van wie onlangs ook De Roode Pimpernel in film werd omgezet. Staat deze nieuwe film, wat het avon tuurlijke karakter aangaat, minstens op gelijke lijn met haar voorgangster, wat spel, uitbeelding en sfeer betreft, spant zij naar ons inzien verre de

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 34