Een oogenschijnlijk argelooze troep feestvierenden, doch in werkelijkheid een perfect georganiseerd stel samenzweerders. zijn van een aantal Polen, die hem dwingen aan zijn keizerlijken vader een brief te schrijven, om hem te verzoeken een Poolsehe gevangene in Rusland oogenblikkelijk in vrijheid te stellen, daar anders het leven van hem, den grootvorst, ge vaar loopt. Als overbrenger van den brief wordt Georg Wolensky (Carl Diehl) gekozen, die vlak voor zijn reis van een voornaam personage het verzoek krijgt, een paar kandelaars mee naar Rus land te nemen om aan een dame te overhandigen. In die kandelaars bevindt zich een geheim vak, waarin door Wolensky stilletjes de gevaarlijke bood schap geborgen wordt Door een samenloop van om standigheden echter komen die kandelaars in han den van een zeer gevaarlijke spionne, die ook een boodschap naar Rusland heeft over te brengen, en die eveneens haar papier tje in de verborgen schuil plaats (doch toevallig van den anderen kande laar) verbergt. Aan de Russische grens worden de kandelaars echter ge stolen en door „iemand" de wijde wereld mee in genomen. Waar zijn ze Dat is de vraag, die zoo wel de spionne als Wolens ky zich stellen. In ieder van die kandelaars zit een berichtje, waarvan men- schenlevens afhangen en de beide menschen, die voor die berichten ver antwoordelijk waren, be ginnen, zonder het. van elkaar te weten een niets ontziende jacht op die twee teere porceleineu voorwerpen. Wie van de twee zal het winnen Sybille Sehmits als de gevaar lijke spionne, die in een van de kandelaars het doodvonnis van Wolensky verborgen heeft Kroon. JNeemt men bijvoorbeeld de wilde, doch tevens beschaafde jacht naar de kandelaars, zooals die door Carl Ludwig Diehl en Sybille Schmitz wordt uitgebeeld en waarin men op gaat als in de meest spannende race, welke men zich maar denken kan, dan kan het niet anders, of men moet bij het einde met een prettig voldaan gevoel afscheid van dit tweetal nemen. De geheele film door treden ze trouwens op den voorgrond, uitge zonderd dan in het begin, waarbij de zeer verrassende aanloop tot het drama genomen wordt. Het begint met een gemaskerd bal, waarop incognito ook een Russische grootvorst vertoeft. M Deze wordt door een „schoon masker" weggelokt naar een huis, waarin hg plotseling de gevangene blijkt te Zie kandelaars zijn op hun plaats van bestemming aangekomen na eerst een wereldreis te hebben gemaakt en een drama te hebben veroorzaakt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35