©Id Collage KOLYNOS dT. CX?u is het tijd om jam te maken lavender "2-ecp Geneesmiddelen en Geneeswijzen Deriorg Uw Kutd Herstelt de Natuurlijke Schoon heid Uwer Tanden 364H \Jan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan liet mode-album „Zomerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 55 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine a vond jasjes en kinderkleeding Bij bestelling vooral opgeven het gewensclite maatnummcr. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger? door girostorting op No. 142700door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (liefst van 6 et.) aan hel PATRONENKANTOOR „PANORA" - NASSAUPLËIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan net bureau van dit blad. KRUISBESSENJAM MET HEELE VRUCHTEN Hebt ge veel kruisbessen in uw tuin Dan zal de practische en zuinige, huis vrouw hiervan natuurlijk profijt trekken en deze vruchten tot een heerlijke jam gaan verwerken. Maar ook zij, die zich niet gelukkig kunnen prijzen met een eigen tuin, zullen deze goedkoope en toch zoo smakelijke vruchten gaan koopen bij den groenteboer, om er die verrukkelijke kruisbessen jam van te maken. En dan kruisbessen jam met heele vruchten, iets geheel nieuws dus Een eerste vereischte is echter, dat het volgende recept nauwkeurig wordt opgevolgd, daar heele vruchten gemak- gelijker bederven dan vruchten, die tevoren zijn fijn gemaakt. We hebben noodig3 pond kruis bessen, 3V2 pond suiker, het sap van 1 citroen, 1 fleschje Opekta. Maak de kruisbessen schoon, snijd ze overlangs door en leg ze in een platte pan cf schotel mooi naast elkaar. Nu de vruchten met een houten stamper aandrukken. Dan een tweede pan nemen, waarin gekookt woidt. Op den bodem daarvan een laagje vruchten naast elkander rangschikken. Daar overheen een laag suiker strooien, zoodat alle vruchten goed bedekt zijn. Dan weer een laag vruchten en een laag suiker enz. De laatste laag moet suiker zijn. Hier overheen het citroensap drup pelen en het vruchtensap, dat misschien in de platte pan is achtergebleven. Alles ten minste acht uur, of, beter nog, een nacht laten staan, zoodat een gedeelte van de suiker oplost en tijdens het koken in de vruchten kan dringen, zonder dat deze fijngemaakt behoeven te worden. Daarna goed met elkander vermengen en op een zoo fel mogelijk vuur onder voortdurend roeren tien minuten bruisend door laten koken (blijven roeren). Van het vuur nemen, afschuimen (zoo noodig) en 1 fleschje Opekta door de massa roeren. Daarna meteen de goed schoon gemaakte jampotjes met de heete jam vullen en onmiddellijk sluiten. In de eerste plaats zijn noodig toilet- en badzeepen, die uit zuivere grondstoffen zijn vervaardigd. Grossmith's Old-Cottage Zeepen zijn be roemd om den onvolprezen weldadigen in vloed, dien zij uitoefenen op de huid, het beschaafde Lavender-parfum en het zachte, overvloedige schuim, dat zij produceeren. Trouwens alle Grossmith's Old-Cottage schoonheidsmiddelen als: Grossmith's Toiletwater (in de typische groene flacons), Grossmith's Badzout en Badzeep, Grossmith's Creams, Poeders, Reuksachets, enz. enz., zult U aantreffen op de toilettafel van de moderne vrouw, die trots haar aangeboren verlangen naar charme, toch altijd haar verfijnde beschaving wil bewaren. Imp.: Richard Wernekinck&Co., Huddestraat 9, Amsterdam-C. VOOR ONZE KLEINE MEISJES 730. Linnen jurk je met klein ingezet mouwtje, plooitjes in het voorpand. Henoodigde stof 3 x de 1engte der jurk a 80 cm. hreed. Verkrijgbaar in bovenwijdte 64 en 68 cm. 731. Jurkje met aange knipte voor- en achter baan, geplooide zijbaan, korte mouw. Henoodigde lof 3 de lengte der iurk a 80 cm. breed. Verkrijgbaar in boven wijdte 56 en 60 cm. 732. Jurkje met aange zet rokje, vierkante hals, pofmouwalles gegar neerd met 'n effen puntje. Henoodigde stof 2 x de lengte der jurk a 90 cm- breed. Verkrijgbaar in bovenwijdte 56 en 60 cm. Thans bestaat er een middel om de natuur lijke witheid uwer tanden te herstellen. Poetst uw tanden slechts geregeld met Kolynos, 1 c.M. op een drogen borstel. Kolynos verwijdert leelijke gele vlekken en doodt kiemen, die tandbederf veroorzaken. Wanneer gij gezonde natuurlijk witte tanden verlangt, die als paarlen glinsteren als gij lacht, gebruikt dan Kolynos. Gij zult U verheugen over de schitterende resultaten. Weest zuinig koopt de groote tube. NUTTIGE WENKEN Kopergroen op voorwerpen kan wor den verwijderd met azijn. Ofwel we verhitten het bewuste voorwerp in een spiritusvlam flink en wrijven het stevig met een doek af. Melk vlekken verwijderen we het beste met een vochtigen lap. Gaan ze er hierdoor niet heelemaal uit, dan kunnen tetra of benzine nog baat brengen. Om te onderzoeken of honing zuiver is, schudden we hem met wat alcohol. Na het schudden lost zuivere honing zich op in den alcohol. Wordt de op lossing onzuiver en vertoont zich na korten tijd een troebele neerslag, dan is dat een teeken, dat de honing ver- valscht is. Om te voorkomen, dat de melk over kookt, kunnen we den rand van de pan inwrijven met wat boter. Brandt het eten aan, dan doen we het, zonder er in te roeren, direct over in een andere pan, waarna we gewoon verder gaan met koken. Om gummi-voorwerpen lang goed te houden, is het uitstekend ze geregeld met glycerine af te wrijven. Tevoren maken we ze dan schoon met lauw water, waarin eventueel wat salmiak wordt gedaan. Een mand, waarin de vuile wasch wordt bewaard, moet geregeld met zeep sop worden behandeld en daarna, wor den nagespoeld met carbol- of ereolin- water. ONDER 'T VRAAGTEEKEN W. J. B. te W. Probeert u eens de inktvlekken te verwijderen met ver dund citroenzuur of verdund wijnsteen zuur. Annonces betreffende worden in dit blad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar" tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmiddelen en Geneeswijzen, waar van het Secretariaat is gevestigd: Segbroek- laan 33, 's-Gravenhage.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 39