SPORT ZEEUWSCHE Zeeuwsche zwemkampioensohappen te Teriieuzen. Overzicht op de baan tijdens de 5 x 50 m. vrije slag heer en, die iverd gewonnen door De Zeehond uit Vlissingen. l olozweni'wedstrijden te VlissingenOp Zondag hadden te Vlissingen polowedstrijden plaatswaaraan werd deelgenomen door Sas van Gent, Bres kens, Vlissingen I en II. Een kijkje tijdens een der wedstrijden. De start voor de 3 x 50 m. wisselslag estafette dames. nog niet opgezet bovendien met bet doel de sport te dienen, doch veeleer om op een bepaald dorp gedurende enkele uren wal leven en vertier te brengen en den nering doenden, die zoo'n wedstrijd flink steunen, de kans op eenige winst te geven. En het publiek ziet even min nog de sport, maar wel een aan tal hard zwoegende fietsers, die toch zoo bewonderenswaardig hard fietsen kunnen. Het idee wieler sport" is nog niet doorgedrongen tot de massa boven de Schelde en het is nog meer wieler„sensatie" op het oogenblik. Toch moeten we langs de weg- en kermiscoursen komen tot meer en betere belang stelling voor de wielersport en wij twijfelen niet of het zal zoover ge raken, dat ook de rest van Zeeland, daarmee bedoeld het gebied buiten Zeeuwsch-Vlaanderen, even enthou siast wordt voor de wielersport als de Zeeuwen langs de Belgische grens. Zelfs de voetbalsport moet het afleggen tegen de wielerbaan in verschillende plaatsen. Zoover zal het b.v. op Walcheren en Zuid- Beveland nog wel niet. direct komen, maar een goede richting- gaat het wel uit. Wat bovendien een goede propa ganda is, stipten we hierboven reeds aan, n.l. een Tour de France en een Olympiade. Vooral als een aantal Nederlanders daar een goed figuur slaan. Men moge de van De heeren kam pioenen v.l.u.r. Neeteson (vrije slag), Senique schoolslagen Vermoet (rugslag)allen van De Bruinvisch te Sas van Qent. Schendels beschouwen als Franschen, halve of drie kwart Fransclien misschien, een Middelkamp heeft als rasechte Nederlander toch maar een goed figuur geslagen en bewezen, dat er Nederlandsche weg renners zijn, die mee kunnen doen. Straks komen een deel van die groote renners (a.s. Zaterdag) deel nemen aan het Criterium van Bergen op Zoom, vlak onder de Zeeuwsehe grens dus. Dit beteekent voor Oostelijk Zuid-Beveland een propaganda van je welste. In Zeeuwsch-Vlaandëren gaat. de groote ronde van Zeeuwsch-Vlaanderen en hoewel propaganda daar overbodig is, werkt zoo'n course, waaraa.11 eveneens de mannen met. „groote" namen deelnemen, toch ook weer de wielrennerij in de hand. lleinkenszand ten slotte heeft eveneens een course n.l. de eerste en zoo wacht "men daar in spanning, wat voor nieuwigheid er nu weer te aanschouwen zal zijn. Moge-het, evenals in 's Heerenhoek en Krui- ningen destijds het geval was, blijken te zijn de eerste van een reeks wedstrijden, welke een traditie worden. Scheldestroom van Breskens werd winnaar. Burge meester van 11 oei deren reikte den door hem beschik baar gestelden wisselbeker uit. Het is stil in de sportwereld. Een goed deel van de athletiek- wedstrijden zijn verwerkt. Koning Voethal heerscht niet meer en het is practisch alleen de wieler sport, welke in staat is de belang stelling van het publiek te trekken. Zwemmen wordt als wedstrijdsport- minder beoefend dan vroeger, al thans in Zeeland, en zoodoende moest zelfs in Middelburg wegens gebrek aan voldoende deelname de aangekondigde zwemwedstrijd worden afgelast. Waarop concentreert zich dan de aandacht van de sportmenschen op het oogenblik f Natuurlijk op de Olympische Spelen en voordien op den grooten Franschen wieier - krachttoer, den Tour de France. In de Olympische Spelen komt een Zeeuw uit, zeker wel een feit, dat het vermelden waard is. Onder het groepje dappere wielrenners, die met zooveel pech te kampen hebben luistert er één naar den naam van Hoven en die van Hoven is een Zeeuw, afkomstig uit Koewacht- Geen bekend renner voor de on- ingewijden en we weten zeker, dat de meeste Zeeuwen van boven de Schelde zijn naam niet eens kenden. Hoe komt dat Wel, om dat hoven de Schelde de wieler sport nog pas aan het. doordringen is, in den vorm van allerlei weg- coursen voor nieuwelingen en ama teurs. Die wegwedstrijden worden De dames kampioenen op de 100 m. vrije slag, rugslag en sehoonslag, reep. mej. de Jong, )rechts vooraan) uit Vlissingen, mej. de Graaf (boven) uit Goes en mej. van Melle (links voor aan) uit Breskens.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14