BORST ARMEN HINDERLIJKE JEUKENDE HUIDAANDOENING ,,Opa keurt het hadwater GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN »»Ruw-reinigende" laxeermiddelen geven U slechts een tijdelijke verlichting. N O r Hl C 01 - Voor regelmatige werking, 32 N 32 en bevrijd van een Jarenlang werd hij geplaagd door een huidaandoening op armen en borst, die hem de vrije uitoefening van zijn geliefde sport belette. En dan die foltering van een ondraaglijken jeuk. Krabben en nog eens krabben maakte de kwaal steeds erger en ten slotte probeerde hij het D. D. D.-Recept van Dr. D. Dennis en reeds de eerste druppels verlichtten de pijn en brach ten den jeuk tot bedaren, zoodat de huid zich kon her stellen. Tallooze lijders aan Eczeem, Opengekrabde Beenen, Puistjes, Zonnebrand of Insectenbeten heb ben met succes dit heilzame middel aangewend. Het is geen vettige zalf, doch een heldere vloeistof, die diep in de poriën dringt en de ziektekiemen doodt. Flacons a 75 cent en F 2.50. Bij Apothekers en Drogisten. Herstel liever de normale darmfunctie. Tracht niet door het innemen van „ruw-reinigende" laxeermiddelen een tijdelijke verlichting te vinden. Zij ver oorzaken een radicale „opruiming", maar kunnen op den duur een ongun- stigen invloed op de spijsvertering uitoefenen. Normacol geneest Uw constipatie. De Normacol-korreltjes, bereid uit plantenhars, zwellen in den darmin- houd gelatineus op en maken de ont lasting los en gemakkelijk. Om de spieren van den darmwand weer tot hun normalen taak terug te brengen, is aan Normacol een kleine hoeveelheid zuiver plantaardige frangula toege voegd. Uw constipatie wordt door Normacol hersteld en U raakt er dus niet aan gewoon. Prijs tl. 1.groote bus 11. "2.20; verkrijgbaar bij alle apotheken en goede drogisterijen. Overtuig U van de genezende werking van Normacol en stuur onderstaande coupon nog vandaag in open envelop, gefrankeerd met l'/2 cent postzegel, of zend ons een briefkaart. Dan ontvangt U gratis en franco een proefbusje Normacol, genoeg voor 2 dagen. Aan C. N. Schmidt, Keizersgracht 31, Amsterdam C. Der» Heer: Mevr. Adres page zijn meesteres. Menigmaal buigt hij zich (lichter naar haar toe, dau een adjudant eigenlijk past. Eéns zelfs legt hij vertrouwelijk den arm om de leuning van haar stoel. Steeds nadenkender wordt het gezicht van Jacob de la Gardie. Als Erik Liljefors, tegen den avond, met den hoofddoek van Ebba aankomt, dien hij aan de kamenier is gaan vragen, houdt de maarschalk hem staande. „U maakt u vandaag erg druk over Ebba Brahe, luitenant Liljefors." „In dienst des konings," glimlacht Erik. „Zijne Majesteit heeft-mij met haar mee gestuurd, zooals u weet." „Jawel," antwoordt De la Gardie, maar het lachje van den jongen man beantwoordt hij niet. „Maar Ebba Brahe is ook aan mijn bescherming toever trouwd, luitenant Liljefors. Denkt u daarom alstublieft." Erik's zoetsappige houding verandert eensklaps in den ernst van den dienst. „Ik begrijp niet goed, hoe uwe hoogheid dat bedoelt." „Ik herinner me oen dwaas gesprek, dat wij tweeën pas over Ebba Brahe ge voerd hebben. Ik geef u toe, dat 't een goede daad zou zijn, haar te redden voor de toekomst, die haar wacht maar ik moei u waarschuwen, Erik Liljefors -- die redder hebt u niet. Haal dat maar niet in uw hoofd. Men kan een niensch niet uit een afgrond redden door hem in een anderen afgrond te storten." Erik Liljefors' oogen dwalen onrustig af, maar zijn mond glimlacht nederig. „Misschien wil uwe hoogheid mij ophel dering geven, als zij gelooft, dat ik in eenig opzicht. „Ik geloof niemendal," zegt Jacob do la Gardie langzaam, den jongen man strak aankijkend. „Ik wil niet gelooven, dat een Zweedsch edelman oen. eerlooze zou kunnen worden." Wordt vervolgd BIJ ONZE VOORPLAAT door LAWSON WOOD DE HUMORIST ONDER DE DIERENSCHILDERS Plaats Er zal wel niemand onder onze lezers gevonden worden, hij zij oud of jong, die niet met bijzon der genoegen gekeken heeft naar de geestige voorplaat, waarmee dit num mer opent. Deze voorprent is vervaar digd naar het origineel van een der dieren-tafereelen, waarmee de Engel- sche illustrator-teekenaar Lawson Wood de laatste jaren zooveel succes oogst. Het is ons zelfs met veel kosten en moeite gelukt, de hand te leggen op een heele serie dier origineele, uiterst geesti ge dieren-scènes, en ons van het kleu- ren-reproductierecht voor ons blad te verzekeren. Dat dit, bij de vermaard heid, welke de kunstenaar zoowel in zijn eigen land als daarbuiten geniet, verre van gemakkelijk was, valt licht te begrijpen. Wij zijn van plan om zoo nu en dan een dier grappige scheppin gen van de hand van den Engelschen kunstenaar als kleurplaat in ons blad te reproduoeeren, zoodat onze lezers op deze manier in het bezit komen van een serie uitstekende reproducties, bijna op gelijke grootte als de origineelen (lezer onovertroffen dieren verbeeldin gen. Want onovertroffen zijn ze, omdat ze, behalve door een volmaakte technische afwerking, de zeer hoog opgevoerde Engelsche aquarelleerkunst, worden gekenmerkt door een zuiver aanvoelen van het grappige karakter en het komische uiterlijk der naar het inenschelijke geïnterpreteerde dieren- figuren, gezien in den bollen spiegel van gezonden en origineelen humor. Lawson Wood weet zijn kleuren met groote verfijning te kiezen en op elkaar af te stemmen in een volmaakte har monie van blijde, sprekende, frisch- rijke tinten. Hij heeft een zeldzaam oog voor contrastwerking en kleureven- wicht. De voorstelling op zichzelf is altijd geestig zoowel in den opzet van het geheel als in de rijk gekozen details. In de serie waarop wij, zooals gezegd, de hand legden, zijn (le apen aan de beurt. Welk dier leent zich ook beter voor een interpretatie naar het inensche lijke dan de familie Chimpansee f En men moet maar eens zien, welk een fijne expressie er zit in die apensnoeten, met hoeveel juistheid en zorg voor details ze zijn uitgebeeld. Zoo'n ape- kopje tintelt van leven: elke spier werking, die de uitdrukking teweeg brengt, is bestudeerd en verantwoord Blijdschap of smart, verbazing of schrik, nieuwsgierigheid of onverschil ligheid, bezorgdheid of nonchalance, al deze gewaarwordingen en hoedanig heden weet Lawson Wood uit te beel den. Vooral de uitdrukking der oogen is steeds raak getroffen en geeft de meest uiteenloopende gemoedsgestel tenissen verrassend juist weer. Het is de moeite waard om nauwkeurig van nabij te zien hoe soms een enkel pen seelstreekje voldoende is om die wis selende emoties uit te drukken. En dan de kleurwerking. Handig weet de schilder partij- te trekken van pittige kleurcombinaties, die het geheel dat frissche, spontane karakter ver leen en,. dat de scènes van Lawson Wood kenmerkt. Hoe pittig steekt bij voorbeeld op onze reproductie dat fel roode baadje van Chimpansee junior af tegen het groene, dat de blozende kleine Bigmans als badcostuum draagt. Hoe grappig is de dispositie der steun - steenen onder de springplank, hoe fijn tjes die blauw geëmailleerde waterteil, die' voor zwembassin dienen moet, dat porcoleinen kopje, die kiezelsteenen. Allemaal details welke de aandacht vragen zonder af te leiden van hel geheel, doch aan het tafereel op zich juist die groote bekoorlijkheid geven, aan elke aquarel van Lawson Wood als aan een „thing of beauty" verbonden. Wij vertrouwen dan ook, neen, wij zijn er zeker van, dat de hierboven aangekondigde Wood-serie hij al onze lezers, klein en groot, een hartelijke ontvangst ten deel zal vallen, en dat men ze als een waardevolle verzameling van een genre, dat uniek is in zijn soort, zal bewaren. SCH.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 32