Xa een grout aantal jaren onschuldig in de gevangenis te hebben De terechtzitting, waarin het doodvonnis over den jongen edelman werd uitgesproken, gezucht, kan de oude man, die de vader van het meisje is, niets anders meer doen dan schoenen maken. veel plaats vergen, het heele verhaal niet al de per- daarom, dat niet iedereen een even groote Dickens- zijn. Als dan de revolutie losbreekt en de jonge echt- sonen, zelfs in verkorten vormweer te geven. Want bewonderaar is. Vooral het nit elkaar houden van de genoot wordt, gearresteerd en ter dood veroordeeld, dat zooiets nog eens zou moeten gebeuren, daarop verschillende typen, waarvan de ongebruikelijke weet diens advocaat en vriend zich door een list heeft Dickens vanzelfsprekend niet gerekend, namen nog een extra-handicap vormen, is voor in zijn plaats te stellen, omdat deze advocaat zwaar Overigens is deze film weer een zeldzaam staaltje velen een bezwaar om voor genoegen naar 'n Dickens- op de jonge vrouw verliefd is, en haar op die manier van Amerikaansche regie, terwijl men in hooge mate roman te grijpen. Toch doet zoo iemand niet alleen ervoor behoedt, wreed van haar geliefden man te bewondering kan hebben voor de voortreffelijke wijze, den grooten schrijver, maar ook zichzelf een zeker worden gescheiden. - waarop het geheel werd geënsceneerd. De lof hiervoor onrecht, omdat, als er één auteur is, dié een prachtige Er komen natuurlijk ontzettend veel meer scènes, komt zoowel den regisseur Jack Conwav als den pro beschrijving en'een fijn gedetailleerde karakterteeke- tafereelen en wendingen in voor, maar het zou te ductieleider David O'Selznick toe. ning van de verschillende door hem gecreëerde figu ren weet te geven, dat toch zeker wel Charles Dickens is. Het cachet van al zijn werken ligt hem dan ook juist in de wijze, waarop hij zijn verhalen bouwt en hoe hij al de personen, die oogenschijnlijk niets met elkaar uitstaande hebben, langzamerhand in het ver haal tot elkaar brengt. Zij, die maar niet den moed of de rust kunnen vinden 'n Dickens-verhaal ter hand te nemen, al zou den zij misschien toch wel met dezen schrijver willen kennismaken, kunnen voor een klein gedeelte deze schade inhalen, door al thans de films te gaan zien, die van zijn werken worden gemaakt. In de schaduw van de guillotine is een der be roemde Dickens-verhalen, waarbij indirect de Fran- sche revolutie betrokken is. Er trouwt een meisje, wier vader reeds jaren on schuldig in do gevangenis gezucht heeft, met 'n zoon van een der mannen, die voor die onredelijke veroor deeling verantwoordelijk Met prim itieve wapens tracht het gepeupel de Bastille te overmeesteren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35